Nejprudší schodiště světa v belgickém Lutychu je i letos magnetem na všechny milovníky květin. Jak to?

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 7. 6. 2018 • Přečteno 3990x

Nemůžete jim odolat. Přímo magicky vás k sobě přitahují. Blíž a blíž. Je to dáno jejich nespoutanou vůní? Opojnou krásou? To zjistíte, až navštívíte květnatý Lutych.

Vyberte si z našich 3 zájezdů do BelgieZobrazit zájezdy

Tip pro vás…

Vypravit se do Lutychu můžete také v říjnu, kdy se tu koná tradiční akce nazvaná Nocturne des Coteaux. Při té příležitosti spatříte historické centrum města i schodiště Montagne de Bueren, jak se třpytí v pestré záři svíček a pluje v pravém moři světel.

Když se řekne Montagne de Bueren, mnoha lidem před očima vytane dlouhý výšlap po strmém schodišti. Přesněji po nejprudším schodišti světa s téměř 30% sklonem. Někomu se ale možná vybaví kamenné schody poseté pestrobarevnými květy a bujnou zelení. Už zítra se totiž v samém srdci belgického Lutychu před zraky kolemjdoucích rozprostřou skvostné květinové kompozice plné jasných barev.  

Jet v červnu (8.–13.) do Lutychu v Belgii a nenavštívit historické schodiště Montagne de Bueren, jež patří mezi 10 nejpamátnějších schodišť světa, je neomluvitelné.

Letos se již po páté oblíbená květinová událost ponese ve znamení tisíců květin, které svou lesklou okouzlující barvitostí a geniálním sestavováním rozličných odstínů té které barvy promění známé schodiště v ještě známější podívanou.

Aby mohly jednotlivé květiny vytvářet na schodech obrazce a vzory, bylo potřeba nejprve shromáždit nejméně 24 295 rostlin v 8 726 nádobách. Použity budou všechny barvy duhy – od červené až po fialovou, včetně 20 odrůd rostlin pěstovaných výhradně v Lutychu. Přípravu této jedinečné květinové parády zajistí 120 párů rukou.  

Na své si přijdou i ti, kteří by si rádi prohlédli Lutych z výšky. Po zdolání všech 374 schodů se skutečně vytrvalým chodcům naskytne úchvatný pohled na město i řeku Mázu. Úlevně vydechnout pak lze na některé z instalovaných laviček. Ještě přemýšlíte, kam se letos o prázdninách podíváte? Už nemusíte. Dáme vám klidně dalších 10 důvodů, proč navštívit právě Belgii.

Kde?

Rue Montagne de Bueren, Lutych

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Belgie

Objevte belgická města

Vyberte si jeden z našich 3 zájezdů do Belgie

Zájezdy do Belgie

Nejbližší volný zájezd odlétá již 26. záříURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/nejprudsi-schodiste-sveta-v-belgickem-lutychu-je-i-letos-magnetem-na-vsechny-milovniky-kvetin.-jak-to/Doporučujeme z Belgie

Nejnovější z BelgieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024