Athénské metro vás vezme zpět v čase. Svezte se!

Julie Ginzberg Julie Ginzberg, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 4058x

V athénské podzemní dráze nemusíte hledět jenom do prázdna. V jednotlivých stanicích na cestující čeká množství soch, amfor a fragmentů z doby antiky.

Vyberte si z našich 4 zájezdů do AthénZobrazit zájezdy

Mysleli jste si, že by bylo možné prohlédnout si nejstarší antické řecké památky přímo z vagonů metra? Jde to, tak nasedejte! V prostorách athénské podzemní dráhy je výstava zdarma a pro všechny.

A začít můžete třeba na modré trase, kde jsou artefakty z osmanské doby – mozaiky, vodní systémy, lampy nebo keramika. Udělejte si krátkou zastávku na stanici Elanoias, kde se můžete obdivovat reliktům nejstaršího antického mostu.

Červená trasa, a zejména zastávka Acropoli, je zas vstupenkou na výstavu replik soch Parthenonu, chrámu bohyně Pallas Athény. Sochařská výzdoba Parthenonu je velmi rozsáhlá, a tak i v metru pod Athénami dílo sochaře Feidia najdeme na většině stanic linky.

Pokud budete chtít přestupovat, výstavku předmětů každodenní potřeby najdete na eskalátorech. Uvidíte tu například antické hračky pro děti anebo amfory na uskladňování olivového oleje či vína.

Více informací o výstavě řeckých skvostů naleznete tady. Hledáte-li mapu metra, klikněte sem.

Julie Ginzberg

Julie GinzbergExpert Radynacestu.cz

Řecko (Athény)

Poznejte božské Athény

Vyberte si jeden z našich 4 zájezdů do Athén

Zájezdy do Athén

Nejbližší volný zájezd odlétá již 25. záříURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/athenske-metro-vas-vezme-v-case-zpet/Doporučujeme z Řecka

Nejnovější z ŘeckaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024