Chystáte se na dovolenou na Srí Lanku? Tyhle parádní vodopády musíte vidět!

Veronika Čermáková Veronika Čermáková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 14. 6. 2017 • Přečteno 9023x

K nejsilnějším zážitkům ze Srí Lanky patří pohled na ohromné burácející vodopády, na které je tato země velmi bohatá. Přesvědčte se sami!

Vyberte si z našich zájezdů na Srí LankuZobrazit zájezdy

Srí Lanka je výjimečná tím, že má pravděpodobně největší koncentraci vodopádů ze všech zemí na světě. Na celé Srí Lance, zvláště pak v oblasti srílanských hor, naleznete téměř sto vodopádů a vodopádků, často ukrytých před zraky turistů v čajových plantážích či v údolích zcela mimo běžné turistické trasy. Na jiné naopak narazíte doslova na hlavní cestě. Na návštěvu všech by vám nestačil ani celý měsíc, tyhle si ale rozhodně ujít nenechejte!

1. Bambarakanda Falls – nejvyšší

Bambarakanda FallsBambarakanda Falls

Nejvyšším vodopádem Srí Lanky je Bambarakanda ležící u vesnice Kalupahana mezi Belihul Oya a Haputale. S výškou přesahující čtvrt kilometru dominuje krajině a je vidět opravdu z velké dálky. Jen pro srovnání – podkova Niagarských vodopádů měří 52 metrů, což znamená, že vodopád Bambarakanda je zhruba pětkrát vyšší než americká Niagara.

Ideálním měsícem pro návštěvu je březen a duben, kdy se krajinou hrne nejvíce vody.

2. Ramboda Falls – nejoblíbenější 

Ramboda FallsRamboda Falls

Vodopád Ramboda Falls, jedenáctý největší vodopád na Srí Lance, se nachází v oblasti Pussellawa přímo u hlavní cesty na trase Pussellawa – Nuwara Eliya. Rozhodně jej nemůžete přehlédnout, a už vůbec nepřeslechnete zvuk burácející vody. Ta padá z výšky 109 metrů do malého jezírka uprostřed bujné zeleně a vytváří snovou scenérii.

Zajímavostí je, že se k vodopádu dostanete pouze přes místní hotel s nápaditým názvem Ramboda Falls Hotel, který se hned vedle vodopádů nachází. Nemusíte mít strach, že by vás nepustili dovnitř – zaměstnanci hotelu s návštěvníky počítají.

Čtení: Zájezdy na Srí Lanku - srovnání a doporučení

3. Baker’s Falls – nejznámější

Baker’s FallsBaker’s Falls

Pravděpodobně nejznámějším vodopádem na celé Srí Lance je dvacet metrů vysoký vodopád Baker’s Falls, který se nachází v oblasti národního parku Hortonské pláně.

Tento park je známý zejména díky vyhlídce World’s End (Konec světa), kde stojíte na okraji propasti padající do hloubky téměř 900 metrů. Celý okruh měří zhruba 9 kilometrů a vede právě přes Bakerovy vodopády, kde se můžete i vykoupat.

4. Vodopád Diyaluma – nejzajímavější

Vodopád DiyalumaVodopád Diyaluma

Velmi oblíbený je i třetí nejvyšší vodopád, Diyaluma, který se nachází na jihu Srí Lanky, přímo u silnice vedoucí z Haputale do Wellawayi. Diyaluma padá z výšky 171 metrů a jeho název v překladu znamená „rychlý tok vody“. Vodopád stéká po kaskádových útesech až do jezírka, kde se na dně tříští o ohromné balvany, a vytváří tak senzační podívanou.

Vodopády často bývají spojovány s různými legendami a ani Srí Lanka není žádnou výjimkou. Jejich historie je nezřídka spojována s tajnou jeskyní ukrývající poklad za vodní stěnou či s nějakou tragédií, kdy se vodopády staly například místem sebevraždy nešťastných milenců...

Veronika Čermáková

Veronika ČermákováExpert Radynacestu.cz

Cestovat je jako flirtovat se svým vlastním životem, láká vás někde zůstat, ale nemůžete, protože víte, že je ještě tolik míst, které musíte poznat.

Srí Lanka

Prožijte exotiku Cejlonu

Vyberte si jeden z našich zájezdů na Srí Lanku

Zájezdy na Srí Lanku

Nejbližší volný zájezd odlétá již 20. listopaduURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/chystate-se-na-sri-lanku-tyhle-vodopady-musite-videt/Doporučujeme z Srí Lanky

Nejnovější z Srí LankyZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024