Je to tak, ptačí pohled už netáhne. Posledním hitem je poznávat japonské město Ódate z psího pohledu

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 10. 5. 2018 • Přečteno 2652x

Nudné poznávání města? Ani náhodou. Tahle 360° videa pořízená z hřbetu dvou japonských chlupáčů jsou doslova hitem!

Vyberte si z našich zájezdů do JaponskaZobrazit zájezdy

Víte, že…

Japonci používali Akity na lov medvědů i na psí zápasy. Ty ale byly v roce 1908 naštěstí zakázány.

Taky už jste někdy řešili to dilema? Google mapy, nebo Mapy.cz? Nedaleké Chorvatsko versus vzdálené Japonsko? Vymysleli jsme to za vás. A ještě než vás vezmeme do japonského města Ódate, ukážeme vám, jak vypadá prefektura Akita pohledem dvou psů Akita Inu na Google Maps. Roztomilejšího společníka na toulky po císařském ostrovním státu ve východní Asii byste hledali jen těžko.

O městě Ódate v japonské prefektuře Akita na ostrově Honšú jste zatím možná neslyšeli. Zato psy z Akity (Akity Inu) znáte určitě. Psí zástupci tohoto nejdéle cíleně chovaného plemene v historii imponují nejen svým elegantním zjevem, ale i velkou oddaností.

Tentokrát dva čtyřnozí výletníci – Ako a Asuka – přicestovali až do Ódate, aby všem cestovatelům ukázali zasněžené město z psího pohledu a trochu netradičně je tak pozvali na návštěvu. Když totiž rtuť teploměru nezadržitelně klesá a nával sněhu naopak stoupá, návštěvníci tuto lokalitu spíše míjejí. To se teď ale možná změní.  

Než se oba chundeláči ze zasněžené oblasti na severu Japonska vydali na procházku slavným rodištěm Akit, byla jim na pohodlný postroj připevněna kamera Google Street View. Obě Akity si prohlédly zasněženou horskou stezku, lázně pod širým nebem, svatyni Roken atd.  

Nepochybně nejslavnějším čtyřnožcem z Ódate a zároveň celojaponskou legendou je věrný pes Hachikō, který na svého pána, profesora Hidesamura Ueda, čekal každý den, dokonce i v době, kdy už byl jeho pán několik let po smrti.   

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Japonsko

Japonsko… Víc než zážitek!

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Japonska

Zájezdy do Japonska

Nejbližší volný zájezd odlétá již 18. říjnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/je-to-tak-ptaci-pohled-uz-netahne.-poslednim-hitem-je-poznavat-japonske-mesto-odate-z-psiho-pohledu/Doporučujeme z Japonska

Nejnovější z JaponskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024