7 způsobů, jak si co nejlépe užít silvestrovské veselí v New Yorku: s hlavou v oblacích a nočním větrem v zádech

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 9. 9. 2018 • Přečteno 6440x

Jste nároční na to, kde oslavíte příchod nového roku? Zvolte New York a bouchněte šampaňské pod obří koulí na Times Square!

1 zájezd na téma: Silvestr – New YorkZobrazit zájezdy

Víte, že…

Slavnostní spouštění koule na Times Square má od roku 1907, kdy byl křišťálový kolos spouštěn poprvé, svou dlouholetou tradici. Původně však byla Times Square Ball vyrobena ze železa a tvořila ji jen stovka žárovek.

Přemýšlíte o tom, že byste alespoň na pár dní zmizeli z České republiky a poslední letošní den strávili ve víru newyorské metropole? Nebudeme tu vypisovat všechny tipy, jak si ve městě, které nikdy nespí, opravdu a naplno užít příchod nového roku, ale podělíme se s vámi rovnou o ty nejlepší. Co si budeme nalhávat, už teď totiž víme, že na silvestrovskou veselici v New Yorku jen tak nezapomenete!

1. Roztočte pořádnou party na náměstí Times Square

Bujaré silvestrovské oslavy na newyorském Times SquareBujaré silvestrovské oslavy na newyorském Times Square

Během oslav na rušném náměstí plném jásavě barevných světel a pohyblivých i blikajících billboardů si budete chvílemi připadat jako pasažér vezoucí se v rychle jedoucím autě. Klidně se ale projednou nechte vést rozjařeným davem, a to až ke středu náměstí.

Ještě před půlnocí vám tu nevšední zážitek nadělí živé koncertní vystoupení a unikátní hudební performance.

K budově One Time Square s ikonickou Times Square Ball každoročně upírá pohled moře lidí. Alespoň zprostředkovaně pak vší té bujaré zábavě přihlíží další miliarda diváků po celém světě.

Jakmile na svítících hodinách na věži odbije půlnoc a začne nový rok, sestupující křišťálová kaleidoskopická koule zcela poklesne a celé okolí ozáří ohňostroj.

Tip pro vás: 

Abyste se během novoročního spouštění světelné koule nemuseli bát o svou bezpečnost, je návštěvníkům přísně zakázáno donášet alkohol. Naopak jejich nepsanou povinností je teple se obléct. Šála, čepice a rukavice tu zkrátka tvoří svatou trojici silvestrovského outfitu. Vždyť během loňských oslav (2017/2018) teploty v noci klesly na –12 °C.

Čtení: Zájezdy do USA – srovnání a doporučení

2. Projezte se a propijte do nového roku ve stylové restauraci

Nový rok se musí pořádně oslavit! Co třeba ve stylové restauraci? Nový rok se musí pořádně oslavit! Co třeba ve stylové restauraci?

Už jste přemýšleli o tom, jak budou letošní oslavy vypadat z kulinářského hlediska? Hlavní je dobře si vybrat podnik, v němž se chuťově vytříbené jídlo a pití snoubí se zážitkem.

Lahodné pokrmy, nápaditý interiér a uvolněná atmosféra většinou osloví i toho, kdo raději tráví večery doma na gauči. Zábava v energickém, pulzujícím New Yorku totiž nikdy nevázne.

Zatímco jedni se při příležitosti zrodu nového roku oddávají šampaňskému debužírování, druzí raději protančí noc a bujaře se baví až do rozbřesku dalšího dne.

Za chuťový orgasmus si sice o tomto čase trochu připlatíte, ale místní podniky vám na oplátku naservírují slavnostní několikachodové menu.

Tip pro vás:

Milovníci klasických newyorských artdecových podniků budou v extázi z restaurace The NoMad Restaurant, která je součástí stejnojmenného hotelu (1170 Broadway). Vytříbené elegantní prostředí tvoří těžké závěsy, sametové čalounění, kombinace červené, zlaté a přírodního dřeva. Odpočítávat konec roku tu můžete při čtyřchodovém menu servírovaném od 17. do 23. hodiny.

3. Za drinky, náladou i tancem se vydejte do vyhlášených barů a klubů

Speciální vyhřívaná iglú na jednom z největších střešních barů v New Yorku Speciální vyhřívaná iglú na jednom z největších střešních barů v New Yorku

Skvělé večírky, na nichž si každý přeje být, se v místních klubech a barech odehrávají celoročně. Ty nejdivočejší pak propukají vždy na jeho konci. Kousek parketu si tu pro sebe utrhne každý tancechtivý návštěvník, a to i bez předchozí rezervace.

Chcete-li ale mít jistotu, že se budete mít kde posadit a třeba si i sníst něco časně zrána, určitě zavčas zvedněte telefon nebo pošlete e-mail.

Chcete zajít někam, kde je to opravdu šik? V New Yorku je tímto místem populární 230 Fifth Rooftop Bar, na jehož střešní betonový „plácek“ se vejde až tisíc sedících hostů.

