Zájezdy pro cestovatele

Volejte +420 608 261 719 Po–Pá: 8–17

Zájezdy pro cestovatele


Volejte +420 608 261 719
Po–Pá: 8–17

Volejte Po–Pá: 8–17 hodin+420 608 261 719

letecky z Ostravy – Krakova

To nejlepší z Madridu + TOLEDO

4 dny11. 10. – 14. 10. 2017

Jediný termín v letošním roce


Nenaplněna kapacita zájezdu
Letecky

Z Ostravy, Krakova

Ubytování

3* hotel v Madridu

Stravování

Snídaně

Skupina

Do 20 osob

Průvodce

Po celý zájezd

Jak bude

14–18 °C

Jedinečný eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejzajímavější z Madridu. Zhlédnete královský palác a proslulé galerie, zastavíte se ve slavné tržnici San Miguel i u stejně slavné sochy Dona Quijota. Nevynecháte býčí arénu a budete obdivovat historické památky úchvatného Toleda. Vychutnejte si s námi španělskou atmosféru a užívejte si Madrid!

Na co se můžete těšit

 • Majestátní komplex Královského paláce
 • Proslulou krytou tržnici San Miguel
 • Světoznámá umělecké díla v muzeu Prado
 • Historicky jedinečné město Toledo

Co vše zažijete: den po dni

1.DEN
Muzeum Prado

Transfer z Ostravy na letiště do Krakova – transfer je v ceně zájezdu. Přílet do Madridu v odpoledních hodinách, ubytování, první seznámení s centrem Madridu.

První den započneme procházkou po bulváru Paseo del Prado, kde uvidíme tři slavné galerie – Prado, Centro de Arte Reina Sofia a Museo Thyssen-Bornemisza, skrývající řadu významných děl od autorů jako Goya, Velázquez, Bosch, El Greco, Degas atd. Možnost odpolední nebo večerní návštěvy (k večeru jsou tato muzea pro občany EU na dvě hodiny zdarma).

Společně dojdeme na historické vlakové nádraží Atocha, které je přeměněné na tropický skleník. Pokračovat budeme do parku Retiro, který je prvním a největším parkem v Madridu s řadou soch, fontán, paláců i tichých zákoutí.

2.DEN
Typické churros

Dnešní den budeme věnovat celodenní prohlídce Madridu.

Začneme na Puerta del Sol (socha Medvěda – symbol Madridu) a po třídě Calle Mayor půjdeme na krásné náměstí Plaza Mayor, které je nejdůležitějším madridským náměstím. Kolem řady památek (kostelíků a městských šlechtických sídel – San Isidro el Real; Biskupská kaple, kostel Sv. Františka) dojdeme na Plaza de Orient, kde uvidíme Královský palác, královské zahrady Campo de Moro a prohlédneme si katedrálu Almudena.

Dále budeme pokračovat na nejstarší náměstí v Madridu – Plaza de la Villa. Hlavní budova na tomto náměstí Casa de la Villa sloužila už od roku 1696 jako Ayuntamiento de Madrid (městská radnice). Na oběd se zastavíme ve slavné kryté tržnici San Miguel a na „zákusek“ můžeme zajít do slavné cukrárny San Ginés, která servíruje Churros s čokoládou už od roku 1894.

Přes Plaza de Espaňa (slavná socha Dona Quijota) půjdeme směrem k Parque de la Montaňa, kde se nachází chrám Templo de Debot v egyptském stylu a kaple sv. Antonína s Goyovými freskami. Následovat bude projížďka lanovkou nad parky (6 Eur).

Návrat ke Královskému paláci, ve kterém je ve čtvrtek od 18 do 20 hodin pro občany EU vstup zdarma.

3.DEN
Pevnost Alcazar v Toledu

Volný den, který lze využít k nákupům či návštěvě některého z muzeí.

Pro zájemce jsme připravili fakultativní výlet, během kterého uvidíte historické město Toledo.

Toledo je úžasné město, kde na relativně malém prostoru můžeme vidět římské, maurské (arabské), židovské a křesťanské památky. A tak lze ve městě najít kromě velkého množství katolických kostelů a katedrál i synagogy a mešity. Historická jedinečnost Toleda byla deklarována v roce 1986 zápisem na seznam Světového kulturního dědictví UNESCO.

Město se může pochlubit zachovalými vstupními bránami – „Alcántara“ a „Bisagra“, které připomínají arabskou nadvládu. Těmi projdeme do města, po cestě je možné navštívit mešity „Cristo de la Luz“ (10. stol.) a „las Tornerías“ (11. stol.).

