Nebojte se hodných obrů! To vám vzkazují dřevění velikáni, kteří se usídlili v lesích poblíž Kodaně

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 15. 6. 2017 • Přečteno 5521x

Prozkoumali jsme kodaňské lesy a narazili v nich na šestici přátelských obrů, kteří tam čekají, až je s dětmi přijdete navštívit. Stanou se z nich kamarádi?

Vyberte si z našich 6 zájezdů do KodaněZobrazit zájezdy

Víte, že...

Lidé, kteří se vydávají na toulky přírodou, jsou podle zjištění vědců psychicky silnější a chytřejší. Tak proč se neinspirovat?

Sluneční paprsky jsou stále naléhavější a fasády i ulice měst se rozpalují doběla. Teplota nezadržitelně stoupá, o slovo se hlásí ospalost a únava, a tak se není co divit, že myšlenkami stále utíkáme někam do přírody. Až budete příště hledat inspiraci na výlet, zaměřte se na děti a vezměte je do kodaňských lesů, kde vám společnost budou dělat vlídní obři z recyklovaného dřeva. Nudit se tu zaručeně nebudete!

Když dánský umělec Thomas Dambo přemýšlel, jak lesní putování návštěvníkům Dánska ještě více zpříjemnit, napadlo ho, že na různých místech v kodaňských lesích ukryje šest dřevěných obrů, a splní si tak svůj dávný dětský sen.

Napínavé putování za těmito obry-dobry tak celou vaši rodinu zavede na nádherná místa přímo v lůně severské přírody. Obry najdete, jak si hoví mezi stromy, třímají těžký most, rozvalují se na zemi, rozjímají u vody… Aby se vám je podařilo všechny najít, můžete buď luštit básničky umístěné na kamenech nedaleko samotných obrů, nebo – což bude pro nás Čechy jistě jednodušší – prostudovat internetové stránky autora.  

Všechny tyto zhmotněné dětské představy vznikly ze starých a nepotřebných dřevěných palet, zahradních domků, plotů a dalších kusů dřeva a dřevěného odpadu, a následně byly umístěny mimo známé a prošlapané turistické stezky. Záměrem celého projektu bylo představit návštěvníkům nepříliš známá místa Kodaně a zároveň upozornit na důležitost recyklace a společné péče o životní prostředí na planetě.

Chcete obry lépe poznat ještě před samotným příjezdem? Tak třeba obr jménem Spící Louis má natolik velkou tlamu, že v ní najdete netradiční úkryt před občasnou nepřízní dánského počasí. Malá Tilde se zase schovává za velkým stromem, na němž je připevněno téměř třicet ptačích budek. Ke všem obrům se dostanete veřejnou dopravou nebo na kole. Tak na co čekáte? Šup za dobrodružstvím!   

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Dánsko (Kodaň)

Objevte půvaby Kodaně

Vyberte si jeden z našich 6 zájezdů do Kodaně

Zájezdy do Kodaně

Nejbližší volný zájezd odlétá již 22. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/nebojte-se-hodnych-obru-to-vam-vzkazuji-dreveni-velikani-kteri-se-usidlili-v-lesich-pobliz-kodane/Doporučujeme z Dánska

Nejnovější z DánskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024