A je to potvrzeno! Lidé, kteří pravidelně cestují, žijí déle a zdravěji. Tak kam s námi vyrazíte?

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 22. 1. 2017 • Přečteno 4367x

Že je cestování zábavné a inspirativní, to ví každé malé dítě. Věděli jste ale, že je také velkým přínosem pro naše zdraví? Více se dočtete v našem článku.

Vyberte si z našich 32 zájezdů do PařížeZobrazit zájezdy

Že je cestování zábavné a inspirativní, to ví každé malé dítě. Věděli jste ale, že je také velkým přínosem pro naše zdraví? Nedávný průzkum Transamerica Center for Retirement Studies ukázal, že pravidelné dovolené pomáhají předcházet nemocím srdce, eliminují riziko vzniku deprese a zlepšují celkovou funkci mozku. 

Studie ale zároveň varuje, že naopak nečerpání dovolené alespoň jednou za rok zvyšuje riziko úmrtnosti mužů až o 20 % a současně zvyšuje riziko vzniku srdečních onemocnění mužů starších 25 let až o 30 %.

Pokud jde o ženy, ukázalo se, že ty ženy, které se vydávají na dovolenou jen jednou za šest let, mají ve srovnání s ženami, které na dovolenou vyrážejí alespoň dvakrát ročně, podstatně vyšší riziko srdečního infarktu.

Plánujte a vybírejte svou (letní) dovolenou už teď... Plánujte a vybírejte svou (letní) dovolenou už teď...

Studie také zjistila, že i když lidé o své dovolené sní, mnohdy si své sny nakonec vůbec nesplní. Je to i proto, že většina dotázaných si nespojuje cestování s mnoha zdravotními výhodami.

Lidé jsou sice zvyklí pečovat o své zdraví: tráví volný čas s rodinou či přáteli, zdravě se stravují, najdou si čas na své oblíbené činnosti, ale přidají-li k tomu ještě pravidelné cestování, budou nepochybně zdravější a také šťastnější.

Takže pokud si ještě stále pohráváte s myšlenkou, že letošní dovolenou můžete klidně vynechat, zamyslete se raději ještě jednou, neboť vaše zdraví je velký poklad, je to nejcennější vlastnictví (samozřejmě vedle zážitků z cestování), jaké člověk může mít.

 

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Francie (Paříž)

Vezměte si Paříž do dlaně

Vyberte si jeden z našich 32 zájezdů do Paříže

Zájezdy do Paříže

Nejbližší volný zájezd odlétá již 11. července

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 31 zájezdů do Londýna

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odlétá již 24. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/studie-potvrdila-lide-kteri-pravidelne-cestuji-se-dozivaji-vyssiho-veku-tak-kam-s-nami-vyrazite/Doporučujeme z celého světa

Nejnovější z celého světaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024