Krájení dvoumetrové štóly a roztáčení pyramidy: drážďanský vánoční trh Striezelmarkt začíná

Julie Ginzberg Julie Ginzberg, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 5978x

Tradičně se zahajuje první čtvrtek před adventem rozkrojením obří štóly a roztočením vánoční pyramidy. Letos vánoční trh Striezelmarkt v Drážďanech začne 27. listopadu v 16 hodin.

Vyberte si z našich 3 zájezdů do NěmeckaZobrazit zájezdy

Nejstarší a největší vánoční trh v Německu brzy uvítá své hosty. Drážďanský Striezelmarkt začíná vždy první čtvrtek před adventem. Letos to bude 27. listopadu už jeho 580. ročník.  

Trh bude tradičně zahajovat bohoslužba v drážďanském kostele Kreuzkirche, na níž zazní i chlapecký pěvecký sbor. Bohoslužba začne v 15 hodin a vstup na ni je volný.

Samo slavnostní zahájení Striezelmarktu začne o hodinu později. U kostela, na náměstí Altmarkt, představitelé města nakrojí dvoumetrovou vánoční drážďanskou štólu. Poté se roztočí známá, čtrnáct metrů vysoká, krušnohorská pyramida, která je symbolem saských Vánoc.

Striezelmarkt bude otevřen denně od 10 do 21 hodin, až do Štědrého dne, kdy ve 14 hodin končí. Výjimkou je 12. prosinec, kdy se zavírá až ve 23 hodin večer. Pro návštěvníky je přichystáno 233 prodejních stánků nejen s cukrářskými a řemeslnými výrobky.

Během celého Striezelmarktu nebude nouze o doprovodné akce. Například 6. prosince se na náměstí při Štólové slavnosti bude krájet obří několikatunová štóla a na každý adventní víkend je připraven pódiový zábavní program. U kostela Kreuzkirche zas bude kouzelný vánoční svět pro děti, kam od 1. prosince denně zavítá Mikuláš. Detailní informace v češtině najdete na stránkách města Drážďany.

Julie Ginzberg

Julie GinzbergExpert Radynacestu.cz

Německo

Na každý pád Německo

Vyberte si jeden z našich 3 zájezdů do Německa

Zájezdy do Německa

Nejbližší volný zájezd již 28. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/krajeni-dvoumetrove-stoly-striezelmarkt/Doporučujeme z Německa

Nejnovější z NěmeckaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024