Uličky a zákoutí Athén se promění v malou Paříž

Julie Ginzberg Julie Ginzberg, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 4246x

Uličky a zákoutí Athén se promění v malou Paříž!

Vyberte si z našich 4 zájezdů do AthénZobrazit zájezdy

Divadelní hry, koncerty, street art, výstavy fotografií a filmové projekce, které jako by se vylouply z doby před sto lety, anebo naopak v moderním podání připomenou dobu před První světovou válkou, tzv. Belle Epoque. To vše na ulicích a nárožích omamné řecké metropole.

Od náměstí Vathi a stadionu Karaiskaki až po nádraží Larissa se rozkládá oblast Athén známá svou kosmopolitností, kde se tradiční řecká kultura mísila s cizími vlivy. V této části města nese několik ulic název podle jmen francouzských hodnostářů z 19. století, kteří byli nakloněni řecké válce za nezávislost. Proto je festival pojmenován „Malá Paříž“.

Během deseti dní se ho zúčastní více než 500 umělců, tvůrců a komentátorů, a potěšit se koncertem nebo výstavou můžete prakticky na každém rohu. Na náměstích a nárožích, v galeriích, kavárnách, ale i školách a kinech. Cílem všech představení je připomenout dobu před První světovou válkou, která znamenala velký společenský i průmyslový rozkvět, avšak nedokázala zabránit válce.

Letošní ročník na téma „La Belle Epoque a První světová válka – 100 let poté“ se uskuteční od 9. do 19. října 2014.

Julie Ginzberg

Julie GinzbergExpert Radynacestu.cz

Řecko (Athény)

Poznejte božské Athény

Vyberte si jeden z našich 4 zájezdů do Athén

Zájezdy do Athén

Nejbližší volný zájezd odlétá již 25. záříURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/ulicky-a-zakouti-athen-se-promeni-na-malou-pariz/Doporučujeme z Řecka

Nejnovější z ŘeckaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024