Tak tohle je tedy jízda! Nová okružní linka kodaňského metra vás zaveze do pulzujících městských částí

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 30. 1. 2020 • Přečteno 3465x

Předměstské čtvrti Kodaně jsou synonymem designu, módy, zajímavé architektury, nových kulinářských zážitků i romantických procházek. A díky okružní trase M3 jsou navíc i snadno dostupné.

Vyberte si z našich 6 zájezdů do KodaněZobrazit zájezdy

Víte, že…

Nová linka metra má celkem 17 nových podzemních stanic. Jejím uvedením do provozu roční přepravní kapacita kodaňského metra vzroste o 72 milionů cestujících, a to na 122 milionů. A výhledově je v plánu také výstavba podzemní dráhy, která by měla spojit Kodaň a třetí nejlidnatější švédské město Malmö.

Nejdřív si možná řeknete, jaký smysl má psát o nové lince metra ve městě, které bylo v loňském roce oceněno jako město nejpřívětivější k cyklistům. Brzo nato si ale přiznáte, že sami vlastně nepatříte ke schopným městským bicyklistům, pro které je pohyb na dvou kolech potěšením i zábavou. A pomyslíte si, že to smysl možná má, protože do nejstylovějších kodaňských čtvrtí je to z centra pěšky zatraceně daleko.

Do předměstských čtvrtí královského města míří za zábavou, kulturou i poznáním všichni cool obyvatelé z celé metropole a vy byste měli taky.

Zatímco dříve se turisté a místní dostávali do čtvrtí Østerbro, Nørrebro, Frederiksberg či Vesterbro nejčastěji tramvají nebo na kole, posledních pár měsíců využívají také okružní linku Cityringen. Když totiž nastoupí na stanici Kongens Nytorv v samém centru města, snadno se dostanou i do vzdálenějších a vlakem dříve nedostupných čtvrtí.

Výlet do Kodaně, to nemusí být jen krátké zastavení u sošky Malé mořské víly na kodaňském nábřeží nebo prohlídka královského zámku Amalienborg a čekání na slavnostní střídání stráží. Stačí nastoupit na metro a zajet si třeba do kodaňské čtvrti Østerbro. Jen tři zastávky metrem (z Kongens Nytorv na Poul Henningsens Plads) a za chvíli se ocitnete ve vyhlášené pekárně Juno the Bakery (Århusgade 48). Lepší šneky s černým kardamomem jsme snad nikdy nejedli. Ještě před tím vás ale čeká krátká procházka touto malebnou residenční čtvrtí z 19. století.   

Nebo se ze stanice Poul Henningsens Plads vydejte pěšky (zhruba 10 minut) až k největšímu kodaňskému parku. Pokud hledáte místo jako stvořené k procházkám, sportovním aktivitám či slunění, bude vám ve Fælledparken dobře.

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Dánsko (Kodaň)

Objevte půvaby Kodaně

Vyberte si jeden z našich 6 zájezdů do Kodaně

Zájezdy do Kodaně

Nejbližší volný zájezd odlétá již 11. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/tak-tohle-je-tedy-jizda-nova-okruzni-linka-kodanskeho-metra-vas-zaveze-do-pulzujicich-mestskych-casti/Doporučujeme z Dánska

Nejnovější z DánskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024