Průvody, masky i pikantní speciality kouřového čtvrtku; karneval v řeckém Patras začíná

Julie Ginzberg Julie Ginzberg, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 4664x

Jeden z největších v Evropě, zcela největší v Řecku. Karneval v městě Patras má tradici, která je stará 180 let. Masopustní oslavy vyvrcholí 21. února.

Vyberte si z našich 6 zájezdů do ŘeckaZobrazit zájezdy

Víte, že...

Asi 10 kilometrů od města Patras se nachází vinařský podnik Achaia Clauss, který je jedním z největších producentů vína v Řecku. Zde si můžete prohlédnout vinné sklepy a zajít na ochutnávku vín. Mezi nimi naleznete i Mavrodaphne, což je místní dezertní 15% víno.

Karneval v řeckém městě Patras je největší v Řecku a patří také mezi největší oslavy svého druhu na evropském kontinentu. Sto osmdesát let udržovaná tradice se letos bude konat od 17. do 22. února.

Karnevalové dni se ve městě, kterému se díky jeho velkému přístavu a poloze na pobřeží Peloponésu přezdívá „brána do Řecka“, nesou v duchu spontánnosti a veselí, které prostoupí všemi jeho ulicemi.

V průvodech se předvedou karnevaloví tanečníci a alegorické vozy, na své si přijdou i nejmenší, pro něž je připraven dětský karneval. Na tzv. kouřový čtvrtek, kterému se říká „Tsiknopempti“ si můžete dát řecké delikatesy na grilu: skopové, klobásu, sledě nebo kyperský sýr chalumi. Takto Řekové oslavují čtvrtek před první karnevalovou nedělí už po staletí.

Vyvrcholením celé karnevalové slavnosti však bude noční průvod ze soboty 21. na neděli 22. února a nedělní Velký průvod. Po něm bude následovat uzavírací ceremonie, kdy se na molu sv. Mikuláše zapálí obří maketa karnevalového krále.

Julie Ginzberg

Julie GinzbergExpert Radynacestu.cz

Řecko

Objevte kraj pod Olympem

Vyberte si jeden z našich 6 zájezdů do Řecka

Zájezdy do Řecka

Nejbližší volný zájezd odlétá již 3. záříURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/patras-karneval-recko/Doporučujeme z Řecka

Nejnovější z ŘeckaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024