Oslaďte si cestování návštěvou Antverp a největšího muzea belgické čokolády na světě

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 28. 11. 2019 • Přečteno 476x

Kvalitní čokolády není nikdy dost, na tom se všichni bezvýhradně shodneme. A taky na tom, že muzeum Chocolate Nation zase brzy navštívíme. A příště už to bude třeba s vámi.

Vyberte si z našich 5 zájezdů do AntverpZobraz zájezdy

Víte, že…

Pravá čokoláda může být jedině hořká a platí za jednu z deseti nejzdravějších potravin světa. Zároveň je i známým antidepresivem, antioxidantem, a aby toho nebylo málo, tak snad i nejužívanějším afrodiziakem.

Kdyby muzea vznikala podle kuchařského receptu, místo, o kterém teď bude řeč, by bylo esencí vysoce ceněné luxusní čokolády a moderní belgické kuchyně. Bylo by v něm všechno, co chutná a voní po kakau, má jemnou konzistenci a při jeho lámání se ozývá křupavý zvuk. Přesně takové je největší muzeum belgické čokolády na světě – Chocolate Nation. Až budete v belgických Antverpách, rozhodně se tu zastavte.     

Už u vstupních dveří vytušíte, že tohle je mimořádné místo. Ve čtrnácti tematických místnostech zážitkového muzea vám během šedesáti- nebo devadesátiminutové prohlídky povyprávějí netradičně pojatý příběh o historii belgické čokolády.

Poputujete na kakaové plantáže situované do úzkého tropického pásma okolo rovníku, kde se kakaovníku daří vůbec nejlépe, a cestu za kakaovými boby ukončíte v Antvertpách, přesněji v největším překladišti kakaových bobů na světě.  

Na ploše čtyř tisíc metrů čtverečních nahlédnete pod roušku výrobního procesu.
K hotové čokoládě můžete přičichávat, ochutnávat ji, po jejím polknutí s přivřenýma očima vnímat reakce každé své chuťové buňky a zároveň oceňovat vytříbený a jedinečný um belgických čokolatiérů.

Součástí čokoládové expozice je i obrovský stroj, jenž připomíná zvláštního tvora z říše snů a fantazie a všem malým i velkým milovníkům čokolády poodhalí, jak jejich oblíbená delikatesa vlastně vzniká.

Do blaženosti vás ukolébá i návštěva restaurace Octave, do níž můžete vejít přímo z muzea. Doporučujeme tu ochutnat některý z výtečných čokoládových zákusků. A pokud už se vám víc nebude chtít mlsat, v čokoládovém obchodě si pořiďte třeba magnetky na lednici s citáty o čokoládě.

Kde a kdy?

Koningin Astridplein 7, Antverpy, Belgie (přímo naproti hlavnímu vlakovému nádraží)

Otevřeno je denně od 10.30 do 19.30 h.

Jsme zkušení profesionálové. Nic nás při zájezdu nevyvede z míry, a to ani v případě mimořádných událostí.

Za kolik?

Plné vstupné činí 16,50 eur (cca 421 korun).

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Belgie (Antverpy)

Belgický skvost na Scheldě

Vyberte si jeden z našich 5 zájezdů do Antverp

Zobrazit aktuální zájezdy do Antverp

Nejbližší volný zájezd odlétá již 9. července

Belgie

Objevte belgická města

Vyberte si jeden z našich 5 zájezdů do Belgie

Zobrazit aktuální zájezdy do Belgie

Nejbližší volný zájezd odlétá již 9. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/osladte-si-cestovani-navstevou-antverp-a-nejvetsiho-muzea-belgicke-cokolady-na-svete/

Doporučujeme z Belgie

Nejnovější z BelgieZÁŽITKOVNÍK
pro rodiče a děti

Zážitky pro malé dobrodruhy, cestovatelské rébusy a spousta chytré zábavy!

Přihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!