Počasí v Dánsku: Déšť a vítr by vás neměl vyvést z míry

Barbora Šupíková Barbora Šupíková, Průvodce Radynacestu.cz Vydáno 22. 1. 2017 • Přečteno 5249x
TémataDánsko

Pro Dánsko je charakteristické proměnlivé počasí.

Vyberte si z našich 2 zájezdů do DánskaZobraz zájezdy

Tip pro vás: 

Na cestu do Dánska si nezapomeňte přibalit deštník a větrovku. Počasí je tu proměnlivé.

Jak je v Dánsku? Přesněji – jaké je v Dánsku počasí? Co si přibalit na cestu do Kodaně? Rozhodně deštník či pláštěnku, pokud se na cestu vydáte v zimních měsících, a teplejší svetřík či bundu přibalte i pokud vyrážíte v létě. Neexistuje špatné počasí, jen špatné oblečení.

Na počasí v Dánsku, ležícím na severu Evropy, má vliv teplý Golfský proud i velmi nízká nadmořská výška země, která v průměru činí jen asi 30 m. n. m. Počasí je tu proto příjemné, i když je charakteristické svou velkou proměnlivostí.

Dánský deštík

Kromě velké proměnlivosti dánské počasí charakterizují také časté větry, mlhy a dešťové přeháňky. Ty jsou častější na západě země, kde je počasí ovlivněno blízkostí Atlantského oceánu, naopak ve východní části Dánska pod kontinentálními vlivy jsou srážky nižší.

Nejdeštivěji je tu na konci léta a na podzim, zejména v období od konce srpna do listopadu. Nejsušším měsícem je naopak únor. Únor je zároveň statisticky nejchladnějším měsícem v roce. Oteplovat se začíná většinou od dubna a nejteplejšími měsíci jsou červenec a srpen, kdy se ručička teploměru může vyšplhat i lehce nad 30 °C.

Průvodce nám všichni chválí. Tam, kam jezdí, se vyznají lépe než místní. Ukážou vám místa o kterých se běžně nepíše.

Kdy vyrazit na cestu?

Dánsko je k návštěvě vhodné kdykoliv. K nejvhodnějším měsícům k návštěvě patří květen a červen, kdy je tu nejen příjemné počasí, ale celá země je navíc zelená a plná rozkvetlých květin a stromů. Teplota se tu v těchto měsících pohybuje nejčastěji mezi 13–20 °C.

V letních měsících ukazuje Dánsko průměrnou teplotu 17 °C, v zimě kolem 0 °C. Pod bod mrazu klesají teploty výjimečně. Zato tu ale profukuje pěkně studených větřík, a tak se dobrá bunda a šála vždycky hodí.

Baltské moře omývající Dánsko z východu, se v posledních letech dost oteplilo. Během letních prázdnin se v něm teplota vody pohybuje mezi 27–23 °C. Severní moře na západě země je nepatrně chladnější.

Barbora Šupíková

Barbora ŠupíkováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Těmito místy Vás provedu osobně

Vyberte si z mých 26 zájezdů

Dánsko

Objevte půvaby Kodaně

Vyberte si jeden z našich 2 zájezdů do Dánska

Zobrazit aktuální zájezdy do Dánska

Nejbližší volný zájezd odlétá již 18. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/pocasi-v-dansku/Přihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!