Zájezdy pro cestovatele

Ptejte se nás +420 775 303 633 Po–Pá: 8–17

Tisknout zájezd  

To nejlepší z Rumunska + JÍZDA PO NEJKRÁSNĚJŠÍ CESTĚ SVĚTA

letecky z Prahy

Ján Zubo

Ján Zubo průvodce

Jeden život na procestování planety nestačí. Pojďme ho ale prožít naplno!

6 dní23. 7. – 28. 7. 2021

Jediný termín v tomto roce

21 990/os.

Teď zaplatíte jen 50 % z ceny a doplatek do 22. 6..

Co máte v ceně?


Letecky

Z Prahy

Ubytování

3* hotel

Stravování

Snídaně

Skupina

Do 18 osob

Průvodce

Po celý zájezd

Gastro zážitek: Ochutnávka vyhlášených rumunských vín

To nejlepší z Rumunska + JÍZDA PO NEJKRÁSNĚJŠÍ CESTĚ SVĚTA

Rumunsko vám vezme dech… Legendární Drákula, perla Transylvánie, největší důlní muzeum či nejvyšší vodopády. Projdete se malebnými uličkami Sibiu i rodištěm upířího fenoménu. Dopřejete si strhující jízdu Cestou světa a ochutnáte vína téměř francouzská. Objevíte Drákulovo sídlo i nejkrásnější podzemní místo. Poznejte mystickou Transylvánii naživo – buďte cestovatel a prožijte Rumunsko jako nikdo jiný! 

Na co se můžete těšit

 • Perla Transylvánie – Sighisoara (UNESCO)
 • Fantastická jízda džípy horským průsmykem
 • Největší důlní muzeum světa – Salina Turda
 • Pověstný Drákulův hrad Bran u Brašova

To nejlepší z Rumunska + JÍZDA PO NEJKRÁSNĚJŠÍ CESTĚ SVĚTA

23. 7. – 28. 7. 2021

21 990 Kč/os.

Nezávazně rezervovat

Co vše zažijete: den po dni

1.DEN
Velké náměstí v Sibiu

Pátek 23. července: Po příletu do Sibiu se přesuneme na ubytování. Dle časových možností se vydáme na první procházku jedním z nejkrásnějších měst Rumunska. Vystoupáme na radniční věž, prohlédneme si historické centrum a středověké opevnění.

Podle letového řádu odlet z Prahy. Po jednom přestupu přiletíme přímo do města Sibiu v rumunském Sedmihradsku, které je známé také pod názvem Transylvánie. Ubytujeme se a pokud nám čas dovolí, tak půjdeme objevovat toto malebné městečko.

Sibiu leží v podhůří rumunských Karpat a je jedním z nejkrásnějších měst v celé zemi. Během prohlídky budeme obdivovat zachovalé středověké opevnění.

Na Velkém náměstí vystoupáme na radniční věž, odkud se nám otevře výhled nejen na historické centrum, ale i nedaleké majestátní hory. Nemineme ortodoxní katedrálu Svaté Trojice, jejíž interiér tvoří nádherně barevné fresky, ani lutheránskou katedrálu Svaté Marie s typicky barevnou střechou.

Ve večerních hodinách návrat na ubytování s průvodcem nebo individuálně.

2.DEN
Sighisoara je rodištěm samotného Drákuly

Sobota 24. července: Dnes začneme putovat po stopách hraběte Drákuly. Navštívíme jeho rodiště, město Sighisoara (UNESCO). Odpoledne budeme obdivovat unikátní biskupský kostel, který je považován za klenot saské architektury.

Objednaným autobusem se vydáme do města Sighisoara, které je označované jako perla Transylvánie a je zapsané na seznamu kulturního dědictví UNESCO.

Prohlídku začneme pod radniční věží se středověkým orlojem, která je nejfotografovanější památkou ve městě. Tato věž také slouží jako vstupní brána do místní citadely. Krytým dřevěným schodištěm ze 17. století vystoupáme do kostela sv. Mikuláše.

Ve 30. letech 15. století se v Sighisoaře narodil kníže Vlad IV., nazývaný Tepeš (narážeč na kůl). Svou krutostí vůči nepřátelům inspiroval britského spisovatele Abrahama Stokera k vytvoření postavy hraběte Drákuly. Navštívíme i jeho rodný dům.

