Muzeum Rolanda Garrose: ráj pro tenisové nadšence a dějiště French Open

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 21. 1. 2017 • Přečteno 3579x

Muzeum zbudované Francouzským tenisovým svazem se veřejnosti poprvé otevřelo 25. května roku 2003.

Vyberte si z našich 34 zájezdů do PařížeZobrazit zájezdy

Chceme vás vzít na místo, které si popularitu vydobylo především u opravdových fajnšmekrů a sportovních znalců. Vítejte v domově slavného tenisového turnaje French Open i nejextravagantnějším tenisovém muzeu na světě!

Proslulé Muzeum Rolanda Garrose (Musée de Roland-Garros), kterému mnozí neřeknou jinak než Tenniseum, na výstavní ploše o rozloze tisíc metrů čtverečních komplexně mapuje více než pětisetletou vzrušující historii tohoto divácky velmi oblíbeného sportu. Činí tak hlavně prostřednictvím světově unikátní sbírky obrazových materiálů, soch a plakátů vystavených v tematických vitrínách.

Dokonce, i když se za příliš vášnivého fanouška nepovažujete, věřte, že se v tomto muzeu, nedaleko těch nejlepších antukových kurtů na světě, nudit rozhodně nebudete. Alespoň konečně zjistíte, jak to vlastně bylo s tím legendárním zeleným krokodýlem, který se stal znakem slavné francouzské oděvní společnosti Lacoste.

Muzeum zbudované Francouzským tenisovým svazem (Fédération Française de Tennis) se veřejnosti poprvé otevřelo 25. května roku 2003, v předvečer turnaje na Roland Garros. Dnes je v muzeu umístěná stálá expozice tenisu s prvním multimediálním prostorem věnovaným tomuto sportu na světě a vystavena je zde zhruba stovka tenisových raket od padesátých let minulého století až do současnosti.

Nechybí ani interaktivní zábava

Nechybí zajímavé interaktivní hightech exponáty ani dlouhé hodiny filmového záznamu tenisových zápasů, které se významně zapsaly do historie tenisu, exkluzivních rozhovorů a dokonce i tematických kvízů. Za pozornost také stojí tenisové antikvity, mezi jinými i první automatické tenisové míčky z roku 1928.

Chcete-li na chvíli nahlédnout za oponu slavných zápasů Rolan Garros, mimo vrcholnou antukovou sezónu můžete spolu s průvodcem navštívit i ta místa, která jsou očím veřejnosti běžně utajena. Navštívíte hráčskou zónu, mediální centrum, šatny či centrální kurt na Roland Garros – Philippe-Chartrier.

Co si můžete nakoupit?

Opravdoví nadšenci si mohou s sebou domů odvést originální tenisový míček, nestárnoucí klasiku v podobě polokošile z butiku La Griffe, nebo si mohou nechat vyplést svou vlastní raketu strunami značky Tecnifibre. Až na malé výjimky je toto osobité muzeum otevřené během celého roku.

Adresa: 2, avenue Gordon-Bennett, Auteil, Paříž

Otevírací doba: Po–Út: zavřeno; St–Ne: 10:00–12:00 h + 13:00–18:00 h

Vstupné (r. 2015): plné (8 €), snížené (4 €)

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Francie (Paříž)

Vezměte si Paříž do dlaně

Vyberte si jeden z našich 34 zájezdů do Paříže

Zájezdy do Paříže

Nejbližší volný zájezd již 13. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/muzeum-rolanda-garrose/Doporučujeme z Francie

Nejnovější z FrancieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024