Zábavní park Tivoli v Kodani slaví 175. výročí a přináší řadu překvapení. Na co se můžete těšit?

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 2. 2. 2018 • Přečteno 7998x

Obyvatelé Kodaně se mají! Nejenže žijí v nejšťastnějším městě na světě a sami jsou hygge, tedy v pohodě a šťastní, ale teď se ještě můžou celý únor báječně bavit v zábavním parku Tivoli.

Vyberte si z našich 7 zájezdů do KodaněZobrazit zájezdy

Víte, že…

Hra Piñata – které se v Dánsku trochu nepěkně říká Vypráskej kočku ze sudu (Slå Katten af tønden) – je již tradičně spojována s masopustem. Podíl z kořisti sice dostanou všechny děti, ale vítězové jsou vždy jen dva: kočičí královna (dítko, které nalomí soudek jako první) a kočičí král (dítko, které rozbije jeho poslední část).  

Příběh druhého nejstaršího zábavního parku na světě se vinul dějinami dánské metropole již od roku 1843, aby v letošním roce vyústil ve velkolepé oslavy 175 let existence. Ty naplno vypukly v průběhu dneška a probíhat budou až do neděle 25. února. Tivoli se tak zhruba na 3 týdny přemění na dějiště pestrobarevných světelných show, instalací a zábavných atrakcí pro celou rodinu.     

V průběhu let prošel ikonický park Tivoli velkým vývojem. V době založení stával na vnějším okraji města, ale v důsledku rozrůstající se městské aglomerace byl časem přemístěn do úplného centra. A dnes zaujímá plochu o rozloze 82 717 m2

Jak se už stalo tradicí, zatímco si zaměstnanci v prvním čtvrtletí roku dopřávají volno z práce a technici provádějí potřebnou údržbu, Tivoli se načas uzavře. Ale letos je všechno úplně jinak! Od začátku února sem opět proudí návštěvníci, kteří zde oslaví třeba svátek sv. Valentýna nebo Fastelavn (dánskou verzi masopustu). 

Oslava 175 let od založení si jistě žádá pozornost. Není ale nutné dary jen dostávat. V Tivoli se proto rozhodli, že raději zorganizují úchvatnou světelnou podívanou, kterou pak obdarují návštěvníky. Na přípravě světelných show přitom spolupracovali s těmi nejpovolanějšími experty, kteří stojí za populárním únorovým festivalem světla – Copenhagen Light Festival.   

Mezi hlavní zimní atrakce patří kluziště před hotelem Nimb, sídlícím v působivé budově ve vznešeném maurském stylu. Nechybí ani velké iglú, kde si kopec zábavy užije celá rodina, ledové bludiště, divadelní představení pro děti, tvůrčí dílny či tematické projížďky na atrakcích.

P.S. Od 10. do 18. února jsou všechny děti zvány také na zábavnou piñata party. Piñata (uzavřená nádoba z překližky) visí na dlouhém provazu, za který musí děti neustále popotahovat, aby se piñata nepřestala pohupovat. Se zavázanýma očima pak do ní tlučou dlouhou tyčí a čekají, až z ní začnou vypadávat sladkosti a drobné hračky. 

Kde?

Vesterbrogade 3, Kodaň

Kdy a za kolik?

V zimní sezóně (tj. od 2. do 25. února): Ne–Čt (11–21 h), Pá–So (11–22 h). Celý (zimní) program i rozličné varianty vstupného najdete na webových stránkách zábavního parku Tivoli.

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Dánsko (Kodaň)

Objevte půvaby Kodaně

Vyberte si jeden z našich 7 zájezdů do Kodaně

Zájezdy do Kodaně

Nejbližší volný zájezd odlétá již 8. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/zabavni-park-tivoli-v-kodani-slavi-175-vyroci-a-prinasi-radu-prekvapeni-na-co-se-muzete-tesit/Doporučujeme z Dánska

Nejnovější z DánskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024