Taxco de Alarcón: nechejte na sebe dýchnout koloniální atmosféru

Veronika Čermáková Veronika Čermáková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 18. 9. 2018 • Přečteno 3035x

Taxco je malé, ale o to více okouzlující město, které se nachází na kopci v tisíci osmi stech metrech nad mořem.

Vyberte si z našich 3 zájezdů do MexikaZobrazit zájezdy

Jedním z nejkrásnějších mexických měst je nepochybně Taxco de Alarcón, zkráceně jen Taxco, staré koloniální město situované v mexickém státě Guerrero, kde si vychutnáte tu pravou koloniální atmosféru.

Do Taxca nejen za stříbrem

Zajímavá architekturaZajímavá architektura

Taxco je malé, ale o to více okouzlující město, které se nachází na kopci v tisíci osmi stech metrech nad mořem. Dříve se zde těžilo stříbro, v dnešní době se však těžba komerčně nevyplácí, a tak je město známé spíše díky výrobkům ze stříbra, které si zde můžete pořídit za zlomkové ceny.

Obchody se stříbrem jsou bezesporu hlavní turistickou atrakcí města a stojí za návštěvu i v případě, že si nechcete nic kupovat. Kromě nakupování stříbra jsou jednou z mnoha oblíbených turistických atrakcí strmé uličky zdobené krásnými koloniálními domky s černými ozdobnými mřížemi.

Neméně půvabné jsou také úzké dlážděné ulice, které se vyznačují sklonem a tím, že téměř všechny vedou na krásná malá náměstí kolem kostelů a do zářivě bílých koloniálních domů zdobených květinami.

Malé, ale půvabné

Centrum města tvoří idylické náměstí Plaza Borda, které lemují starobylé domy, restaurace, bary a obchody. Dominantou náměstí je kostel Santa Prisca, postavený z červeného pískovce vyskytujícího se v okolí města před více než 200 lety.

Kostel, který se stal neodmyslitelnou dominantou města, se pyšní líbivou fasádou z růžového kamene a osmibokou kupolí obloženou pestrobarevnými dlaždicemi. Přímo na hlavním náměstí můžete navštívit i dům Casa Borda, který nechala v roce 1759 postavit rodina Bordových pro místního faráře.

Dnes slouží jako kulturní centrum a místo výstav moderního umění. Chcete-li spatřit Taxco z ptačí perspektivy, pak vyrazte k obří soše Ježíše, která se nachází na kopci nad městem. Jedinečný výhled na celé město se vám naskytne i z luxusního hotelového střediska Monte Taxco, kam je možné vyjet lanovkou Teleférico.

Čtení: Zájezdy do Mexika - srovnání a doporučení

Objevte kouzlo pouličních trhů

Nakupte na ulici skvělé kouskyNakupte na ulici skvělé kousky

Takový ruch a záplavu barev jako na mexické tržnici jen těžko někde jinde uvidíte. I když třeba nákupům příliš neholdujete, neváhejte a vydejte se alespoň na chvíli na toulky úzkými uličkami mezi horami krásně zralého a barevného ovoce a dalších mexických specialit.

Jeden takový naleznete poblíž náměstí Plaza Borda, kde si kromě čerstvých potravin můžete zakoupit i košíkářské a řemeslné výrobky, ručně vyráběné indiánské suvenýry, jako například krásné dřevěné masky, podnosy, krabice či loutky. Milovníci margarity by rozhodně neměli vynechat návštěvu místního Baru Bertha, kde byl údajně tento lahodný koktejl vynalezen.

Veronika Čermáková

Veronika ČermákováExpert Radynacestu.cz

Cestovat je jako flirtovat se svým vlastním životem, láká vás někde zůstat, ale nemůžete, protože víte, že je ještě tolik míst, které musíte poznat.

Mexiko

Prožijte Mexiko srdcem

Vyberte si jeden z našich 3 zájezdů do Mexika

Zájezdy do Mexika

Nejbližší volný zájezd odlétá již 3. listopaduURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/taxco-de-alarcon/Doporučujeme z Mexika

Nejnovější z MexikaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024