Letošní obří štóla už má své rozměry. Drážďanská Štólová slavnost může začít

Julie Ginzberg Julie Ginzberg, Expert Radynacestu.cz Vydáno 22. 1. 2017 • Přečteno 3801x

Obří štóla o délce 3,34 metrů se poveze na jednom z vozů tradičního průvodu, který na drážďanský vánoční trh Striezelmarkt dorazí v poledne v sobotu 6. prosince.

Vyberte si z našich zájezdů do DrážďanZobrazit zájezdy

Hlavní událostí drážďanského Striezelmarktu, nejstaršího vánočního trhu Německa, je Štólová slavnost „Dresdner Stollenfest“. Koná se vždy o druhé adventní sobotě, což letos vyjde na 6. prosince.

Na tento den je na vánočním trhu připraveno mnoho akcí, ale největší událostí dne je procesí, kde se na jednom z vozů poveze obří štóla o hmotnosti necelých 4 tun. Ta letošní má už i konkrétní rozměry: Délka 3,34 metrů, výška 0,74 metrů a šířka je 1,77 metrů.

Štólový průvod vyjde v 11 hodin dopoledne z drážďanského náměstí Schlossplatz a bude procházet centrem města. Trasu celého procesí najdete na webových stránkách Štólové slavnosti.

Kolem poledne pak dorazí na Striezelmarkt, kde bude obří štóla nakrojena replikou obřího štólového nože z 18. století a následovat bude prodej naporcované obří štóly návštěvníkům trhů a slavnostní program na jevišti.

Julie Ginzberg

Julie GinzbergExpert Radynacestu.cz

Německo (Drážďany)

Věčné baroko Drážďan

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Drážďan

Zájezdy do Drážďan

Nejbližší volný zájezd již 27. květnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/letosni-obri-stola/Doporučujeme z Německa

Nejnovější z NěmeckaPřihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!

Katalog 2023