To je ale šance! Londýn a Paříž o víkendu zdarma zpřístupní místa běžně skrytá před zraky veřejnosti

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 4608x

Program na víkend? Největší festival architektury a designu v Londýně a Dny evropského dědictví v Paříži...

Vyberte si z našich 35 zájezdů do LondýnaZobrazit zájezdy

Víte, že... 

Světoznámý festival architektury Open House probíhá již ve více než třiceti městech Evropy, Ameriky a Austrálie? Letos vůbec poprvé se pořádal i v České republice.   

Láká vás opět po čase navštívit Londýn nebo Paříž? Máte ale pocit, že už jste všechny slavné památky viděli, každou dokonce několikrát? A co kdybychom vám řekli, že o tomto víkendu můžete poodhalit zákulisí obou měst a navštívit místa, která nejsou v průběhu roku běžně přístupná veřejnosti? To už by byl důvod k další návštěvě?!     

Na samém počátku obou akcí stáli nadšení obyvatelé obou metropolí a současně milovníci bohaté historie a historických památek svých zemí, kteří se zasloužili o to, že alespoň jednou v roce mohou nejen místní, ale i turisté z celého světa navštívit místa, která pak po zbytek celého roku zůstávají už jen za zavřenými dveřmi.

LONDÝN – dostaňte se pod kůži velkolepé londýnské architektuře

I o tomto víkendu (19.–20. září) vypukne tak jako každý rok největší festival architektury a designu v Londýně, známý také jako Otevřené domy Londýna (Open House London).

Stovky architektonicky nebo urbanisticky významných staveb z různých historických období otevřou své brány všem zájemcům a to zcela zdarma. Celá akce je pojata jako jedna velká oslava budov, míst a městských čtvrtí, kde Londýňané žijí, pracují, chodí do školy a baví se.  

Navštivte běžně nepřístupné a někdy i dokonce veřejnosti zcela zapovězené stavby Londýna. Nechte se pozvat do soukromých domů, vládních budov, historických památek, vzdělávacích institutů aj.

Akce se koná na více než sedmi stovkách míst (včetně Londýnského oka, věže British Telecom, „sexy“ Okurky, Královského soudního dvora aj.).

PAŘÍŽ – nahlédněte do tajemných zákoutí i přísně střežených prostor

Jako již tradičně bude i letos třetí zářijový víkend (19.–20. září) v městě nad Seinou patřit hlavní kulturní události sezóny s názvem Journées Européennes du Partimoine (Dny evropského dědictví). Ta se v Paříži koná již od roku 1984.

Do Paříže se sjedou rodilí Francouzi i cizinci ze všech koutů světa, aby navštívili místa, okolo nichž po zbytek roku jen tak bez povšimnutí chodí a obvykle ani netuší, co že se v jejich útrobách vlastně skrývá. Své brány odemkne na sedmnáct tisíc památek. Již tradičně nesmí chybět Elysejský palác, Senát, ministerstva, velvyslanectví, divadla…

Téma letošního ročníku zní: „Dědictví dvacátého prvního století, historie budoucnosti“. I ty nejmodernější architektonické počiny jsou totiž již dnes dědictvím budoucích generací.

Mrkněte na program a přidejte se k některé z mnoha komentovaných prohlídek, tematických procházek městem… Zajděte na koncert nebo výstavu.

Spatřete Paříž z trochu jiné perspektivy a tentokrát nic neplaťte!           

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 35 zájezdů do Londýna

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odlétá již 24. července

Francie (Paříž)

Vezměte si Paříž do dlaně

Vyberte si jeden z našich 28 zájezdů do Paříže

Zájezdy do Paříže

Nejbližší volný zájezd odlétá již 15. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/londyn-a-pariz-zdarma-zpristupni-mista-bezne-skryta-zrakum-verejnosti/Doporučujeme z celého světa

Nejnovější z celého světaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024