„Půjdem spolu do Betléma“ aneb Půlnoční mše v místě, kde se zrodily Vánoce

Julie Ginzberg Julie Ginzberg, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 2675x

Událost narození Ježíše Krista, díky níž Vánoce slavíme, se odehrála před 2 000 lety v Betlémě. Vánoční bohoslužby se z tohoto města vysílají do mnoha zemí světa.

Vyberte si z našich zájezdů do IzraeleZobrazit zájezdy

Víte, že…

Město Betlém má nejvíce návštěvníků v době velikonočních a vánočních svátků. Pro umocnění atmosfery je nejlepší navštívit Baziliku Narození Páně těsně před zavírací dobou, kdy je turistů čekajících na vstup do jeskyně už pomálo.

Dva tisíce let starou událost, kdy Marie povila a do jeslí uložila Ježíše Krista v městě Betlémě, zná celý svět. Však se také vánoční bohoslužby z tamějšího Kostela sv. Kateřiny vysílají do mnoha zemí Evropy i latinské Ameriky.

První nešpory začínají v Kostele sv. Kateřiny na Štědrý den ve 13:45. Vánoční vigílie začne přesně s úderem půlnoci a po ní, asi v 1:45 následuje průvod k jeskyni nacházející se pod Bazilikou Narození Páně, místu, kde stály ony pověstné jesličky.

Lístky na účast na půlnoční bohoslužbě jsou ale pro tuto chvíly již vyprodány. Ti, kdo je nemají, ale přesto by se chtěli zúčastnit, jsou zváni na Náměstí Jesliček, kde se mše bude promítat na velkých obrazovkách.

Město Betlém není daleko od Jeruzaléma. Patří pod Palestinskou samosprávu, proto se u vstupu vyžaduje zastavit u cestní kontroly, a někdy také ukázat pas. Většinou se ale u vstupu do Betléma dlouho nečeká a do města Vánoc se tak dá rychle dostat taxíkem, nebo i veřejnou dopravou.

Fotografie z Flickru licencovány pod CC BY 2.0.

Julie Ginzberg

Julie GinzbergExpert Radynacestu.cz

Izrael

Izrael na vlastní oči

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Izraele

Zájezdy do Izraele

Nejbližší volný zájezd odlétá již 20. říjnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/pujdem-spolu-do-betlema/Doporučujeme z Izraele

Nejnovější z IzraeleZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024