Zájezdy pro cestovatele

Ptejte se nás +420 608 261 719 Po – Čt: 8:30 – 17:00, Pá: 8:30 – 16:00

Zájezdy do Švýcarska – srovnání a doporučení

Autor: Karolína Petrová, Radynacestu.cz | Aktualizováno: 27. 3. 2024

Tyto zájezdy připravuji.Máte dotaz? Tyto zájezdy připravuji.
Zájezdy připravuji
Karolína Petrová
e-mail: petrova@radynacestu.cz
přímá linka: +420 596 111 602


Ani nejvýše položený stát Evropy v nabídce Radynacestu.cz nesmí chybět. Pořádáme do této středoevropské země hned 5 různých zájezdů. Každý zájezd je jiný a cestovatelé si tedy mohou vybrat program podle svých preferencí.

Větší výběr je z nabídky zájezdů autobusových a na všechny je možné nastoupit v Ostravě, Olomouci, Brně a Praze. U zájezdů To nejlepší ze Švýcarska + PLAVBA PARNÍKEM PO LUZERNSKÉM JEZEŘE a To nejlepší ze Švýcarska + MATTERHORN je nástupní místo také v Plzni. Všechny čtyři zájezdy obsahují i noční přejezdy, ovšem poznání této nádherné země za příznivou cenu za tuto malou nepříjemnost stojí.

Žádaným zájezdem je také Ženeva a její okolí, kam se dá z Prahy dostat pohodlně letadlem za dvě hodiny.

To nejlepší ze Švýcarska + MATTERHORN (autobusem z Ostravy)

I tentokrát začneme poznávání u Rýnských vodopádů, pokračovat ale budeme přes Luzern do Sionu. Nemineme ani Švýcarskou riviéru, Lausanne, Vevey a Montreux. I odpočinek je na zájezdu nutný. Užijeme si ho do sytosti v městečku Anzére, kde také ochutnáme místní specialitu – sýrové fondue. Vrcholem programu je ale návštěva horského střediska Zermatt, kde se nám naskytne dechberoucí výhled na nejfotografovanější horu světa Matterhorn. 

Tento zájezd spojuje poznání této krásné země s odpočinkem. Je plný procházek a úchvatných výhledů, dobrého jídla a skvělé atmosféry.

To nejlepší ze Švýcarska + PLAVBA PARNÍKEM PO LUZERNSKÉM JEZEŘE (autobusem z Ostravy)

Pokud plánujete kratší dovolenou a rádi poznáváte nová místa a ochutnáváte jinou kuchyni, pak je tento zájezd ideální volbou. Omrkneme Kaplový most v Luzernu, svezeme se parníkem po Luzernském jezeře a adrenalin nás čeká při jízdě nejstrmější zubačkou na světě. Z vrcholku hory Pilatus si pak užijeme dechberoucí výhled na zmíněné jezero a malebné údolí. Nechybí ani návštěva sýrárny v Gruyéres a čokoládovny Cailler.

Překrásnou přírodu nám nabídne i výlet pod vrchol hory Moléson, odkud v případě příznivého počasí dohlédneme až na vrchol Mont Blanc. V neposlední řadě nesmí chybět ani procházka hlavním městem Bern a jedním z nejbohatších měst světa – Curychem.

Francouzské Švýcarsko + MONT BLANC (autobusem z Ostravy)

Hlavním lákadlem tohoto zájezdu je oblast nejvyšší hory Evropy. Ze střediska Chamonix-Mont-Blanc vyjedeme lanovkou na Aiguille du Midi, ze kterého si užijeme  výhledy na mnoho okolních vrcholů i samotný Mont Blanc. Neopomeneme ale ani švýcarská města. Navštívíme Lausanne, Ženevu i Vevey a naše chuťové buňky zaplesají v čokoládovně Cailler i sýrárně Gruyères.

Tento zájezd se koná vždy v polovině července a máme k tomu pádný důvod – pohybujeme se ve vysokých nadmořských výškách, a jsme tedy odkázáni na pěkné počasí, které je nejpravděpodobnější právě v tomto letním termínu. Počasí ovlivňuje také otevření lanovek, které k dosažení vrcholu využíváme. 

Zájezd doporučujeme akčním cestovatelům, kteří si troufnou na víc než jen na procházky pod horami. Zdolat jeden z alpských vrcholů je nezapomenutelný zážitek.

Švýcarsko-německo-francouzské trojmezí + VADUZ + BODAMSKÉ JEZERO (autobusem z Ostravy)

Novinkou mezi autobusovými zájezdy je putování po švýcarsko-německo-francouzském pomezí. Na žádné jiné z našich cest během pár dní nezvládnete hned čtyři země. Čeká nás kouzelné Lichtenštejnsko, švýcarský Curych a Ementál, který se nachází kolem toku řeky Emme severovýchodně od Bernu, hlavního města Švýcarska. Zastavíte se ve vesnici Affoltern s ukázkovou sýrárnou Emmentaler Schaukäserei, kde se dozvíte o historii výroby tohoto děrovaného sýra a budete moci sýr i ochutnat a nakoupit. Také vás čeká malebné francouzské Alsasko plné překrásných hrázděných domů, Husova Kostnice i majestátní německé katedrály.

To nejlepší ze Ženevy + ŠVÝCARSKÁ RIVIÉRA + HRAD CHILLON (letecky z Prahy)

Pro ty, kdo preferují cestu letadlem, máme nově v nabídce i pětidenní výlet do francouzské části Švýcarska k Ženevskému jezeru. Místo, kde je francouzský šarm silně ovlivněn švýcarskými vlivy, vás pohladí na duši. Vydejte se s námi po březích Ženevského jezera k soše Freddieho Mercuryho, k hradu Chillon, vypínajícího se na skále přímo u jezera, který se právem řadí k nejznámějším památkám v zemi nebo k významným evropským institucím.

Zobrazit všechny zájezdy do ŠvýcarskaKarolína Petrová

Karolína PetrováSpecialista Radynacestu.cz

Snažím se se při svých cestách držet francouzské filosofie ‚savoir vivre‘, neboli umění žít.Vychutnejte si s námi malebná švýcarská panoramata
Luxusní švýcarská čokoláda na vás čeká v Maison Cailler
Až na vrcholky švýcarských hor!
Pozorujte gejzír na ženevském jezeře
Mont Blanc
Ementál
Ženevské jezero
Středověký hrad Chillon na švýcarské riviéře

Získejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024