Oslaďte si cestování návštěvou Antverp a největšího muzea belgické čokolády na světě

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 28. 11. 2019 • Přečteno 2690x

Kvalitní čokolády není nikdy dost, na tom se všichni bezvýhradně shodneme. A taky na tom, že muzeum Chocolate Nation zase brzy navštívíme. A příště už to bude třeba s vámi.

Vyberte si z našich 4 zájezdů do AntverpZobrazit zájezdy

Víte, že…

Pravá čokoláda může být jedině hořká a platí za jednu z deseti nejzdravějších potravin světa. Zároveň je i známým antidepresivem, antioxidantem, a aby toho nebylo málo, tak snad i nejužívanějším afrodiziakem.

Kdyby muzea vznikala podle kuchařského receptu, místo, o kterém teď bude řeč, by bylo esencí vysoce ceněné luxusní čokolády a moderní belgické kuchyně. Bylo by v něm všechno, co chutná a voní po kakau, má jemnou konzistenci a při jeho lámání se ozývá křupavý zvuk. Přesně takové je největší muzeum belgické čokolády na světě – Chocolate Nation. Až budete v belgických Antverpách, rozhodně se tu zastavte.     

Už u vstupních dveří vytušíte, že tohle je mimořádné místo. Ve čtrnácti tematických místnostech zážitkového muzea vám během šedesáti- nebo devadesátiminutové prohlídky povyprávějí netradičně pojatý příběh o historii belgické čokolády.

Poputujete na kakaové plantáže situované do úzkého tropického pásma okolo rovníku, kde se kakaovníku daří vůbec nejlépe, a cestu za kakaovými boby ukončíte v Antvertpách, přesněji v největším překladišti kakaových bobů na světě.  

Na ploše čtyř tisíc metrů čtverečních nahlédnete pod roušku výrobního procesu.
K hotové čokoládě můžete přičichávat, ochutnávat ji, po jejím polknutí s přivřenýma očima vnímat reakce každé své chuťové buňky a zároveň oceňovat vytříbený a jedinečný um belgických čokolatiérů.

Součástí čokoládové expozice je i obrovský stroj, jenž připomíná zvláštního tvora z říše snů a fantazie a všem malým i velkým milovníkům čokolády poodhalí, jak jejich oblíbená delikatesa vlastně vzniká.

Do blaženosti vás ukolébá i návštěva restaurace Octave, do níž můžete vejít přímo z muzea. Doporučujeme tu ochutnat některý z výtečných čokoládových zákusků. A pokud už se vám víc nebude chtít mlsat, v čokoládovém obchodě si pořiďte třeba magnetky na lednici s citáty o čokoládě.

Kde a kdy?

Koningin Astridplein 7, Antverpy, Belgie (přímo naproti hlavnímu vlakovému nádraží)

Otevřeno je denně od 10.30 do 19.30 h.

Za kolik?

Plné vstupné činí 16,50 eur (cca 421 korun).

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Belgie (Antverpy)

Belgický skvost na Scheldě

Vyberte si jeden z našich 4 zájezdů do Antverp

Zájezdy do Antverp

Nejbližší volný zájezd odlétá již 17. června

Belgie

Objevte belgická města

Vyberte si jeden z našich 4 zájezdů do Belgie

Zájezdy do Belgie

Nejbližší volný zájezd odlétá již 17. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/osladte-si-cestovani-navstevou-antverp-a-nejvetsiho-muzea-belgicke-cokolady-na-svete/Doporučujeme z Belgie

Nejnovější z BelgieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024