Santa Cruz de Tenerife: město plné nákupů, kaváren a umění

Zuzana Lazecká Zuzana Lazecká, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 25376x

Návštěvníky láká Santa Cruz de Tenerife svými nákupními centry, muzei a galeriemi, ale také každoročním festivalem vážné hudby a v neposlední řadě hlavně karnevalem.

V hlavním městě ostrova Tenerife to žije ve dne i v noci. Návštěvníky láká Santa Cruz de Tenerife svými nákupními centry, muzei a galeriemi, ale také každoročním festivalem vážné hudby a v neposlední řadě hlavně karnevalem. Ten je velmi oblíbený a svým pojetím připomíná karneval v Rio de Janeiru.

Název Santa Cruz, svatý kříž, získalo toto město podle svatého kříže conquistadorů. Santa Cruz de Tenerife je nejen hlavním městem ostrova, ale také administrativní tepnou a přístavem. Ten pojme luxusní parníky, tankery z Venezuely a Středního východu či nákladní lodě naložené banány a rajčaty určené pro vývoz.

Mezi nejelegantnější ulici hlavního města patří bezpochyby Rambla del General Franco, jehož dominantou na severním konci je nepřehlédnutelný pomník generála Franka. Ulici lemují luxusní domy, četné restaurace a kavárny.

Rozmanitá muzea hlavního města

Kruhové náměstí Plaza de Espaňa se nachází poblíž centra nedaleko přístavu a je považováno za hlavní náměstí města. Uprostřed se tyčí obří pomník Monumento de los Caídos, který připomíná oběti občanské války v letech 1936–39. Vedle náměstí se nachází nepřehlédnutelná šedá budova Cabildo Insular, ve které sídlí vláda a také turistická kancelář či Archeologické muzeum. Právě zde najdete zajímavé expozice týkající se pohřebních rituálů Guančů.

V dalším muzeu Museo de la Naturaleza y el Hombre spatříte expozice o geologii, archeologii či flóře a fauně Kanárských ostrovů. Museo de Bellas Artes nabízí sbírky mincí a brnění či expozici kanárského moderního umění. Milovníci historických zbraní by si rozhodně neměli nechat ujít Museo Militar de Canarias.

Kostel Iglesia de Nuestra Seňora de la Concepción plní funkci panteonu. Najdete v něm památky z minulosti ostrova, jako je stříbrný kříž conquistadorů či britské vlajky ukořistěné během Nelsonova útoku na město v roce 1797. 

Nákupní horečka v Calle Castillo a trocha exotiky

Ti, kteří mají rádi nákupní horečky, rozhodně nesmí vynechat Calle Castillo. Tato vyhlášená ulice nabízí nespočet krámků a je hlavní nákupní zónou města. Sehnat se dá opravdu vše. Milovníci tradic zde objeví také řemeslné výrobky, jako jsou výšivky, proutěné výrobky či místní keramika. Sledovat musíte jediné – siestu, kdy jsou obchůdky zavřené. Většinou tato pauza začíná odpoledne kolem jedné hodiny a končit může až kolem půl páté.

Rušnou tržnici s exotickým ovocem, zeleninou, květinami, čerstvými rybami, drůbeží či sýry, plnou bylinek a koření neminete na Avenida de San Sebastian. Tato rozlehlá tržnice má dvě podlaží a vznikla v roce 1943 v severoafrickém stylu.

Zasloužený odpočinek se špetkou dějin

Pokud vás nakupování zmůže, vydejte se do místního parku Parque García Sanabria. Kromě klidu zde najdete bujnou tropickou vegetaci a nádherné stromy. V parku nechybí ani kašna a moderní sochy. Na opěradlech tří laviček je vyobrazeno také něco málo z dějin Tenerife – příchod conquistadorů, všední život Guančů a jejich porážka v bitvě o Acentejo.

Zuzana Lazecká

Zuzana LazeckáExpert Radynacestu.cz

Cestování je pro mne svobodou, radostí i odpočinkem.URL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/santa-cruz-de-tenerife/Doporučujeme z Kanárských ostrovů

Nejnovější z Kanárských ostrovůZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024