Nejzáhadnější místa na Tenerife: našli jsme pro vás 10 pokladů tajuplného ostrova

Julie Ginzberg Julie Ginzberg, Expert Radynacestu.cz Vydáno 22. 1. 2017 • Přečteno 33138x

Ostrov Tenerife je pro badatele a přírodovědce jedna velká otázka.

Víte, že…

Podle ostrova Tenerife bylo pojmenováno pohoří na měsíci? Nazývá se Montes Teneriffe a našli byste jej na přivrácené straně Měsíce v oblasti zvané Moře dešťů.

Ostrov Tenerife je plný příběhů a pověstí umístěných do honosných přírodních útvarů a tajemných zákoutí. Sestavili jsme pro vás deset takových míst, o kterých s klidnou duší můžeme říct, že rozhodně stojí za pozornost. Pokochejte se deseti poklady tajuplného ostrova Tenerife a rozluštěte s námi stovky let staré záhady!

1. Oblouk na pobřeží Tajao

Tento krásný přírodní most vytvořila eroze vody v hrubých skalách, které jsou tak typické pro tuto oblast. Most je dlouhý asi 30 metrů.

2. Velryba Los Silos

Kostra velryby na předměstí Los SilosKostra velryby na předměstí Los Silos

V místě nazývaném Sibora, které se nachází na předměstí Los Silos, je vystavena působivá kostra velryby, konkrétně Plejtváka sejvala. Při pohledu na ohromné kosti zvířete si teprve uvědomíte, jak mocná je příroda.

3. Bunkr San Andrés

Maskovaný uprostřed pohoří San Andrés a postavený během Druhé světové války měl chránit vojenskou posádku bránící ostrov při možném napadení nepřítelem. Tento bunkr má čtyři místnosti a tři kulometná hnízda, ze kterých si dnes můžeme užívat přenádherného pohledu na pláž Teresitas.

4. Semafor Igueste

Přístav v Santa CruzPřístav v Santa Cruz

K semaforu Igueste, který pro přístav Santa Cruz de Tenerife postavila britská plavební společnost, vede jen hrubá stezka. Z tohoto místa se sledovala námořní doprava směřující na sever a vlajkou se varovalo, jaký typ lodi se blíží. V noci k tomuto účelu sloužilo signální osvětlení.

5. Sanatorium Abbots

Sanatorium Abbots je soubor jednačtyřiceti staveb, mezi nimiž se nachází na nejvyšším a nejviditelnějším místě kostel. Komplex budov byl původně navržen jako lazaret pro malomocné, ale ke svému zamýšlenému účelu nikdy nesloužil.

6. Lev pohoří Anaga

Lví skála hlídá vesnici TagananaLví skála hlídá vesnici Taganana

Skalní věž, která svým tvarem nápadně připomíná lva, si nesmí nechat ujít žádný návštěvník Taganany, což je nejstarší a patrně i nejpůvabnější vesnice na ostrově Tenerife.

7. Paprsek na pobřeží

Nedaleko jednoho z pobřežních majáků nalezneme El Rayo – Paprsek. Jedná se o dutý kráter, do něhož se z jednoho jeho konce vlévá moře. Povídá se, že vznikl úderem blesku, i když ve skutečnosti je mnohem pravděpodobnější, že toto přírodní dílo má svůj původ v erozi nebo propadu jeskyně.

8. Sklánějící se pinie

Pinie se silou větru tvarujePinie se silou větru tvaruje

Stejně jako je pro ostrov El Hierro symbolický jalovec fénický, pro Tenerife je to borovice pinie. Strom, který byl formován silným větrem tak intenzivně, až zůstal skloněný, fascinoval obyvatele odnepaměti.

9. Rybníky v Erjos

Až v osmi vodních nádržích se lze vykoupat v blízkosti města Erjos na severu ostrova. Nejen lidé, ale i kanárci a jiní ptáčci oceňují zdejší vodu, která trvale zaplnila prohlubně, jenž vytvořil člověk. V této oblasti se dříve těžila půda, která se pak využívala pro plantáže stromů na jihu ostrova.

10. Měsíční krajina

Měsíční krajina s kráteryMěsíční krajina s krátery

V části přírodního lesního parku Corona najdete místo, kde eroze vytvořila roztodivnou krajinu. Zde na ostrově se jí říká „měsíční“.

 
Zdroj: http://adondevamoshoytenerife.com/

Julie Ginzberg

Julie GinzbergExpert Radynacestu.czURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/nejzahadnejsi-mista-na-tenerife/Doporučujeme z Kanárských ostrovů

Nejnovější z Kanárských ostrovůZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024