5 tipů, co si s sebou zabalit do Thajska: připravte se na exotiku i tam, kde byste ji nečekali

Dagmar Sedláčková Dagmar Sedláčková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 6. 5. 2018 • Přečteno 34482x

Chystáte se do Thajska? Tahle exotická země je v lecčems Evropě blízko, toalety nebo pouliční fast-food ale vypadá v asijském podání dost jinak...

Vyberte si z našich 3 zájezdů do ThajskaZobrazit zájezdy

Thajsko. Lákavá země úsměvů a skvělého jídla. Místo pro aktivní cestovatele, kteří chtějí vidět a znát víc, i ráj shopaholiků plný obchodů. Cíl milovníků buddhistických chrámů, zvířecích farem a plážových radovánek. Země tisíce možností, jak strávit vaši dovolenou... Tak co si vlastně do Thajska zabalit?

1. Na začátek: Do čeho si zabalit?

Při přesouvání z místa na místo se bude hodit krosnaPři přesouvání z místa na místo se bude hodit krosna

Obecně se pro asijské země doporučuje batoh, a to hlavně v případě, že se budete pohybovat místní dopravou nebo pojedete na některý z menších ostrůvků, kde se dost často ke břehu brodíte i vodou.

Pokud ne přímo krosnu, tak praktičtější než kufr s kolečky bude i kabela přes rameno.

Ale pokud jedete do hotelu se zajištěnou dopravou a výlety z jednoho místa, tak kufr je do letadla úplně v pohodě.

2. Věčný problém – oblečení

Výběr oblečení dobře promysleteVýběr oblečení dobře promyslete

Thajsko, to jsou tropy, a tím pádem má každý tendenci si zabalit hlavně šortky a tílka. Ale je v tom malý problém... Pokud chcete navštívit památky, například v Bangkoku, je zde hlavně do chrámů předepsané oblečení – v podstatě platí zakrytá ramena a kolena. U žen to jde vyřešit šátkem a zavinovací sukní, u mužů už hůře.

Nejvíce se v tomto počasí vyplatí delší volné kalhoty (bavlněné nebo lněné) a dostatek bavlněných triček. Určitě doporučujeme i svetřík nebo mikinu, protože podle Thajců, když už je klimatizace, tak musí být pořádně cítit. Přechody z 30° do 18° například v metru jsou poměrně vražedné.

Do všech chrámů se zouvá, takže boty s tkaničkami jsou dost nepraktické, logické jsou sandály, na druhou stranu pokud se chcete podívat do královských prostor, tak tam jsou vyžadovány boty s plnou špičkou a patou. Ideální je proto vzít si nějaké boty, které zabírají málo místa, s sebou do baťůžku.

3. Podstatný detail – lékárnička

Nezapomeňte lékárničkuNezapomeňte lékárničku

Pro Thajsko se doporučuje očkování proti žloutence a břišnímu tyfu, a to hlavně v případech, že jedete mimo obvyklé turistické destinace. Poslední dobou máte stejnou šanci, že žloutenku dostanete v ČR stejně jako v Bangkoku, takže investice do očkování se vám vyplatí a nedoporučujeme s ním váhat. 

S sebou do lékárničky si určitě zabalte prášky proti průjmu a probiotika. Obvyklý Endiaron je spíše preventivní, proto doporučujeme požádat lékaře o předpis na silnější léky. Dá se ale říci, že pokud někomu bývá v Thajsku nevolno, obvykle je to z kombinace nezvyklých surovin než ze špatné hygieny či zkaženého jídla.

Nezapomeňte přibalit také krém na spáleniny od slunce, Ibalgin proti bolesti a krém na štípance od komárů. Zkrátka taková lékárničková klasika, jakou berete všude po světě. 

4. Drogerie? Raději vlastní dovoz.

Záchody v ThajskuZáchody v Thajsku

Pokud jedete do hotelu, obvykle tam sprchový gel a šampon najdete. Také všude najdete ručníky, dokonce pokud jedete do letoviska k moři, poskytují se i plážové osušky. Přesto jeden ručník a nějaké mýdlo s sebou neuškodí. 

Co si ale určitě zabalte, je krém na opalování s vysokým faktorem. Na místě jsou velmi drahé.

Zajímavostí je, že Thajci jsou posedlí bílou barvou kůže (nějak nedokážou pochopit, proč se opalujeme a pak vypadáme jako dělníci na stavbě) a do svých krémů na opalování přimíchávají bělící prostředky. Úžasná byla třeba reklama na zaručeně fungující bělící krém s výtažkem ze slimáků… Dejte si proto pozor na to, co kupujete. 

Také je velmi důležitý repelent s vyšším obsahem účinných látek, dá se koupit buď ve specializovaných outdoorových prodejnách, na internetu, nebo ho můžete koupit v ordinaci cestovní medicíny.

Na výlety s sebou vozte malou roličku toaletního papíru – u hlavních památek jsou i toalety evropského typu, ale jinak ne.

A určitě si s sebou vezměte dezinfekci na ruce, obzvlášť pokud ochutnáváte typickou thajskou pouliční kuchyni.

5. Další možné nezbytnosti

Tržnice v ThajskuTržnice v Thajsku

Večer se setmí a na ulicích a tržištích se vyrojí spousta krásně vonících stánků. Je tam jediná potíž, nemáte si to jak nabrat. Pokud nejdete do restaurace nebo bufetu, tak vám u stánku jídlo dají zabalené do igelitových sáčků. Ideální je proto mít vlastní misku a lžíci.

Také nedokážete spát se svým partnerem pod jednou plachtou? Pokud máte tenhle problém, vezměte si s sebou jedno klasické prostěradlo bez gumičky po stranách navíc. Sice si můžete rezervovat pokoj s oddělenými postelemi, ale v reálu často zjistíte, že takový pokoj není k dispozici.

Dagmar Sedláčková

Dagmar SedláčkováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Thajsko

Ochutnejte exotiku Thajska

Vyberte si jeden z našich 3 zájezdů do Thajska

Zájezdy do Thajska

Nejbližší volný zájezd odlétá již 16. listopadu


URL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/tipy-a-rady-co-si-zabalit-do-thajska/Doporučujeme z Thajska

Nejnovější z ThajskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024