Belgický „rikša“: Motorizované trojkolky nově brázdí uličky historického centra Bruselu

Julie Ginzberg Julie Ginzberg, Expert Radynacestu.cz Vydáno 17. 1. 2017 • Přečteno 1876x

Legrační vozítko s ambicí nahradit městskou dopravu tam, kde chybí, pojme až tři cestující. Při jízdě si můžete navíc i dobít mobil.

Vyberte si z našich 5 zájezdů do BruseluZobraz zájezdy

Víte, že...

Při jízdě s „belgickým rikšou“ vás čekají i doplňkové služby. Můžete si například přečíst denní tisk nebo si nabít mobilní telefon či tablet.

Trojkolky s názvem Mobiloo, které nově brázdí uličky v historickém centru belgického hlavního města a ve čtvrti Haut-Ixelles pojmou až dva dospělé cestující a jedno dítě.

Projekt s ambicí zavést pravidelné linky tam, kde chodí mnoho turistů i místních, ale městská doprava zde chybí, se zrodil přímo ve čtvrti Haut-Ixelles. Jeho autorem je totiž místní obyvatel Steve Munga.

Mobiloo však nemají pevně dané zastávky. Smyslem je, že pasažér může naskočit a zase vystoupit kdekoliv na trase. Cena jízdy za jednu osobu je 4 euro, anebo 5 euro v případě dvou cestujících. Zatím jsou nová vozítka k dispozici jen v Bruselu a v provozu od 8 do 16 hodin ve všední den a od 11 do 19 hodin o víkendech.

V plánu je ovšem nabídnout i noční linky a dopravu rozšířit i do dalších belgických měst. V březnu tohoto roku by měla být k dispozici i aplikace Mobiloo pro chytré telefony.

Julie Ginzberg

Julie GinzbergExpert Radynacestu.cz

Belgie (Brusel)

Belgická sestra Paříže

Vyberte si jeden z našich 5 zájezdů do Bruselu

Zobrazit aktuální zájezdy do Bruselu

Nejbližší volný zájezd odlétá již 9. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/belgie-riksa/

Doporučujeme z Belgie

Nejnovější z BelgieZÁŽITKOVNÍK
pro rodiče a děti

Zážitky pro malé dobrodruhy, cestovatelské rébusy a spousta chytré zábavy!

Přihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!