Z Marathonu do Athén: v Řecku se opět běží maraton

Julie Ginzberg Julie Ginzberg, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 11860x

Jediný a pravý maraton se běží v neděli 9. listopadu v devět hodin ráno z Marathonu do Athén. Trasu dlouhou víc než 42 kilometrů se letos pokusí zdolat na 30 tisíc běžců.

Vyberte si z našich 4 zájezdů do AthénZobrazit zájezdy

Autentický řecký maraton se poběží v neděli 9. listopadu z městečka Marathonas do Athén. Ti , kdo zdolají trasu dlouhou 42 kilometrů a 195 metrů si tím nezřídka splní svůj životní sen.

Jediný a pravý maraton se každoročně běží po legendární trase tak, jak ji uběhl maratonský běžec Feidippidés roku 490 před začátkem letopočtu, kdy nesl zprávu o vítězství Řeků nad Peršany z bitvy u Marathonu do Athén.

Kromě dvaačtyřicetikilometrového maratonského běhu však budou ještě otevřeny tratě o délce 10 a 5 kilometrů, které povedou centrem řeckého hlavního města. Očekává se, že letos se závodů zúčastní na 30 tisíc běžců z více než stovky zemí.

Před začátkem samotného běhu budou v Athénách probíhat i nejrůznější paralelní akce, z nichž nejdůležitější je slavnostní obřad – zapalování ohně v maratonské hrobce.

Samotní maratonští běžci vyběhnou ze startu v neděli 9. listopadu v 9 hodin ráno z Marathonu. Očekává se, že do Athén by měl poslední z nich doběhnout kolem půl šesté večer. Podrobné informace návštěvníci naleznou na webových stránkách maratonu.

Fotografie z Flickru licencovány pod CC BY 2.0.

Julie Ginzberg

Julie GinzbergExpert Radynacestu.cz

Řecko (Athény)

Poznejte božské Athény

Vyberte si jeden z našich 4 zájezdů do Athén

Zájezdy do Athén

Nejbližší volný zájezd odlétá již 25. záříURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/z-marathonas-do-athen-v-recku-se-opet-maraton/Doporučujeme z Řecka

Nejnovější z ŘeckaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024