Spojené státy oslavují sladkou Francii! 28. listopad je národním dnem francouzského toastu!

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 2434x

Francouzská kuchyně dala světu spoustu skvělých jídel. V sobotu 28. listopadu oslaví ve Spojených státech její sladké snídaně! Ať žije francouzský toast!

Vyberte si z našich 39 zájezdů do FrancieZobrazit zájezdy

Víte, že...

Francouzi této nenápadné delikatese říkají „pain perdu“, což doslovně znamená „ztracený chléb“?

Umění žít se Francouzi učí dokonce i ve škole. Jsou hrdí na svůj jazyk, kulturu i zvyky. Milují život a chtějí si ho užívat. A ani v souvislosti se současným děním na tom nehodlají nic měnit! V sobotu 28. 11. oslaví jejich odhodlanou chuť do života i výtečnou kuchyni také lidé v USA! Posnídejte po francouzsku i vyBon appétit!

Připojte se k oslavám (neoficiálního) národního dne francouzského toastu!

Malinko si ten den přivstaňte a stejně tak jako Američané, pověstní milovníci všeho sladkého, připravte (nejen) v sobotu 28. listopadu pro své milé překvapení v podobě lahodné francouzské snídaně! Adieu, nudná rána!

Podívejte se na video, díky kterému se skvěle naučíte připravit ty nejlepší francouzské toasty a možná i pár nových francouzských slovíček.

Klasický francouzský toast, to jsou v podstatě ukrojené plátky z briošky namočené v rozšlehaném vejci se smetanou a oboustranně opečené na pánvi s rozpuštěným máslem. 

Budete-li se chtít o své výtvory podělit na sociálních sítích, nezapomeňte použít oficiální hastag #NationalFrenchToastDay.

Nenechte se ale mýlit názvem, francouzský toast totiž vůbec nevymysleli Francouzi! Ve skutečnosti vznikl ještě dříve než samotná Francie. První písemná zmínka o této sladké francouzské pochoutce se objevila na přelomu 4. až 5. století v nejstarší sbírce receptů z doby římské zvané Apicius. 

Ke sladké verzi toastu neodmyslitelně patří javorový sirup, ovoce, marmeláda, med, jogurt… Pokud sladké rádi nemáte, připravte si pikantní verzi. Viva la toast! Viva la France!     

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Francie

Sladká Francie, říkají...

Vyberte si jeden z našich 39 zájezdů do Francie

Zájezdy do Francie

Nejbližší volný zájezd odlétá již 11. července

USA

Šuby duby Amerika

Vyberte si jeden z našich 9 zájezdů do USA

Zájezdy do USA

Nejbližší volný zájezd odlétá již 5. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/spojene-staty-oslavuji-sladkou-francii-a-narodni-den-francouzskeho-toastu/Doporučujeme z USA

Nejnovější z USAZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024