Kanárské ostrovy: Jaký ostrov je ten váš?

Zuzana Lazecká Zuzana Lazecká, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 59089x

Sedm ostrovů Gran Canaria, Lanzarote a Fuerteventura, Tenerife, La Palma, La Gomera a El Hierro se těší návštěvnosti turistů.

Vyberte si z našich 3 zájezdů na Kanárských ostrovůZobrazit zájezdy

Víte, že…

Šest z Kanárských ostrovů jsou pouhými kusy skály a zůstaly neobydlené?

Pouze něco málo přes sto kilometrů od africké pevniny vybíhá do Atlanského oceánu souostroví s třinácti vulkanickými ostrovy. Tyto Kanárské ostrovy spadají pod správu Španělska. Sedm z Kanárských ostrovů – Gran Canaria, Lanzarote a Fuerteventura, Tenerife, La Palma, La Gomera a El Hierro, se těší velké návštěvnosti turistů. 

Milovníci moderních a živoucích letovisek si přijdou na své na Tenerife a Gran Canarii. Fuerteventuru si užijí obdivovatelé krásných pláží ošlehávaných větrem. Lanzarote poslouží pro inspiraci, stejně tak jako tomu bylo u dnes nejslavnějšího kanárského umělce Césara Manriquea, při pohledu na měsíční krajinu posetou krátery a zvláštními architektonickými stavbami.

Ostrov La Gomera se pyšní bujnou a nespoutanou přírodou a ráj pro pěší turisty nabídne ostrov La Palma. Poslední ze sedmi obydlených Kanárských ostrovů El Hiero láká milovníky přírody, regionální kuchyně a také uměleckých řemesel.

Pojďme si je tedy krátce představit, abyste se mohli rozhodnout, kterému ostrovu dáte jednoznačně hlas!

Gran Canaria

Nejvyhledávanější destinací Kanárských ostrovů je Gran Canaria. U turistů je tento ostrov oblíben pro své exotické prostředí a překrásné písčité pláže. Mezi oblíbené pláže patří Maspalomas a Playa del Inglés, podél kterých se nachází velké množství hotelů a restaurací. Okouzleni budete také různorodostí přírody, díky níž se Gran Canarii říká „miniaturní kontinent“.

O historické památky není na ostrově nouze. Za prohlídku stojí hlavní město Las Palmas a především jeho staré části, které byly prohlášeny za „Kulturní dědictví lidstva“. Vůbec celý ostrov je pro své zvláštnosti vyhlášen biosférickou rezervací UNESCO. 

Čtení na podobné témaGran Canaria: miniaturní kontinentPřečíst

Tenerife

Největší ostrov Kanárského souostroví má skutečně co nabídnout. Je ideálním místem pro relaxaci na plážích (se zlatavým i černým vulkanickým pískem), cykloturistiku nebo pěší turistiku. Díky příjemnému celoročnímu počasí se ostrovu přezdívá „ostrov věčného jara“. Dominantou Tenerife je největší vrchol celého Španělska a Kanárských ostrovů – sopka Pico de Teide (3 717 m. n. m.). Stejně jako Gran Canaria se Tenerife může pyšnit svou různorodou krajinou, rušnými moderními městy i ospalými vesničkami.

Čtení na podobné témaTenerife: ostrov věčného jaraPřečíst

Čtení: Zájezdy na Kanárské ostrovy - srovnání a doporučení

Lanzarote

Ostrov Lanzarote vás okouzlí úžasnou měsíční krajinou s velkým množstvím kráterů a vulkánů. Na veřejných stavbách a rekreačních zařízeních se podílel místní výtvarník César Manrique. Na ostrově se nachází několik desítek nádherných písečných pláží. Mezi nejkrásnější pláže patří Playa de Famara. 

Příznivé podmínky pro vodní sporty nabízejí pláže v Puerto del Carmen nebo v Costa Tequise. Lanzarote je rovněž biosférickou rezervací UNESCO. Zajímavým tipem na výlet může být národní park Timanfaya, pohoří Montanas del Fuego nebo jeskyně Jameos del Aqua. 

Čtení na podobné témaLanzarote: ostrov vína, úrodné půdy, cykloturistiky a potápěníPřečíst

Fuerteventura

Fuerteventura je často označována za ostrov protikladů. Na první pohled pouštní ostrov, větrem ošlehaná krajina, písek a žádné rostliny. Ačkoli se tento ostrov nemůže pyšnit žádnou památkou, nabízí jednoznačně nejlepší pláže na celých Kanárských ostrovech. Nejlepší pláže naleznete na poloostrově Jandía.

K těm nejvyhledávanějším patří například Morro Jable, Playa de Cofete nebo Playa de Sotavento, která je velice oblíbená u windsurfařů. Na ostrově jistě stojí za podívanou národní park Dunas de Corralejo nebo města Betancuria a Gran Tarajal.

Fuerteventura je z celého kanárského souostroví nejblíže umístěným ostrovem k africkému kontinentu. Nedaleké africké pouště vám mohou nahradit místní písečné duny o ploše 20 km čtverečních.

Čtení na podobné témaFuerteventura: pouštní ostrov s nejkrásnějšími plážemiPřečíst

La Gomera

Tento ostrov je jako stvořený pro milovníky pěší turistiky. La Gomera je po právu nazývána zeleným ostrovem. Okouzlí úchvatnou horskou krajinou s hlubokými roklemi, vavřínovými lesy a s terasovitými polemi na stěnách údolí. Největším turistickým centrem na ostrově je Valle Gran Rey. Mezi zajímavá místa La Gomery patří rozhodně hlavní město San Sebastian nebo národní park Garajonay, který je světovým dědictvím UNESCO. Jako originální suvenýr poslouží palmový med. Místní pláže jsou z většiny oblázkové a kamenité.

Čtení na podobné témaLa Gomera: objevte kouzlo oblázkovo-písečných a kamenitých plážíPřečíst

La Palma

Krajina La Palmy je příznivá především pro pěší turistiku. Pláží je zde menší počet. Ostrov je od roku 2002 vyhlášen biosférickou rezervací UNESCO. Na nejvyšším vrcholu ostrova Roque de los Muchachos (2 426 m. n. m.) je postavena vyhlášená hvězdárna. Za podívanou stojí také národní park Caldera de Taburiente nebo sopka Tenequía. Máte-li rádi historii, navštivte hlavní město Santa Cruz de la Palma nebo městečko Tazacorte.

Čtení na podobné témaLa Palma: ostrov, který tvoří sopkyPřečíst

El Hierro

Nejmenším ostrovem celého souostroví je El Hierro. Toto překrásné místo je rájem milovníků pěší turistiky, potápění a rybolovu. V roce 2000 byl ostrov vyhlášen biosférickou rezervací UNESCO. Ve vnitrozemí leží hlavní město Valverde. Na ostrově vás jistě okouzlí prapodivně větrem zkroucené jalovce v El Sabinar nebo staré městečko San Andrés, které leží ve výšce 1 100 m. n. m.

Čtení na podobné témaEl Hierro: nespoutaná příroda a úchvatný podmořský světPřečíst

Zuzana Lazecká

Zuzana LazeckáExpert Radynacestu.cz

Cestování je pro mne svobodou, radostí i odpočinkem.

Kanárské ostrovy

Vzhůru na Kanáry

Vyberte si jeden z našich 3 zájezdů na Kanárských ostrovů

Zájezdy na Kanárských ostrovů

Nejbližší volný zájezd odlétá již 14. květnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/ostrovy-kanarskych-ostrovu/Doporučujeme z Kanárských ostrovů

Nejnovější z Kanárských ostrovůZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024