Japonsko se rozzářilo barvami podzimu a zahalilo do světel. Začal nejpůsobivější festival světla na světě!

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 25. 10. 2018 • Přečteno 3145x

Zatajte dech! Žasněte! To vše v květinovém parku Nabana no Sato, který vás i tento rok zve na podmanivé oslavy svátku světla a barev.

Vyberte si z našich 3 zájezdů do JaponskaZobrazit zájezdy

Víte, že…

Symbol sakury představuje v japonské tradici jeden z nejoblíbenějších symbolů štěstí. 

Nenechte se zbytečně deptat krátkými podzimními dny a nedostatkem slunečního svitu a unikněte spolu s námi za mihotavým světlem do Japonska. Do květinového parku Nabana no Sato letos znovu přicházejí turisté a místní z blízka i z daleka, aby společně oslavovali magii světla a šerosvitu. Startuje tu nejkrásnější festival světla na světě.  

Zatímco na jaře si vás v Japonsku podmaní krása kvetoucích sakur, na podzim vám vezmou dech zarudlé barvy podzimního listí, jež opadává z křehce vyhlížejících javorů. S příchodem večera si pak místní i turisté mohou tuto rozmáchlou přírodní podívanou prohlížet v působivé záři LED světel.

A ve slavném květinovém parku Nabana no Sato v prefektuře Mie se můžete dokonce projít velkolepými světelnými tunely. Od poloviny října až do začátku května se tu totiž koná oblíbená akce, příznačně nazvaná Zimní osvětlení.    

Parkem se každoročně plazí miliony LED světel, jež ozařují obrovské plochy, včetně vod a tradičních japonských zahrad. Perličkou pak je procházka dvěma blikotajícími tunely, v nichž se návštěvník cítí, jako by právě spočinul v hřejivé náruči plné teplého světla.

Ve 100 metrů dlouhém světelném tunelu Kawazu Sakura návštěvníkům evokují narůžovělé žárovky jemnost květů sakur. Druhý tunel o délce 200 metrů zase utváří 1,2 milionů žárovek ve tvaru drobounkých květin. Letos světelná show v parku oslavuje prefekturu Kumamoto, jež byla v dubnu 2016 zasažena ničivým zemětřesením, a prostřednictvím hry světel se snaží přiblížit její půvaby.  

Kde?

Mie Prefecture, 511-1144 , Kuwana city, Nagashima cho, Komae Urushibata 270

Kdy?

Denně od 9 do 21 hod.

Čtení: Zájezdy do Japonska – srovnání a doporučení

Za kolik?

Během Zimního osvětlení stojí plné vstupné 2 300 jenů (cca 461 korun). Cena však zahrnuje voucher v hodnotě 1 000 jenů.

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Japonsko

Japonsko… Víc než zážitek!

Vyberte si jeden z našich 3 zájezdů do Japonska

Zájezdy do Japonska

Nejbližší volný zájezd odlétá již 18. říjnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/japonsko-se-rozzarilo-barvami-podzimu-a-zahalilo-do-svetel.-zacal-nejpusobivejsi-festival-svetla-na-svete/Doporučujeme z Japonska

Nejnovější z JaponskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024