Hotel Sacher: jeden z nejznámějších hotelů Rakouska, který se řadí mezi TOP hotely světa

Martin Adámek Martin Adámek, Expert Radynacestu.cz Vydáno 20. 2. 2017 • Přečteno 8409x

Vlastní hotel byl založen roku 1876 vedle restaurace pana Eduarda Sachera, jehož otec se proslavil právě díky stejnojmennému dortu.

Vyberte si z našich zájezdů do VídněZobrazit zájezdy

Když se řekne Vídeň, většině lidí se vybaví nejen valčíky, opera a hudební skladatelé, ale také výborné rakouské moučníky. Prakticky každý, kdo město navštíví, ochutná kousek vídeňského dortu nazvaného Sacher. Slovo „sacher“ znamená německy cukr, ale dort není nijak přeslazený. Zákusek je jedním ze symbolů Vídně a je podle něj nazván i jeden z nejznámějších hotelů v Rakousku.

Ačkoli poslední dobou hvězdičky na hotelu nehrají zásadní význam při volbě ubytovacího zařízení, tento hotel si stále zakládá na tom, že je pětihvězdičkový. Nachází se v samém centru Vídně nedaleko od ještě slavnější Vídeňské státní opery blízko dnes již neexistujícího domu Antonia Vivaldiho. Hotel je často zmiňován v průvodcích mezi TOP hotely světa.

Krátká historie

Vlastní hotel byl založen roku 1876 vedle restaurace pana Eduarda Sachera, jehož otec se proslavil právě díky stejnojmennému dortu. Sacherovi byli zámožní, proto si mohli dovolit kromě provozování restaurace nechat si postavit hotel. Po smrti pana Eduarda podnik řídila jeho žena Anna, která je ve Vídni známá jako žena s francouzským buldočkem a cigaretou.

Až do první světové války hotel vzkvétal a stal se místem setkávání bohatých aristokratů. Období války a hlavně 20. léta minulého století aristokratům příliš nepřálo, proto paní Sacherová nemohla hotel provozovat. V roce 1930, už v pokročilém věku, musela hotel prodat.

Jako celou Evropu, i Vídeň zasáhla druhá světová válka. Po jejím skončení bylo město, tak jako Berlín, rozděleno na okupační zóny, přičemž hotel náležel do té britské. Přebývali zde důstojníci a hotel chátral. Poslední přestavba probíhala od roku 1989, kdy bylo dostavěno další patro. V roce 2005 byly k hotelu přistavěny lázně a o sedm let později veškeré stavební práce skončily.

Poloha hotelu

Asi těžko bychom ve Vídni našli vhodnější místo pro tento skvost. Nachází se na pěší zóně na ulici Philharmonikestrasse pár kroků od paláce Belveder či již zmíněné budovy opery. Pěšky bez problémů dojdeme k císařské hrobce či na centrální náměstí Stephansplatz. Dokonce i slavný Hofburk se nachází jen pár stovek metrů odsud.

Čtení: Zájezdy do Rakouska – srovnání a doporučení

Co hotel nabízí

Interiér hoteluInteriér hotelu

V současné době je v každém městě navštěvovaném turisty nepřeberné množství hotelů a jiných ubytovacích kapacit. Hotel Sacher se musel přizpůsobit novým podmínkám a nabízí nadstandardní služby. Kromě těch klasických, které nabízí každý luxusní hotel, má navíc ještě tenisový kurt, wellness, parní lázeň, golfové hřiště a mnoho dalšího.

Za příplatek je možné téměř cokoli, např. donáška snídaně na pokoj, zapůjčení počítače, zorganizování svatby, žehlení nebo leštění bot.

Pokoje

Hotel nabízí různé typy pokojů, od čehož se odvíjí vybavení, a samozřejmě i cena. Je běžné i v jiných hotelích, že každý host má k dispozici balenou vodu zdarma nebo minibar či fén. Tento hotel ale nabízí i telefon v koupelně, CD přehrávač, popřípadě ledovač.

„Nejobyčejnějším“ pokojem je typ superior, nejluxusnějším pak prezidentské apartmá. Cena za dvoulůžkový pokoj začíná na 11 000 korunách za noc v typu superior a končí na nějakých 22 000 korunách za apartmán. Ceny za prezidentské apartmá se veřejně neuvádějí.

Stravování

Jako v každém hotelu máte v ceně obsaženou bohatou snídani formou bufetového stolu. Pokud máte dostatek finančních prostředků, není problém se zde i naobědvat či navečeřet. Restaurace Anna Sacher a Rote bar nabízejí speciality mezinárodní i rakouské kuchyně.

Dokonce je možné ochutnat i oblíbené jídlo císaře Franze Josefa. Jestli císař skutečně miloval „tafelspitz“, se už ale nedozvíme. Samozřejmostí je pravý Sachrův dort. Ochutnat ho ve Vídni je jakousi povinností. Vzhledem k vynikající poloze hotelu není třeba trávit celý čas uvnitř, lepší je se projít po městě a ochutnávat místní speciality v různých restauračních zařízeních v okolí.

Martin Adámek

Martin AdámekExpert Radynacestu.cz

Baví mě hlavně poznávat nová místa a oblasti, kde se pořád něco děje.

Rakousko (Vídeň)

Nákupy? Poznání? Vídeň...

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Vídně

Zájezdy do Vídně

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 13. prosinceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/hotel-sacher/Doporučujeme z Rakouska

Nejnovější z RakouskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024