Počasí v Pobaltí: ani v létě nezapomeňte na deštník

Michaela Smékalová Michaela Smékalová, Průvodce Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 6481x
TémataPobaltí

Nejlepším obdobím, kdy se do Pobaltí vydat, je léto.

Vyberte si z našich 4 zájezdů do PobaltíZobrazit zájezdy

Nejlepším obdobím, kdy se do Pobaltí vydat, je léto, kdy bývá počasí relativně příznivé pro procházky městem i přírodou. Celkově však platí, že spolehlivě můžeme odhadnout pouze studené a temné pobaltské zimy – ostatní roční období jsou tak proměnlivá, že se nelze stoprocentně opřít ani o statistiky.

Samozřejmě platí, že jih Litvy bude o něco teplejší než sever Estonska. U moře bude v zimě vzduch vlhký a nepříjemný, v létě naopak oproti vnitrozemí osvěžující. Rozdíly mezi jednotlivými zeměmi jsou nicméně tak malé, že na cestu Pobaltím nemusíte balit mnoho různého oblečení.

Když přichází jaro… a další roční období

Zima je v pobaltských republikách taky kouzelnáZima je v pobaltských republikách taky kouzelná

Jaro do Pobaltí sice přichází až koncem dubna, ale pak stojí místní barvy a jarní květy rozhodně za vidění. Teploty se pohybují mezi 7 a 11 °C v Estonsku a mezi 12 a 16 °C v Litvě. Statistiky říkají, že čtvrtina jara proprší.

Nejoblíbenější roční období, léto, trvá v Pobaltí jen krátce, od poloviny června do konce srpna. Nevyznačuje se horkými a suchými dny, i když pár jich přijít může. V Pobaltí je v létě celkem běžný déšť. Je to stejné jako na jaře – proprší celá čtvrtina. Večery bývají chladné, takže k vysedávání na čerstvém vzduchu si přibalte svetr nebo teplou bundu. Průměrné letní teploty jsou v Litvě 20 °C, v Lotyšsku 19 °C a v Estonsku 17 °C.

Od poloviny září se v Pobaltí začíná výrazně ochlazovat. Na své si ale přijdou milovníci přírody, která začíná vyloženě čarovat. První sněhové přeháňky se objevují v listopadu a průměrné podzimní teploty se pohybují mezi 1 a 7 °C. S jistotou lze říct, že říjen je v této oblasti nejdeštivějším měsícem.

Zima je v Pobaltí dlouhá a tmavá, průměrné teploty se drží pod nulou od konce listopadu mnohdy až do března. Výjimkou nejsou ani extrémy okolo mínus 20 °C. V zimě mají Estonci k dispozici denní světlo pouze 6,5 hodiny. Nicméně i zima má v Pobaltí své kouzlo, když velké vodní plochy zamrznou a pod nohama vám křupe silná vrstva sněhu.

Michaela Smékalová

Michaela SmékalováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Těmito místy Vás provedu osobně

Adventní Wroclaw <small>(autobusem z Ostravy)</small>
4. – 4. 12. 2021

Adventní Wroclaw (autobusem z Ostravy)

800 Kč
z Českého Těšína
Adventní Wroclaw <small>(autobusem z Ostravy)</small>
11. – 11. 12. 2021

Adventní Wroclaw (autobusem z Ostravy)

800 Kč
z Českého Těšína

Vyberte si z mých 2 zájezdů

Pobaltí

Poznejte tisíc tváří Pobaltí

Vyberte si jeden z našich 4 zájezdů do Pobaltí

Zobrazit aktuální zájezdy do Pobaltí

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 13. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/pocasi-pobalti/Doporučujeme z Pobaltí

Nejnovější z PobaltíPřihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!

Katalog 2021