Džípem do dubajské pouště: adrenalin, sandboarding, vůně kávy a břišní tanečnice

Markéta Lauterkrancová Markéta Lauterkrancová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 13648x

Výlet džípem do pouště je jedním z nejlepších zážitků, které SAE nabízí.

Vyberte si z našich 11 zájezdů do DubajeZobrazit zájezdy

Tip pro vás: 

Vezměte si něco pohodlného na sebe. Ženy raději ne sukni (špatně se v ní nasedá na velblouda). Nejlepší boty jsou žádné boty. V zimních měsících si přibalte svetr, v poušti se rychle ochladí.

Před cestou do Emirátů jsem se v turistickém průvodci dočetla, že každý návštěvník Dubaje by měl povinně absolvovat výlet na safari. Neměla jsem tušení, co si pod tím představit, ale zážitek z jízdy džípem po dunách a kouzelný večer v poušti předčil všechna má očekávání. Zapomeňte na pohlednice a plyšové velbloudy, přivezte si domů nezapomenutelné zážitky jako my!

V polovině zájezdu jsme se k opěvovanému výletu upsali. Na recepci jsme přišli s pětiminutovým předstihem a pákistánský řidič Habib už na nás čekal. Naložil nás do nového Land Cruiseru, propletl se několika uličkami, a pak už jsme svištěli po šestiproudé dálnici.

Velbloudí farma? Běžná věc.

Velbloudí farma - pro Araby běžná věc Velbloudí farma - pro Araby běžná věc

Po dvaceti minutách jízdy řidič poprvé zastavil u obchůdků se suvenýry a občerstvením. Synovi jsme koupili velkou vodní dýmku, která tady mimochodem vyšla mnohem levněji než u nás, a dcera dostala vyřezávaného velblouda. Po pár minutách jsme pokračovali na pouštní cestu. Džíp s námi kodrcal, ale byla to celkem zábava. Druhá zastávka patřila velbloudí farmě, kde naše děti nejvíc zaujalo malé bílé velbloudě.

Vyfouknout gumy a jde se na to

Stanoviště džípů v pouštiStanoviště džípů v poušti

Když jsme potřetí zastavili na okraji pouště, byla už podobných džípů kolem nás dobrá desítka. Všichni řidiči vystoupili a začali vyfukovat pneumatiky. Víte proč? Kola se vyfukují, aby auta na první duně nezapadly do písku. Když konečně přijelo na farmu jedenácté auto, řidič nás vyzval, ať si zase nastoupíme. Z džípů se vytvořila kolona a napětí stoupalo. Následovali jsme ostatní auta na vrcholek duny, a pak to začalo: neskutečná adrenalinová show!

Každou chvíli jsem myslela, že se s námi auto převrátí na střechu. S dcerou jsme vřískaly jako o život a chlapi se nám smáli.  Jízdu si vyloženě užívali. Smyk, náraz písku do okének a zase rychlý sjezd z duny strmě dolů. Řidič se upřímně bavil naším strachem a směšným přízvukem opakoval po nás: „Pane Bože!“. Čím víc jsme křičeli, tím jel rychleji a schválně smykoval. Když jsme si na zběsilou jízdu zvykli, náš vřískot se změnil v salvy nezastavitelného smíchu doprovázené občasným klením.

Čtení: Zájezdy do Dubaje – srovnání a doporučení

Kempování po arabsku

Kemp uprostřed pouště Kemp uprostřed pouště

Po dlouhých minutách řidič zastavil a my jsme se mohli nadýchat čerstvého vzduchu a pořidit první fotky nádherné dubajské pouště. Všichni řidiči se po chvíli shlukli u jednoho z džípů. Řidiči nasadili na tažná lana a vyzvali nás, ať si zase nasedneme, že džíp zapadl a my jej musíme vyprostit. Povedlo se, udělali na sebe pár posunků a jelo se dál. Působivá součást představení? Zřejmě ano. 

Ještě chvíli jsme jeli po pouštní cestě, až jsme před sebou uviděli kemp. Tam už na nás čekali velbloudi s vodiči. Většina se jen tak povalovala, ale když jsme po dvojicích na velblouda nasedli a pán jej pobídl, prudce vstal na všechny čtyři, celý se s námi zhoupl a pustil se do práce, obešel s námi kemp. 