Na zpáteční cestě se zastavíme v opevněném kostele Biertan, který je jako typický příklad saské církevní architektury zapsán na seznam kulturního dědictví UNESCO. V tomto kostele sídlili lutheránští biskupové, kteří byli pohřbíváni v tzv. biskupské věži. Navštívíme také místnost, kde byly údajně po dobu dvou týdnů vězněny manželské páry, které se chtěly dát rozvést. 

V podvečer návrat na ubytování.

3.DEN
Vstup do Saliny Turdy působí až mimozemsky

Neděle 25. července: Dopoledne strávíme v centru oblasti Dácie, ve městě Alba Iulia. Následovat bude prohlídka bývalého solného dolu Salina Turda a dokonalou tečku za dnešním dnem si připíšeme v nedalekém vinařství.

Po snídani se vydáme do města Alba Iulia, kde byla v roce 1918 uzavřena dohoda o připojení Transylvánie k Rumunsku. Necháme se zde okouzlit největší citadelou v Rumunsku, kterou obklopují nádherně zachovalé hradby ve tvaru sedmicípé hvězdy.

Až se nabažíme historie, přesuneme se na sever do bývalého solného dolu. Salina Turda bývá označována jako nejkrásnější podzemní místo na Zemi. Sůl se zde těžila již od 11. století a po ukončení těžby byl celý prostor přebudován na největší důlní muzeum na světě, jehož součástí je i zábavní park. Celý prostor je také využíván jako centrum haloterapie, tedy k inhalacím solných mikročástic.

Po dni plném objevování si zasloužíme pořádný odpočinek. Užijeme si ho v blízkém vinařství Crama Salina. Zdejší vinice rostou ve stejných zeměpisných šířkách jako ty francouzské. Neochutnat by byl hřích.

V podvečer návrat na ubytování.

4.DEN
Pohled na Transfagarasan ze shora je úchvatný

Pondělí 26. července: Se zájemci vyrazíme na výlet po nejkrásnější cestě světa. Projedeme se džípy horským průsmykem Transfagarasan a jeho okouzlující přírodou. Uvidíme i ledovcové jezero Balea, nejvyšší kaskádovité vodopády a skutečný hrad hraběte Drákuly.

Zájemci si dnes dopřejí téměř adrenalinový zážitek. Džípy projedeme 90 kilometrů dlouhý úsek horského přechodu Transfagarasan plného serpentin a překrásných výhledů.

Rumuni tuto silnici nazývají Cestou světa a za pravdu jim dal i Jeremy Clarkson, který zde natáčel jeden z dílů kultovního Top Gearu. Během cesty uděláme několik fotozastávek, abychom zachytili překrásné panorama v dechberoucí horské přírodě.

A aby zážitků nebylo málo, svezeme se nad serpentinami i lanovkou. Výhled nám vezme dech a jako bonus navštívíme ledovcové jezero Balea, které leží v nadmořské výšce 2 034 metrů. Z jezera vytéká řeka Arges, která vytvořila vodopády s kaskádou vysokou 68 metrů. Tyto vodopády jsou nejvyšší svého druhu v Rumunsku a my si je nenecháme ujít.

Stejně tak nevynecháme ani pátou největší přehradu v Evropě a devátou největší na světě. Projdeme se po obloukové hrázi přehrady Vidraru Dam, která je vklíněna mezi dva skalní masivy.

Pokud nám zbude čas, navštívíme i zříceninu hradu Poenari. Tento hrad chátral již několikrát ve své minulosti, ale jeho potenciálu si všiml nám známý Vlad Napichovač a vybudoval zde svou hlavní pevnost. Ten, kdo se zúčastní tohoto výletu, bude moci směle prohlásit, že viděl skutečný hrad hraběte Drákuly.

V podvečer návrat na ubytování.

5.DEN
Drákulův hrad Bran

Úterý 27. července: Budeme pokračovat v následování hraběte Drákuly. Navštívíme Brašov, druhé největší rumunské město. Užijeme si zdejší středověkou atmosféru a vyzkoušíme místní kuchyni. Poté vyrazíme na hrad Bran, který se stal předlohou pro Drákulův hrad.

Rumunsko má za sebou stejně jako všechny země východní Evropy i spoustu let pod vlivem Sovětského svazu. Největším důkazem je toho město Brašov.

Od roku 1951 totiž po celých 10 let neslo název Orașul Stalin. A na kopci, kde snes stojí monumentální nápis Brasov, byl v této době ještě monumentálnější nápis Stalin. Tyto doby už jsou ale naštěstí pryč a my se necháme okouzlit nejen Černým kostelem a atmosférou středověkých uliček, ale zájemci budou moci vyjet lanovkou i ke zmíněnému nápisu.

