Kavalírský zvyk, nebo přežitek? Britská studie odhalila, kdo dnes vybírá dovolenou a kdo ji platí

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 22. 1. 2017 • Přečteno 2534x

Britská studie nedávno odhalila, kdo z mileneckého/manželského páru vybírá cílovou destinaci a kdo to celé nakonec zaplatí

Vyberte si z našich 48 zájezdů do PařížeZobrazit zájezdy

Tip pro vás...

Máte-li ze společně strávené dovolené obavy, neriskujte a vyjeďte nejprve na společný víkend tady v Čechách. 

Ať už dáváte přednost dovolené v Dubaji, nebo v Paříži, vždycky jsou s ní spojené výdaje, které pořádně provětrají peněženku. Britská studie nedávno odhalila, kdo z mileneckého/manželského páru vybírá cílovou destinaci a kdo to celé nakonec zaplatí.   

Ženy rády plánují a organizují a mají naprosto jasnou představu o tom, kam vyrazit na dovolenou, a muži se snaží to celé příliš nekomentovat, s ženami nepolemizovat a raději to jejich plánování finančně podpoří.

Že vám to zní jako otřepané klišé? Britská studie realizovaná hotelovým rezervačním portálem Hotels.com jej však jednoznačně potvrdila!

Věří i dnešní společnost na moderní rytíře, kteří platí dovolenou? Věří i dnešní společnost na moderní rytíře, kteří platí dovolenou?

Zdá se, že i dnešní společnost věří na moderní rytíře, kteří uznávají čest, jsou velkorysí a platí za ženu v restauraci, v divadle nebo právě na dovolené.

Rozhovory s 360 britskými páry ukázaly, že zatímco 25 % mužů dovolenou platí, 25 % žen dovolenou vybírá. Muži při rozhodování o cílové destinaci důvěřují ženám mnohem víc, než je tomu naopak. Ženy jsou v tomto ohledu podezíravější, což bylo způsobeno jejich špatnou předchozí zkušeností.

69 % oslovených single žen by nikdy výběr dovolené budoucímu partnerovi nesvěřilo, protože to akorát vede k partnerským hádkám. Pouze 12 % mladých mužů plně přebírá iniciativu a rezervuje dovolenou. 76 % mladých mužů uvedlo, že vybírat a organizovat dovolenou nechávají raději svou partnerku. Naproti tomu 35 % žen svým partnerům v tomto ohledu vůbec nedůvěřuje.

A co vy? Kdo u vás bude vybírat a kupovat letošní dovolenou? 

 

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Francie (Paříž)

Vezměte si Paříž do dlaně

Vyberte si jeden z našich 48 zájezdů do Paříže

Zájezdy do Paříže

Nejbližší volný zájezd odlétá již 21. března

Spojené arabské emiráty (Dubaj)

Poznejte město kuriozit

Vyberte si jeden z našich 12 zájezdů do Dubaje

Zájezdy do Dubaje

Nejbližší volný zájezd odlétá již 28. březnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/britska-studie-odhalila-kdo-dnes-vybira-dovolenou-a-kdo-ji-plati/Doporučujeme z celého světa

Nejnovější z celého světaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024