Náměstí Plaza de la Constitución: místo konání kulturních událostí, slavností i festivalů

Veronika Čermáková Veronika Čermáková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 18. 9. 2018 • Přečteno 3596x

Náměstí Zócalo je již od vlády Aztéků místem konání nejrůznějších slavností, festivalů a dalších kulturních událostí.

Vyberte si z našich zájezdů do Mexico CityZobrazit zájezdy

Tip pro Vás:

Pokud byste si chtěli prohlédnout náměstí v celé jeho kráse, ten nejkrásnější pohled se vám naskytne ze střechy hotelu Majestic.

Přestože je Mexico City tak obří, zdobí jej nádherný historický střed zapsaný na Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO, kolem kterého se soustředí velká spousta historických památek a kulturních zajímavostí. Jeho centrem je náměstí Plaza de la Constitución, známé spíše pod názvem Zócalo.

Náměstí vybudované na troskách starobylého aztéckého města

Náměstí je úzce spjato s AztékyNáměstí je úzce spjato s Aztéky

Pokud se alespoň trochu zajímáte o historii, pak jistě víte, že bylo hlavní město Mexika vybudované na troskách starobylého aztéckého města Tenochtitlán, které Aztékové založili na mytickém místě vyvoleném bohy.

Po příchodu španělských conquistadorů byl však Tenochtitlán v roce 1524 dobyt a na jeho troskách vzniklo nové město, jehož středobodem se stalo centrální náměstí Zócalo, vybudované ve snaze smazat vzpomínky na věhlasnou slávu Aztéků.

Jedno z největších náměstí světa

Rozlehlé náměstí údajně naráz pojme až 100 000 návštěvníků, čímž se řadí mezi největší náměstí světa. Jeho hlavní dominantou je bohatě zdobená katedrála Catedral Metropolitana, jejíž stavba trvala neuvěřitelných 250 let.

V blízkosti náměstí jsou však soustředěny i další neméně zajímavé historické skvosty, které jsou spojené s duchovní i světskou mocí a patří k těm nejkrásnějším na světě.

Příkladem je prezidentský palác Palacio Nacional, který se nachází na východní straně náměstí. Dnes je sídlem vlády i prezidenta. Najdete zde také radnici, nejvyšší soud, aztéckou svatyni Templo Mayor či spoustu dalších zajímavostí.

Místo, kde to žije

Na náměstí se konají nejrůznější akceNa náměstí se konají nejrůznější akce

Náměstí Zócalo je již od vlády Aztéků místem konání nejrůznějších slavností, festivalů a dalších kulturních událostí, ale také místem stávek či protestů.

Každoročně se zde koná například Festival de México, který začíná v březnu a trvá dva týdny, během kterých se tančí, zpívá a hrají se zde divadelní představení.

Veronika Čermáková

Veronika ČermákováExpert Radynacestu.cz

Cestovat je jako flirtovat se svým vlastním životem, láká vás někde zůstat, ale nemůžete, protože víte, že je ještě tolik míst, které musíte poznat.

Mexiko (Mexico City)

Mexický koktejl chutí

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Mexico City

Zájezdy do Mexico City

Nejbližší volný zájezd odlétá již 3. listopaduURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/namesti-plaza-de-la-constitucion/Doporučujeme z Mexika

Nejnovější z MexikaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024