Tenerife v kostce: co jíst a pít, kde relaxovat a čím to celé zaplatit

Zuzana Lazecká Zuzana Lazecká, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 53775x

Vše důležité, co o Tenerife potřebujete vědět.

Tenerife patří mezi největší ze sedmi ostrovů kanárského souostroví. Jeho rozloha činí 2 046 kilometrů čtverečních. Nachází se zde nejvyšší vrchol celého Španělska a tedy i Kanárských ostrovů Pico de Teide (3 717 m. n. m.). Tento vrchol je dominantou národního parku Parque Nacional del Teide. Na Tenerife uvidíte bujné exotické lesy, písečné duny či skalnatý sopečný terén. Ostrov je svou rozmanitostí perfektním místem pro relaxaci na prosluněných plážích, ale také pro cykloturistiku či pěší turistiku. 

Čas

Po příletu je potřeba dle greenwichského času přesunout ručičku na hodinkách o hodinu zpátky.

Jazyk

Úředním jazykem je španělština s typickým místním přízvukem. V letoviscích a turistických střediscích se domluvíte také anglicky, německy či francouzky. 

Měna

Na Tenerife se platí eurem.

Lidé

Žije zde přibližně 700 000 obyvatel. Ostrované jsou příjemní, usměvaví a ochotní pomoci. Narazíte-li na generaci původních místních ostrovanů Tenerife, poznáte ji na první pohled. Jejich podoba by se dala přirovnat k Eskymákům či Indiánům. Setkání s nimi je však spíše raritou. 

Počasí

Mírné podnebí a průměrná teplota kolem 20 stupňů přitahuje turisty z celého světa. V zimě se průměrné teploty pohybují kolem patnácti stupňů, v létě kolem 23 stupňů a podzim láká na teploty kolem 18 stupňů. Sever ostrova je spíše vlhký a na jihu je spíše sucho a horko.

Doprava

Po ostrově se dá pohodlně cestovat jak autem, tak také autobusem. Cesty na Tenerife jsou velmi kvalitní a od severu na jih vede místy až čtyřproudá silnice. Ze severu na jih ostrova se tak dostanete za necelou hodinu a půl. Půjčovna aut se nachází v každém větším či přístavním městě a je cenově dostupná i pro turisty.

Pláže

Pro ostrov jsou typické písečné pláže s vulkanickým černým pískem. Výjimkou je uměle vytvořená zlatavá pláž se saharským pískem nacházející se poblíž hlavního města Santa Cruz de Tenerife. Jižní část ostrova je vyhlášená nejkrásnějšími plážemi. Nejnavštěvovanější destinace ostrova je například středisko Playa de Las Americas, Los Cristianos nebo Puerto de la Cruz. Pobřeží ostrova je dlouhé přibližně 269 kilometrů, většina pláží je vybavena lehátky a slunečníky. 

Pitná voda

Voda z kouhoutku sice pitná je, ale raději se nedoporučuje. Jedná se totiž o odsolenou vodu, která není moc chutná. Vodu je lepší si zakoupit v supermarketech či obchodech s potravinami.

Stravování

Stravovací zařízení je převážně evropského typu, ale najdete také typické španělské restaurace s místními specialitami. V restauracích či hotelech jsou snídaně – desayuno převážně formou švédských stolů. Oběd – comida se skládá většinou ze dvou chodů a na Tenerife se obědvá mezi 13 až 15 hodinou. Večeře se podává později, přibližně od 21 h. Plné restaurace rodin s malými dětmi jsou typické. V restauracích se dá většinou platit kartou, v menších zařízeních pouze hotově. 

Zuzana Lazecká

Zuzana LazeckáExpert Radynacestu.cz

Cestování je pro mne svobodou, radostí i odpočinkem.URL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/zakladni-informace-o-tenerife/Doporučujeme z Kanárských ostrovů

Nejnovější z Kanárských ostrovůZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024