Zájezdy pro cestovatele

Ptejte se nás +420 608 261 719 Po–Pá: 8–17

Zájezdy do USA – srovnání a doporučení

Autor: Barbora Koníčková, Radynacestu.cz | Aktualizováno: 30. 11. 2020

Tyto zájezdy připravuji.Máte dotaz? Tyto zájezdy připravuji.
Zájezdy připravuji
Barbora Koníčková
e-mail: konickova@radynacestu.cz
přímá linka: +420 596 111 030


Zájezdy do USA, potažmo do New Yorku, kam ty první směřovaly, dostály od své prapůvodní podoby, psal se rok 2014, mnoho změn. Připomínky a návrhy přicházely od našich klientů i průvodců, a tak jsme zájezdy například prodloužili o den až dva, volíme přímé lety mezi Prahou a New Yorkem kvůli kratšímu cestování za oceán nebo vybíráme ubytování přímo na Manhattanu.

Zájezdy do USA i tak stále patří mezi ty nejnáročnější v naší nabídce, zejména pak kvůli časovému posunu šesti hodin, proto u nich vybíráme dražší služby, které přispívají k hladkému průběhu a vašemu komfortu. Jarní a podzimní termíny zájezdů do New Yorku, Washingtonu a Philadelphie bývají dříve vyprodané, ale vyhnout se zimním cestám do „velkého jablka“ by byla škoda. Termíny s lednovými výprodeji či zimní oslavou Čínského nového roku v poloprázdných ulicích jsou příjemnou volbou. Do věčně slunného Miami se pak jezdíváme ohřát v lednu. 

Zájezdy do New Yorku a okolí

New York prošmejdíte důkladně během 3–4 dnů. Zjistíte, že socha Svobody je vyšší, než jste čekali, až jí budete stát pod nohami, že Central Park není jen pár záběrů z filmu Sám doma 2 a že fotky z Empire State Building nejsou photoshop. Odhalíte, že šanci na megalomanské nákupy máte nejen v outletových nákupních centrech, ale i ve „městě“. A zážitkem bude i plavba k soše Svobody, procházka mafiánskou Little Italy nebo návštěva gospelové bohoslužby v Harlemu ve stylu Sestry v akci. Všechny tyto zkušenosti totiž zařazujeme do většiny „newyorských programů“ zájezdu. Navíc si odnesete s sebou příjemné chvilky strávené v muzeích, v publiku scény na Broadwayi, v restauracích oceněných michelinskou hvězdou nebo u stánku s tradičním americkým hotdogem. 

NEW YORK + jednodenní výlety

To nejlepší z New Yorku + PHILADELPHIA

I kdybyste v pulzujícím New Yorku strávili několik dalších dní, nudit se určitě nebudete, na tomto zájezdu však po New Yorku přesuneme pozornost jinam. Porozumět prvopočátkům americké historie jde totiž údajně nejlépe právě ve Philadelphii. V Národním historickém parku nezávislosti se doslova psaly dějiny. Také se zde ušila vůbec první americká vlajka. Věděli jste, že před Philadelphií býval hlavním městem USA právě New York? Příběhy těchto dvou měst se vám spojí během tohoto 6denního poznávacího zájezdu. 

To nejlepší z New Yorku + WASHINGTON D.C. + OUTLETOVÉ NÁKUPY

Spojené státy americké hlavními městy nešetří, a tak bylo nasnadě realizovat fakultativní výlet také do současného hlavního města Washingtonu D.C. Marně byste hledali na panoramatické fotce Washingtonu D.C. mrakodrapy. Od první myšlenky nového hlavního města totiž měl být nejvyšší budovou Kapitol, sídlo amerického Kongresu, proto se vám na tomto zájezdu dostane jedinečného srovnání dvou slavných měst. Význam města Washingtonu D.C. umocňuje velké množství muzeí a památníků, z nichž poznáte to opravdu nejzajímavější. 

To nejlepší z Washingtonu D.C. + NEW YORK + NÁKUPY

Letos jsme představili novinku v podobě 7denního zájezdu také s prohlídkou Washingtonu D.C. Obsahově je zájezd totožný, ale kvůli vysoké náročnosti 1denního výletu do Washingtonu D.C. s nočním návratem do domovského New Yorku jsme jej postavili jinak. Přiletíte rovnou do Washingtonu D.C., prohlédnete si město bez jediného mrakodrapu v čele s Bílým domem ve větším poklidu a až pak absolvujete (pouze jednu) cestu do New Yorku. 

Všechny tři zájezdy bychom doporučili především zájemcům o hlubší americkou historii. 

To nejlepší z New Yorku + WASHINGTON D.C. + PHILADELPHIA + NIAGARSKÉ VODOPÁDY 

Tento zájezd lze označit jako putovní zájezd, kdy během 9 dní poznáte tři hlavní města Spojených států amerických a další historicky zajímavá místa východní oblasti USA. Soukromým autobusem zavítáte k úchvatným Niagarským vodopádům ležících na americko-kanadské hranici, vojenskou historii si připomenete na bitevním poli v Gettysburgu nebo u Arlingtonského hřbitova ve Washingtonu D.C. a pocit opravdové americké svobody pocítíte ve Philadelphii. 

NEW YORKEM po americku

New York po americku + CONEY ISLAND 

Zájezdem budou nadšení lidé, kteří se chtějí na chvíli cítit jako ošlehaní Američané a pamětníci, již zažili New York ještě před boomem mrakodrapů. V tento letní termín zavítáte krom jiného na poloostrov Coney Island, kam Newyorčané v hojném počtu vyrážejí o víkendech za zábavou a odpočinkem. Okouknete stánek Nathan’s Famous, který údajně začal prodávat vůbec první newyorské hotdogy, i historický přístav South Street Seaport, kde si můžete dopřát osvěžující americké pivo a vychutnat si atmosféru letní noci ve městě. 

