Letošní obří štóla už má své rozměry. Drážďanská Štólová slavnost může začít

Julie Ginzberg Julie Ginzberg, Expert Radynacestu.cz Vydáno 22. 1. 2017 • Přečteno 5101x

Obří štóla o délce 3,34 metrů se poveze na jednom z vozů tradičního průvodu, který na drážďanský vánoční trh Striezelmarkt dorazí v poledne v sobotu 6. prosince.

Vyberte si z našich 4 zájezdů do NěmeckaZobrazit zájezdy

Hlavní událostí drážďanského Striezelmarktu, nejstaršího vánočního trhu Německa, je Štólová slavnost „Dresdner Stollenfest“. Koná se vždy o druhé adventní sobotě, což letos vyjde na 6. prosince.

Na tento den je na vánočním trhu připraveno mnoho akcí, ale největší událostí dne je procesí, kde se na jednom z vozů poveze obří štóla o hmotnosti necelých 4 tun. Ta letošní má už i konkrétní rozměry: Délka 3,34 metrů, výška 0,74 metrů a šířka je 1,77 metrů.

Štólový průvod vyjde v 11 hodin dopoledne z drážďanského náměstí Schlossplatz a bude procházet centrem města. Trasu celého procesí najdete na webových stránkách Štólové slavnosti.

Kolem poledne pak dorazí na Striezelmarkt, kde bude obří štóla nakrojena replikou obřího štólového nože z 18. století a následovat bude prodej naporcované obří štóly návštěvníkům trhů a slavnostní program na jevišti.

Julie Ginzberg

Julie GinzbergExpert Radynacestu.cz

Německo

Na každý pád Německo

Vyberte si jeden z našich 4 zájezdů do Německa

Zájezdy do Německa

Nejbližší volný zájezd již 9. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/letosni-obri-stola/Doporučujeme z Německa

Nejnovější z NěmeckaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024