V Brašově také okusíme tradiční rumunskou kuchyni. Je jen na Vás, jestli dáte přednost husté masové polévce Ciorbě, nebo třeba vepřovým rolkám baleným v zelném listě – Sarmale.

Po obědě se přesuneme k hradu Bran. My již víme, že skutečný Drákulův hrad leží jinde, ale právě Bran posloužil Stokerovi jako předloha pro sídlo jeho fiktivního hraběte Drákuly. A i přes to, že zde skutečná historická postava nežila, hrad rozhodně stojí za návštěvu. 

V podvečer návrat na ubytování.

6.DEN
Skanzen ASTRA poblíž Sibiu

Středa 28. července: Pokud nám to letový řád umožní, nahlédneme ještě do zákulisí do rumunských lidových tradic a architektury ve skanzenu Astra. Po prohlídce se přesuneme na letiště a odletíme zpět do ČR. 

V případě odletu ve večerních hodinách využijeme volné dopoledne a prozkoumáme jeden z největších skanzenů v Evropě.

Astra se nachází asi 5 kilometrů od centra Sibiu a bylo sem převezeno 120 tradičních staveb z celého Rumunska. Najdeme zde vodní mlýny, lisy na víno a jiné plodiny, dva kostely, z nichž v jednom se stále konají bohoslužby, a spoustu dalších zajímavých stavení. To všechno zasazené do malebné přírody místního lesoparku.

Podle letového řádu bude následovat přesun na letiště a odlet do Prahy.Tento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Katarína Kolíbalová
e-mail: kolibalova@radynacestu.cz
přímá linka: +420 776 028 005

Co už máte v ceně?

 • letenka Praha – Sibiu a zpět se všemi poplatky (s přestupem)
 • příruční zavazadlo dle pravidel letecké společnosti
 • 5x ubytování v hotelu v pokojích s vlastním soc. zařízením
 • 5x snídaně formou bufetu
 • doprava dle programu
 • ochutnávka rumunských vín
 • průvodce po celou dobu zájezdu (mimo volný program)
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • vstupné na místě
 • cestovní pojištění
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 4 000 Kč

Vstupné

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním programem:


Vstupné na místě

Orientační ceny vstupenek na atrakce, které můžete v rámci programu či mimo program absolvovat, ovšem lze je zakoupit pouze na místě.

 • Kostel Biertan: 10 RON
 • Salina Turda: dospělí 40 RON, senioři, děti a studenti 20 RON
 • hrad Bran: dospělí 40 RON, senioři 30 RON, děti 10 RON, studenti 25 RON

Pojištění na cestu zařídíme

Koop 60 Covid + STORNO

900 Kčcelý zájezd
150 Kčden/osoba

Podmínky pojištění

Zdravotní pojištění se vztahuje také na onemocnění COVID-19.

To důležité — nepřehlédněte

Aktuální okolnosti

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je možné vždy po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

První a poslední den

U zájezdů do zahraničí je první a poslední den určen především k zajištění dopravy, transferů a ubytování. Program v tyto dny může být přizpůsoben letovým řádům a jiným okolnostem.

Program není povinný

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Prohlídky památek

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Rezervujte včas

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek, a ty se mohou měnit.Články


Trasa zájezduNezávazně si rezervujte už dnes

Bez poplatku je teď možné změnit zájezd i 2 měsíce před termínem odjezdu.

To nejlepší z Rumunska + JÍZDA PO NEJKRÁSNĚJŠÍ CESTĚ SVĚTA, 23. 7. – 28. 7. 2021

Pojištění
Osoby
Celkem

Kliknutím na tlačítko REZERVOVAT provedete nezávaznou rezervaci v souladu s našimi všeobecnými podmínkami.

Srovnání a podmínky pojištění
Rezervaci vám zdarma podržíme 3 dny • Po objednání zájezdu vám zavoláme a zodpovíme vaše dotazy • Objednávku lze poté dokončit online ještě dnes


S námi cestujete tak, jako byste byli všude místní

NÍZKÁ ZÁLOHA

Místo původní poloviny z ceny zájezdu nyní zaplatíte jen 25 %.

ZMĚNA ZDARMA

Zájezd si můžete změnit ještě 60 dní před termínem odjezdu, a to zdarma.

PENÍZE ZPĚT

Při zrušení zájezdu dostanete ihned zpět zálohu či nový termín cesty.

COVID POJIŠTĚNÍ

K zájezdu je pojištění na onemocnění COVID-19 nebo karanténu.


Katalog 2021