Dále naše kroky povedou ke křesťanské pevnosti Alcázar. Určitě si nenecháme ujít velkolepou gotickou katedrálu – jde o ohromnou stavbu, jejíž délka je 140 a šířka 130 metrů. Tato pětilodní katedrála má 22 bočních kaplí a v jejím nitru se mimo jiné nachází muzeum s obrazy slavných malířů (Goya, El Greco, Velázquez, Tizian a další).

Dále budeme pokračovat kolem radnice a biskupského paláce ke kostelu Santo Tomé se slavným obrazem El Greca. Nevynecháme ani muzeum tohoto slavného malíře. V židovské čtvrti navštívíme synagogy El Tránsito a Santa María la Blanca. Z křesťanských památek stojí určitě za návštěvu klášter San Juan de los Reyes. Prohlídku Toleda ukončíme na mostě svatého Martina, odkud je krásný výhled na okolní památky.

Také se kolem Toleda projedeme vyhlídkovým vláčkem, z něhož jsou nejkrásnější pohledy na celé město.

Návrat do Madridu v pozdních odpoledních hodinách.

4.DEN
Překrásné náměstí Cibeles

Dopoledne dokončení prohlídky města, prostor na nákup dárků, suvenýrů, odpoledne transfer na letiště a odlet zpět do Krakova.

Po populární Gran Vía s řadou obchůdků se suvenýry, půjdeme k náměstí Cibeles se známou fontánou a budovou Palacio de Telecommunicaciones,která je současným sídlem radnice.

Dále se nabízí možnost návštěvy dalších muzeí: Archeologického, Museo de América nebo Muzea voskových figurín.

Odpoledne přesun na letiště a odlet domů. Po příletu do Krakova následuje transfer zpět do Ostravy.Ozvěte seTento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Martina Poláková – přímá linka: +420 776 028 448

Co už máte v ceně?

 • letenka Krakov – Madrid – Krakov se všemi poplatky (kabinové zavazadlo dle pravidel pro přepravu zavazadel viz níže)
 • transfer z Ostravy na letiště do Krakova a zpět
 • transfer letiště – Madrid (hotel) – letiště
 • 3x ubytování v Madridu v hotelu 3* ve 2lůžkových pokojích, popř. 3lůžkových
 • 3x kontinentální snídaně
 • průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • přesuny v Madridu (místní doprava, MHD)
 • vstupné na místě
 • cestovní pojištění
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 2 300 Kč

Podmínky pro přepravu zavazadel

Zavazadlo v ceně zájezdu - NOVĚ může mít každý cestující zdarma 2 příruční zavazadla: 

 • kabinové zavazadlo o max. rozměrech 55 (d) x 40 (v) x 20 (h) cm, hmotnost do 10 kg (toto zavazadlo nebudete mít s sebou na palubě, ale bude před nástupem do letadla personálem zdarma uloženo do zavazadlového prostoru)
 • malé zavazadlo o max. rozměrech 35 (d) x 20 (v) x 20 (h) cm (toto zavazadlo budete mít s sebou na palubě)
 • Co nesmí obsahovat kabinové zavazadlo


Zavazadlo za příplatek 2 500 CZK / 95 € - odbavované zavazadlo o max. hmotnosti do 20 kg

NÁŠ TIP:
 Pro vaše pohodlí si můžete objednat odbavované zavazadlo. Ale i pouze s kabinovým zavazadlem lze cestovat „nalehko“. Pozor ovšem na rozměrové limity.


Cestovní pojištění zařídíme my. Vy si jen vyberete:

EASY

140 Kč

UNIVERSAL + STORNO

390 Kč

60 Kč / den / osoba + STORNO 150 Kč

Srovnání a podmínky pojištěníVstupné

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním programem:


Důležité informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je možné vždy po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

U zájezdů do zahraničí je první a poslední den určen především k zajištění dopravy, transferů a ubytování. Program v tyto dny může být přizpůsoben letovým řádům a jiným okolnostem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek, a ty se mohou měnit.

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky.


Cestujte s námi mazaně. Jsme cestovatelé – profíci.

ŽÁDNÁ MASOVKA

Průměrně 15 cestovatelů na jeden zájezd. Pro pohodovou atmosféru.

SKRYTÁ MÍSTA

Máme vlastní koncept. Poznáte i místa, o kterých se běžně nepíše.

NADŠENÍ PRŮVODCI

Chválí nám je všichni. Jsou to profíci, kteří v cizině žili a milují cestování.

MYSLÍME DOPŘEDU

Včas rezervujeme vstupenky a jsme připraveni na vše s předstihem.