Nechte se zlákat k návštěvě nově otevřených královských zahrad na hradu Wawel...

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 6342x

Po letech čekání se impozantní Královský hrad Wawel konečně dočkal reprezentativních zahrad hodných králů...

Vyberte si z našich zájezdů do KrakovaZobrazit zájezdy

Tip pro vás... 

Krakov není jen městem plným jedinečných kulturních památek, ale i městem útulných restaurací a kaváren. Přestaňte na chvíli počítat kalorie a zastavte se v některé z mnoha kvalitních polských restaurací vařících stará klasická jídla. Doporučujeme navštívit třeba stylovou restauraci Chłopskie Jadło.  

Pokud si přejete zažít romantiku jako z filmu, jděte najisto na levý břeh Visly a navštivte Královský hrad Wawel. Po letech čekání se Wawel konečně dočkal reprezentativních zahrad hodných králů. 

I když první nedočkaví návštěvníci vstoupili do zahrad teprve 16. června, již teď se ukázaly být velkým lákadlem pro návštěvníky Krakova.

Příprava této speciální prohlídkové trasy spolu s archeologickým výzkumem trvala dlouhých šestnáct let.

Mezi vonnými bylinami, květinami, ovocnými stromy a vinnou révou doslova ztratíte pojem o čase i prostoru. Do zahrad položených na východní straně nevysokého vrchu Wawel se dostanete podél malebné vinice.

Rekonstruovaným a modernizovaným zahradám, které byly založeny již v šestnáctém století, se po letech usilovné práce znovu dostalo dřívější pověsti a slávy. Nyní jsou zahrady rozdělené na horní zahradu se středověkými a renesančními prvky a dolní ryze renesanční zahradu. Obyvatelé Krakova na znovuotvoření zahrad čekali nekonečně dlouhou dobu a na svou nově zpřístupněnou chloubu jsou tak náležitě pyšní. 

Velký dojem na návštěvníky dělají růže z Damašku, bílá levandule i to, s jakou láskou a péčí zahrady vznikaly. 

Kupte si lístek na trasu pod širým nebem (Budovy a zahrady Wawelu) a užijte si prohlídku s průvodcem. V případě hezkého počasí potrvají prohlídky až do konce září. 

Vstupné: dospělí18 zł (cca 120 Kč), studenti, senioři – 10 zł (cca 65 Kč).

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Polsko (Krakov)

Srdce polské kultury

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Krakova

Zájezdy do Krakova

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 19. říjnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/nove-otevrene-kralovske-zahrady-na-wawelu/Doporučujeme z Polska

Nejnovější z PolskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024