Každý týden jeden TOP zážitek 2018

TOP zážitky 2018

Kupte si vzácný šafrán na arabských soucích v Dubaji

Obchod s kořením a místními sladkostmi

Vzrušujícím zážitkem je návštěva tradičních arabských tržišť zvaných souky, na kterých se o cenách smlouvá. Seženete zde koření, látky, šperky a typické speciality jako čokoládu z velbloudího mléka, kvalitní šafrán, arabskou kávu či datle v čokoládě.

Vychutnejte si Bordeaux z paluby lodi na Garroně

Plavba lodí po řece Garroně

Město Bordeaux poznáte nejlépe z paluby výletní lodi. Během plavby po řece Garonně si můžete pochutnat na francouzské kuchyni, vyzkoušet místní víno a užít si výhled na historické centrum města.

Oslaďte si život návštěvou Kanady

Palačinky s javorovým sirupem

Co může být kanadštějšího než javorový sirup! Ještě před příchodem evropanů na americký kontinent místní indiáni využívali javorovou mízu pro její sladící účinky, ale i pro bohatý obsah minerálů, a tak má tahle dobrota v Kanadě velkou tradici. Ochutnejte palačinky s pořádnou dávkou vynikajícího místního sirupu a vydejte se třeba na farmu, kde jej vyrábějí.

Vzneste se k zážitkům v NP Everglades v Miami

Vznášedlo v národním parku

Navštivte na Floridě jednu z aligátořích farem, zúčastněte se slavných aligátořích show a poznejte mokřady ze speciální vzdušné lodě, tzv. vznášedla. Pozorujte aligátory a další zvířata v jejich přirozeném prostředí národního parku Everglades!

Zažijte švédskou idylu v Bohuslänu

Bohuslän

Nejlepší švédskou idylku zažijete v pobřežní provincii Bohuslän, která se vyznačuje množstvím rybářských vesniček a měst s malebnými barevnými dřevěnými domky. Vyzkoušejte švédskou kuchyni, založenou zejména na rybách, a ochutnejte například marinovaného lososa s chlebem, omáčkou z kopru či bramborami, pečenou bramboru s krevetami a křenovým dipem či silně aromatickou pochoutku surströmming – kvašeného sleďe s chlebovou plackou.

12...7

68 pečlivě vybraných cestovatelských zážitků
Osobně prověřeno průvodci!

Přihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!