NEW YORK + nákupy

To nejlepší z New Yorku + OUTLETOVÉ NÁKUPY 

New York je také městem módy, a tak není divu, že do mnohých programů zařazujeme právě nákupy. Na megalomanské nákupy si můžete odskočit během jakéhokoliv našeho programu do místních obchoďáků nebo do celých obchodních městeček, tzv. outletových center. Pohodlně vás tam dovezou jejich vypravované linky. Jsme si ale vědomi oblíbenosti nákupů, proto u tohoto zájezdu máte na nákupy vyhrazen celý den. Celý zájezd navíc probíhá v „nákupním duchu“ a průvodce přidává navrch spoustu perliček v tomto směru. 

To nejlepší z New Yorku + PŘEDVÁNOČNÍ NÁKUPY

Nákupům nepodléhají jen dámy, ale i jejich protějšky. A zvláště před Vánoci ráda „shopuje“ jak mladší, tak i starší generace. Adventní termín je o to romantičtější svou nádhernou někdy tradiční, jindy moderní výzdobou ulic a výloh obchodů. Úsměvné je, že téma výzdoby je každý rok jiné, ale pro všechny obchodníky stejné. A žádné dvě výlohy se nesmí shodovat. 

To nejlepší z New Yorku + LEDNOVÉ NÁKUPY VE SLEVÁCH

Výprodeje hýbou světem a stalo se zvykem, že po vánočním bláznění se obchody mají vyprodat a doslova nadechnout k jarním módním choutkám. Chcete-li se přidat a ulovit luxusní kousky za opravdu skvělé ceny, pak by vás měl zajímat právě tento termín a typ zájezdu, kdy obchodníci, ale zároveň i zákazníci mají žně. 

NEW YORK + události

To nejlepší z New Yorku + SILVESTR

„Pouliční“ sváteční nálada a stánky s adventními dekoracemi a pochutinami i po Vánocích slibují předzvěst něčeho velkého, silvestrovských oslav, kterých můžete být součástí právě na tomto jedinečném zájezdě. Čeká vás večerní procházka, večeře ve stylové restauraci nebo drink v jednom ze střešních barů. Vstup do nového roku pak odstartují ohňostroje po celém městě. Vyhlášené jsou například na Times Square, v Central Parku nebo u Brooklynského mostu. 

To nejlepší z New Yorku + OSLAVY ČÍNSKÉHO NOVÉHO ROKU

Oslavy Čínského nového roku jsou barevným, úžasným a velmi oblíbeným veselím v ulicích. Ceremoniály jsou doprovázeny průvody tanečníků a hudebníků asijské komunity. Pokud jsou silvestrovské oslavy nového roku na vás divoké, pouvažujte nad těmi tradičními čínskými. Nezapomeňte s sebou něco červeného na sebe, protože zrovna tato barva je považována za šťastnou. O „šťastnou“ nachovou barvu tváří se postarají venkovní teploty. Datum začátku čínského roku je pohyblivé, poněvadž čínský horoskop je lunární, a vychází tak na období mezi 21. lednem a 20. únorem. 

NEW YORK + Florida

To nejlepší z New Yorku + FLORIDA + KOUPÁNÍ V ATLANTIKU

Horkou novinkou na rok 2021 je zájezd, který opět vznikl na popud zájmu ze strany vás cestovatelů i našich průvodců. Po prohlídce New Yorku se odeberete letecky na Floridu a probádáte to nej z tohoto amerického poloostrova – zábavní Orlando, vesmírné NASA, plážemi lemované Miami a Key West, který je Kubě na dosah. A nemine vás ani zasloužený odpočinek na pláži. Během jedenácti dnů poznáte dva různé americké světy – tři velkoměsta s naprosto odlišnou atmosférou a spoustu atrakcí, které ocení i rodiny s dětmi.

Zájezdy do Miami

To nejlepší z Miami + NP EVERGLADES + NASA + KARIBSKÉ KOUPÁNÍ NA BAHAMÁCH

Pokud jste příznivci Floridy a New York jste již navštívili, tak vám nabídneme zájezd na Floridu s odpočinkovým výletem na Bahamy. Během zájezdu navštívíte vyhlášené lokality i s jejich skrytými místy a odskočíte si na dva dny na pohádkové Bahamy jako leckterá filmová hvězda… Desetidenní zájezd s průvodcem je doslova splněným americkým snem.

Zobrazit všechny zájezdy do USABarbora Koníčková

Barbora KoníčkováSpecialista Radynacestu.czManhattan v pozadí americké vlajky a průvodkyně
Brooklynský most nevynecháte
Působivý Trinity Church uprostřed newyorských mrakodrapů
Central Park jako vždy plný života
Socha svobody v plné kráse
Noční New York z Empire State Building vás dostane…
Independence Hall, nejznámější budova Philadelphie
Památník prvního prezidenta USA, George Washingtona
Slavná budova Kapitolu ve Washingtonu D.C.
Věhlasné Niagarské vodopády
Promenáda na Coney Island
Nákupy v New Yorku stylově
V Americe oblíbená nákupní městečka
Bujará Čínská čtvrť v New Yorku při oslavách nového roku
Miamské pobřeží jako z plakátu
Naši cestovatelé na prohlídce národního parku Everglades
Průvodkyně u rozcestníku na Key West

Inspirujte se na našem Instagramu:

Katalog 2022