Ti pak v zimě třeba mohou usrkávat jeden long drink za druhým ve vyhřívaných iglú a z tepla průhledných bublin se kochat výhledem na jasně osvětlený Manhattan.

4. Sledujte, jak novoroční ohňostroj ozáří tmu v noční metropoli

Newyorské ohňostroje jsou vyhlášenéNewyorské ohňostroje jsou vyhlášené

Pokud jste už někdy lapali po dechu údivem a obdivovali se velkolepé show se světelným efektem nejrozmanitějších barevných odstínů, pak vás tu možná zaplaví pocit déjà vu.

Věhlasné newyorské ohňostroje, jež z tisíce blýskajících barevných hvězdiček vmžiku vytvoří nad diváky působivou klenbu, totiž vyvolávají právě takové pocity.

Nejznámější a zároveň nejsledovanější ohňostroj se rok co rok odehrává na Times Square. Geniální symfonii města a světelného reje zažijete také v Central Parku.

Nevšedním zážitkem je i noční plavba lodí do přístavu New York Harbor, odkud budete mít ten nejúchvatnější výhled na ohňostroj na Liberty Island.

5. Překleňte se do nového roku na Brooklynském mostě

Skvělý výhled budete mít i na Brooklynském mostěSkvělý výhled budete mít i na Brooklynském mostě

Hlasujeme pro to, aby se alespoň ti nejzarytější milovníci historie a památek vydali namísto nočního slavení na zajímavou a poučnou procházku městem a jeho historií.

Pokud vás myšlenka na tajemné noční putování vábí jako cosi kouzelného, rozhodně si rezervujte devadesátiminutovou prohlídku oblasti City Hall Park, kde sídlí městská radnice.

Procházku pak završíte na Brooklynském mostě, odkud uzříte záplavu sršících ohňostrojů. O vaši pozornost se budou ucházet ty z Central Parku, Staten Islandu, Brooklynu, a dokonce i z New Jersey.

Sraz je v pondělí 31. prosince 2018 v 22.30 hod (160 Broadway). Dospělý za průvodcovanou procházku zaplatí 50 dolarů (cca 1 105 korun), děti pak polovinu.

6. Berte silvestrovskou zábavu sportovně!

Vyběhněte do nového roku z Central ParkuVyběhněte do nového roku z Central Parku

Chcete si užívat pocit větru ve vlasech? Řešení je jednoduché: sport na čerstvém vzduchu. My máme představu sportování v New Yorku spojenou s Midnight Run, šestikilometrovým silvestrovským během Central Parkem, jehož se pravidelně účastní tisíce spoře oděných běžců.

Pokořit pár silvestrovských kilometrů můžete i během každoroční spanilé jízdy na kole. Vítáni jsou jak cyklisté, tak i majitelé kolečkových bruslí. Trasu vedoucí od Washington Square Parku uzavírá zámeček Belvedere, umístěný na nejvýše položeném bodu Central Parku.

Start je ve 22.00 hod u slavného oblouku, jímž se do parku vchází. Opozdilci se mohou připojit ještě i o půl hodiny později na Madison Square Garden nedaleko prvního skutečného mrakodrapu v New Yorku, označovaného podle tvaru žehličky jako Flatiron Building.

7. Dívejte se na město z výšky několika desítek metrů

Výhled na silvestrovský New York ze střechy mrakodrapu nabízí Empire State BuildingVýhled na silvestrovský New York ze střechy mrakodrapu nabízí Empire State Building

I když pohled na New York z výšky je pozoruhodný, vaši pozornost možná tentokrát upoutá půvabná Newyorčanka či elegantní gentleman stojící vedle vás.

Jinými slovy, pořádně přivítat rok 2019 tu můžete i přesto, že jste zrovna single. Ve městě totiž nikdy nevíte, koho potkáte. S partou prima cestovatelů za zády se navíc při seznamování budete cítit bezpečně a jistě.

Ať máte letos na co vzpomínat, nechte se výtahem vyvézt na vyhlídkovou terasu Empire State Building. Abyste si pro sebe zajistili místo, vypravte se sem raději již mezi 18. a 20. hodinou.

Pokud se uvelebíte na severní straně, odměnou vám bude pohled na ohňostroj z Central Parku a Times Square. Na jižní straně zase oslní vaše oči ohňostroj z Prospect Parku a z přístavu New York Harbor.

Tip pro vás:

Na to, že na terase fouká a občas se nahoře prohánějí mračna jak z olova, pamatujte i vy, chcete-li se cítit příjemně a komfortně. Doopravdy se proto teple oblečte! A taky si včas zajděte na toaletu. Pokud byste totiž opustili své pracně vydobyté místo v čase od 23.30 do 23.45 hod, už nikdy byste se sem zpátky neprodrali.

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Silvestr v New Yorku

Slavte s námi v New Yorku

Vyberte si jeden z našich zájezdů do New Yorku na téma: Silvestr

Zájezdy do New Yorku

Nejbližší volný zájezd odlétá již 28. prosinceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/silvestr-v-new-yorku/Doporučujeme z USA

Nejnovější z USAZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024