Moře a pobřeží Francie: luxus versus romantika

Veronika Soustružníková Veronika Soustružníková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 37755x

Francouzské pobřeží patří bezpochyby mezi nejatraktivnější místa této kouzelné země.

Vyberte si z našich 41 zájezdů do FrancieZobrazit zájezdy

Francouzské pobřeží má různorodý charakter. Můžete si vybrat luxusní a životem pulzující Francouzskou riviéru, anebo zamířit na klidnější romantické pláže. Jedno s druhým se ale prolíná a tak tam, kde vás přivítá luxus, najdete i tichá romantická zákoutí a naopak.

Sever

Na severu Francie se mezi městy Calais a Boulogne-sur-Mer nachází Opálové pobřeží. Budete mile překvapeni bílými útesy, které se v této severní části nacházejí.

Severozápad

V severozápadní části Francie se nachází Normandie. Pokud vám vyhovují mírnější klimatické podmínky, a přesto byste chtěli k moři, určitě zavítejte právě sem. V této části se nachází město Cabourg, kde najdete písečné pláže s velmi jemným pískem.

Zajímavým městem severozápadního pobřeží je Éntretat. Jedná se o lázeňský městys, který je zasazen do skal, ty se prudce svažují do moře. Štěrková pláž lemuje část útesů. Toto místo si oblíbil i francouzský spisovatel Guy de Maupassante.

Čtení: Zájezdy do Francie – srovnání a doporučení

Západ

Nejzápadnější částí Francie je Bretaň. Všechno je tu jiné než na Francouzské riviéře. Je zde drsnější podnebí i krajina. Bretaň je z jedné strany obklopena oceánem, z druhé mořem. Jeden z nejkrásnějších úseků je Pobřeží růžové žuly.

Jih

Na jih od Francie se přes Středozemní moře dostanete na Korsiku. Ostrov s téměř panenskou přírodou a teplým mořem láká na skalnaté pobřeží, u kterého jsou jedinečné zátoky s písčitými plážemi.

Tato oblast je rájem pro ty, kterým nestačí jen pobyt na pláži. Na Korsice se dá díky horám a porostlým kopcům provozovat horská turistika.

Jihovýchod

Vyhlášenou částí Francie je Francouzská riviéra - Azurové pobřeží. Krásné pláže, honosné domy a bohatí lidé. Francouzská riviéra se táhne od hranic Francie s Itálií. Francouzské pobřeží Středozemního moře patří k nákladnějším typům dovolené. I přesto je tato část Francie velmi vyhledávanou destinací.

V posledních letech se popularita Francouzské riviéry zvýšila natolik, že protloukat se mezi davy turistů je běžná součást dovolené. Pokud se ovšem vydáte na jihovýchodní pobřeží mimo sezónu, máte velkou šanci, že turistický ruch bude v útlumu.

Veronika Soustružníková

Veronika SoustružníkováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Francie

Sladká Francie, říkají...

Vyberte si jeden z našich 41 zájezdů do Francie

Zájezdy do Francie

Nejbližší volný zájezd odlétá již 13. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/more-a-pobrezi-francie/Doporučujeme z Francie

Nejnovější z FrancieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024