Mexico City: hlavní město postaveno na pozůstatcích aztécké říše

Veronika Čermáková Veronika Čermáková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 18. 9. 2018 • Přečteno 8254x

Jednou z největších atrakcí města se stal modrý dům La Casa Azul, nacházející se na předměstí Coyoacan.

Vyberte si z našich zájezdů do Mexico CityZobrazit zájezdy

Zemi Mayů a Aztéků vévodí jedno z největších měst světa, které svým turistům nabízí atraktivní koktejl v podobě několika tisíců let starých aztéckých chrámů, indiánských pyramid, velkolepých koloniálních budov, ale i hlubokých kontrastů, na které narazíte na každičkém kroku. Pojďte si s námi zblízka prohlédnout nejlidnatější město amerického kontinentu.

Město postavené na pozůstatcích aztécké říše

Náměstí El ZócaloNáměstí El Zócalo

Hlavní město Mexika je se svými 20 miliony obyvatel skutečným gigantem, který si i přes svou monumentálnost zachovává překvapivě historický střed, kolem kterého se soustředí velká většina historických zajímavostí.

Pokud tedy nějaké místo při návštěvě hlavního města Mexika nesmíte vynechat, pak je to návštěva náměstí Plaza de la Constitución, známého spíše jako El Zócalo, které se nachází na pozůstatcích aztéckého velkoměsta Tenochtitlán a pyšní se dochovanou koloniální atmosférou.

Alternativní název dostalo náměstí podle památníku, který měl být zde postaven jako připomínka mexické nezávislosti, k čemuž však nikdy nedošlo. Dominantou centra je největší kostel v Latinské Americe, jehož stavba trvala téměř 250 let, Catedral Metropolitana.

Nachází se zde i mnoho dalších historických budov a muzeí. Například monumentální budova Palacio Nacional, ve které dnes sídlí prezident, radnice, nejvyšší soud, aztécká svatyně Templo Mayor, která byla náhodně objevena při stavebních pracích, a spousta dalších zajímavostí.

Co dále stojí za to vidět

Palacio de Bellas ArtesPalacio de Bellas Artes

Pro místní obyvatele má asi největší význam zdejší Basilica de Guadalupe, druhá největší svatyně světa, která je národním symbolem Mexičanů a pojme až na 10 000 věřících. Naleznete ji na severním předměstí, na místě, kde se v 16. století chudému indiánskému rolníkovi zjevila Panna Marie.

Za zmínku stojí i krásný secesní palác s freskami Diega Rivery a dalších umělců Palacio de Bellas Artes, ve kterém se nachází koncertní a divadelní sál, ale i galerie, kde se pořádají výstavy.

Vydejte se po stopách slavné umělkyně Fridy Kahlo

Modrý dům La Casa AzulModrý dům La Casa Azul

Jednou z největších atrakcí města se stal modrý dům La Casa Azul, nacházející se na předměstí Coyoacan, kde v minulosti žila výstřední mexická malířka Frida Kahlo, která uměla šokovat nejen svým vzhledem a nevšedním chováním, ale také neuvěřitelným výtvarným talentem, který ji zařadil mezi nejlepší malířky světa.

Dnes se v prostorách domu nachází muzeum Museo Frida Kahlo, kde se můžete kochat nejen tvorbou Fridy samotné, ale i jejího manžela Diega Rivery.

Zjistěte, jak chutná Mexiko

Ochutnejte tacosOchutnejte tacos

Osobitou atmosféru města dotvářejí galerie, pouliční umělci i místní restaurace, z nichž některé dokonce patří mezi TOP 50 restaurací světa. Milovníci sladkého rozhodně nesmí vynechat návštěvu muzea Mucho Museo de Chocolate, které již více než 100 let vyrábí věhlasnou čokoládu.

Vyhlášená je zde také cukrárna Celaya, kde vyrábějí ty nejlepší sladkosti v celé zemi. Pochutnat si zde můžete na vlastnoručně vyráběném marcipánu, nugátu, kokosových bonbónech a dalších dobrotách.

Nicméně pokud toužíte ochutnat tu pravou mexickou kuchyni, pak nesmíte vynechat návštěvu některého z místních stánků či trhů s lokálními potravinami, kde seženete vše od tacos až po lahodnou zmrzlinu. 

Udělejte si výlet na Pyramidy Teotihuacan

Pyramidy TeotihuacanPyramidy Teotihuacan

Kousek od věhlasné metropole Mexico City naleznete jedno z nejvýznamnějších a nejimpozantnějších archeologických nalezišť v oblasti centrálního Mexika, Pyramidy Teotihuacan, které sice neleží přímo v Mexico City, přesto byste si jejich návštěvu rozhodně neměli nechat ujít.

Teotihuacan totiž v překladu znamená město bohů a je považováno za nejvýznamnější náboženské centrum celé Střední Ameriky.

Veronika Čermáková

Veronika ČermákováExpert Radynacestu.cz

Cestovat je jako flirtovat se svým vlastním životem, láká vás někde zůstat, ale nemůžete, protože víte, že je ještě tolik míst, které musíte poznat.

Mexiko (Mexico City)

Mexický koktejl chutí

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Mexico City

Zájezdy do Mexico City

Nejbližší volný zájezd odlétá již 3. listopaduURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/mexico-city/Doporučujeme z Mexika

Nejnovější z MexikaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024