Milovníkům vína a napuštěné vany nastávají zlaté časy – v Japonsku letí koupele v saké

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 3463x

Už jenom představa horké vany naladí mysl na vlnu relaxace. Potěšte i vy své smysly a dopřejte si relaxační koupel v saké.

Vyberte si z našich zájezdů do JaponskaZobrazit zájezdy

Víte, že…

Po dlouhá staletí japonské gejši používaly saké a rýži k peelingu tváře, krku a dekoltu, detoxikaci celého těla a regeneraci a zjemnění pokožky?   

Země vycházejícího slunce je plná skutečných – i jen zdánlivých – protikladů i překvapivých symbióz. Na jedné straně je Japonsko kolébkou prastarých rituálů a postupů, na straně druhé je světovým lídrem v nových technologiích. My jsme pro vás v tomto císařském ostrovním státě tentokrát otestovali obrovský hit mezi návštěvníky – koupel v japonském rýžovém víně.  

Saké, víno vyráběné z kvašené rýže, patří spolu s pálenkou šóčú mezi tradiční japonské nápoje. Vůbec největší oblibě se pití tohoto posvátného moku těšilo v roce 1975, kdy se ho v Japonsku vypilo na dvě miliardy litrů. 

Pokud rýžovému vínu příliš neholdujete, můžete si v Japonsku užít relaxační a ozdravné koupele v některé z dalších neobvyklých tekutin. Co třeba zkusit koupání v zeleném čaji nebo kávě?

Ti z vás, kteří nechtějí saké prolévat hrdlem, příjemnou koupel jistě ocení. Řada ryokanů v prefektuře Niigata na ostrově Honšú láká hosty právě na tento unikátní zážitek. V oblasti Niigata, jejíž terén je hornatý a proslulý čistou vodou, žije velký počet mistrů saké. Tato oblast právem patří k nejvyhledávanějším regionům v zemi. V březnu hostí obří saké festival, na kterém se představuje na devadesát druhů saké z celé prefektury.

Speciální lázni v rýžovém víně je vyhrazen vždy 26. den v měsíci. Turisté mohou sami vyzkoušet, jaké to je, ponořit se do japonského národního nápoje. Koupel v saké je ideální pro regeneraci, hydrataci a zjemnění pokožky. Podporuje krevní oběh a odstraňuje stařecké skvrny, pihy, mateřská znaménka a vrásky.

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Japonsko

Japonsko… Víc než zážitek!

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Japonska

Zájezdy do Japonska

Nejbližší volný zájezd odlétá již 18. říjnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/milovnikum-vina-a-napustene-horke-vany-nastavaji-zlate-casy-v-japonsku-leti-koupele-v-sake/Doporučujeme z Japonska

Nejnovější z JaponskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024