Sokolník a vodní dýmky

Sokolník vám posadí skutečného sokola přímo na ruku Sokolník vám posadí skutečného sokola přímo na ruku

V kempu nás přivítal sokolník, který nám bez váhání ochotně posadil sokola na ruku. Tohle zvíře sice působí klidně, ale zobák má pořádně ostrý, takže se zážitek přidal na seznam těch adrenalinových hned za jízdu džípem. 

Ochutnali jsme datle a typickou arabskou kávu s kardamonem. Musím přiznat, že jsem si na ní moc nepochutnala, koření je až přílis aromatické. Nevynechali jsme ani vodní dýmku s příchutí máty a hroznového vína, která je v Emirátech prý nejpopulárnější. 

Sandboarding na dunách

V poušti vás nechají vyzkoušet arabské hávyV poušti vás nechají vyzkoušet arabské hávy

Celá rodina jsme se pak oblékli do arabských hábitů. Muži do bílé kandury a ženy do černé abáji. Řidič nám pomohl uvázat šátky arabským způsobem a my jsme se mohli při západu slunce vyfotit jako stylová arabská rodina.

Milujeme zimní sporty, takže jsme se nemohli dočkat dalšího bodu programu – sandboardingu. Snowboardu určenému na písek se tady říká sandboard a v dunách je to sice velká zábava, ale snowboardista bude zklamaný. Písek se zasekává a sandboard brzdí. Syn ale zjistil, že největší zážitek je běhání z duny dolů. Do písku se vždy zaboříte tak hluboko, že nespadnete ani když letíte obrovskou rychlostí z nejstrmější duny.

U jednoho stánku nabízeli skleněné vázičky plněné pískem, do kterých prodavač vysypával ruzné obrázky. My jsme si na památku nechali vysypat velblouda a napsat Dubaj 2014. Hned vedle byl stánek s henou, kde jsme si s dcerou nechaly namalovat na ruku ornamenty a květiny, které nosí místní arabské ženy při speciálních příležitostech.

Večeře a sladký dezert s cingrlátky

Pohledná břišní tanečnice je třešničkou na dortu výletuPohledná břišní tanečnice je třešničkou na dortu výletu

Jakmile se začalo stmívat, a věřte, že západ slunce v pouští je nezapomenutelný, vyzval nás řidič k večeři. Na výběr bylo grilované maso, saláty, těstoviny, rýže, arabské dipy a pečivo. Každý si mohl nabrat na co měl chuť a jakékoli množství. Jako sladká tečka byly přichystány zákusky nebo ovoce. Nám řidič doporučil arabský dezert Umm Ali. Vizuálně sice moc nezaujme, ale jeho krémová chuť je báječná. 

Najednou se rozezněly tóny arabské hudby a na scénu přišla tmavovlasá břišní tanečnice. Na sobě měla krásný kostým posetý zlatými mincemi. Když zavrtěla boky, rozezněla na sobě všechny penízky a muži začali tleskat. Na poslední píseň vyzvala i publikum. A protože doma na břišní tance chodím, byla to krásná příležitost, jak se někde ukázat a zároveň pěkná tečka za arabským večerem v poušti.

Západ slunce je tady kouzelnou záležitostí Západ slunce je tady kouzelnou záležitostí

Prohlédněte si autentické video z jízdy džípem od čtenářky Magazínu.

Markéta Lauterkrancová

Markéta LauterkrancováExpert Radynacestu.cz

Cestování je mou vášní. Ráda vám doporučím, co v cizině vyzkoušet, navštívit, ochutnat a jak si odvézt nádherné zážitky.

Spojené arabské emiráty (Dubaj)

Poznejte město kuriozit

Vyberte si jeden z našich 11 zájezdů do Dubaje

Zájezdy do Dubaje

Nejbližší volný zájezd odlétá již 16. říjnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/dzipem-do-dubajske-pouste/Doporučujeme z Emirátů

Nejnovější z EmirátůZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024