Dánsko je snem všech věčných požitkářů. Na gurmánském nebi tu září už 31 michelinských hvězd

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 26. 7. 2018 • Přečteno 4221x

Nejspíš už jste to slyšeli, ale pro jistotu ještě jednou – když sečtete všechny michelinské stálice i nováčky kulinářské scény v Dánsku, dostanete se na počet 31 hvězdiček.

Vyberte si z našich 6 zájezdů do DánskaZobrazit zájezdy

Tip pro vás…

Pokud si chcete dát jen rychlý oběd, nic velkého a drahého, doporučujeme v dánské metropoli navštívit krytou tržnici Torvehallerne. Pekárny, kavárny, malá bistra aj. tu v nezvyklém prostředí nabízejí prvotřídní severskou gastronomii.  

Svíčková se šesti už vám nechutná, knedla vepřa zela máte plné zuby a ovocné knedlíky vás k smrti nudí? Dopřejte si tentokrát něco extra a vyrazte na sever Evropy za vysokou gastronomií. Počet dánských podniků oceněných michelinskou hvězdou se letos opět rozrostl. Těšit se můžete na báječnou zábavu a nepřekonatelný koncert chutí a vůní.  

Jídlo v moderní době naštěstí není jen nutností k přežití. Dánská kuchyně, to je spousta elánu, energie, experimentování a na talířích jedna dobrota za druhou. Když jsme tu byli naposledy, znovu jsme museli ocenit její jednoduchost, čistotu, čerstvost a zároveň obrovský respekt k lokálním surovinám a ročním obdobím.

31 hvězdiček si mezi sebou letos rozdělilo 26 prestižních michelinských podniků. Ceny pokrmů tu sice dosahují astronomických výšin – vždy však zaplatíte za vynikající jídla připravená z ingrediencí té nejvyšší kvality.

Seznam nejznámějších michelinských restaurací v Kodani, jako je Kadeau, Den Røde Cottage, Kiin Kiin, Søllerød Kro, Geranium a další, nově doplnila třeba restaurace Jordnær sídlící v půvabném historickém hotelu Gentofte.

Rozhodně se připravte na to, že vás v Dánsku čeká rozmařilé přemítání, kam se vypravit na snídani, kde poobědvat a v které restauraci si rezervovat stůl na večeři. Za vrcholným gastronomickým zážitkem však v Dánsku nemusíte jen do luxusních a drahých michelinských restaurací. I kuchaři z malých bister se postarají o to, abyste na místní kuchyni nikdy nezapomněli.    

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Dánsko

Objevte půvaby Kodaně

Vyberte si jeden z našich 6 zájezdů do Dánska

Zájezdy do Dánska

Nejbližší volný zájezd již 22. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/dansko-je-snem-vsech-vecnych-pozitkaru.-na-gurmanskem-nebi-tu-zari-uz-31-michelinskych-hvezd/Doporučujeme z Dánska

Nejnovější z DánskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024