Adventní Drážďany: ochutnejte vánoční štolu, jakou jste ještě nikdy nejedli

Barbora Šupíková Barbora Šupíková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 23377x

Drážďany se pyšní nejstaršími adventními trhy v Německu i festivalem štol, který prezentuje čtyřtunová dobrota od mistrů cukrářů.

Vyberte si z našich 4 zájezdů do NěmeckaZobrazit zájezdy

Tip pro vás:

Nenechte si v Drážďanech ujít tradiční Festival štol. Koná se každoročně druhou adventní sobotu.

Saské Drážďany se chlubí jedním z nejproslulejších adventních trhů v Německu. A protože se sem před Vánoci obchodníci poprvé sjeli už v roce 1434, lze dřážďanské trhy označit za nejstarší adventní trhy v Německu. Jedinečnou kulisu jim navíc vytváří samotná atmosféra starobylého města.

Hlavní drážďanský trh provoněný svařeným vínem a praženými mandlemi se nazývá Striezelmarkt. Striezel je štola, tradiční vánoční pochoutka, která se v té nejlepší podobě vyrábí právě v Drážďanech.

Festival štol - chutná podívaná!

Při každoročním festivalu štol na začátku prosince tu pečou čtyři tuny vážící štolu, která je pak nesena (nebo vezena na speciálním vánočním povoze) ulicemi svátečně vyzdobeného centra města až na náměstí Altmarkt. Tam je pak tato dobrota se vší slávou naporcována a každý návštěvník trhů má možnost ji ochutnat.  

Na drážďanských trzích si pochutnáte na tradičním svařáku, punči, mnoha druzích klobás i pražených horkých mandlích. Ve stáncích se prodávají švestkáčci – roztomilé figurky vyrobené především ze sušených švestek nebo fíků. Obdivovat můžete řemeslné výrobky, dřevěné hračky, svíčky, keramiku, foukané sklo, krajky či adventní věnce. Většina z těchto výrobků pochází z německé strany Krušných hor.

Můžete se těšit i na čtrnáctimetrovou vánoční pyramidu, která je zapsaná v Giunessově knize rekordů. Jde o největší krušnohorskou stupňovitou pyramidu na světě. Tzv. Schwibbogen je vlastně vánoční svícen, na který lze vystoupit a prohlédnout si stánky pěkně z vrchu.

Ani děti se nebudou nudit

Pro děti tu mají připraven zážitkový svět se Švestkáčkovým domem, pekárnou i kolotočem. Vánoční atmosféru pomáhají navodit také každodenní programy na připraveném jevišti.

Vydejte se do Drážďan, ochutnejte místní štolu a nechte se unést tóny vánočních koled i vůní svařeného vína. Kouzelná vánoční atmosféra zaručena!

Barbora Šupíková

Barbora ŠupíkováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Chci na cestách potkávat lidi, nasávat jejich pocity, nálady, zkušenosti… Prožít a předat vám.

Německo

Na každý pád Německo

Vyberte si jeden z našich 4 zájezdů do Německa

Zájezdy do Německa

Nejbližší volný zájezd již 9. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/adventni-drazdany/Doporučujeme z Německa

Nejnovější z NěmeckaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024