Každý týden jeden TOP zážitek 2018

TOP zážitky 2018

Vydejte se za Harry Potterem do Studií Warner Bros. v Londýně

Warner Bros studio v Londýně

Leavesdenské filmové ateliéry, ležící kousek od Londýna, se staly bezmála po deset let domovem herců, režisérů, maskérů, kostymérů a dalších tvůrců, kteří se podíleli na vzniku filmových zpracování knih o čaroději Harrym Potterovi. Jen tady vyzkoušíte máslový ležák, setkáte se s Aragogem v Zapovězeném lese, projdete se po Příčné ulici, podíváte se do výrobny zvláštních bytostí a odhalíte tajemství filmových triků.

Ochutnejte světově proslulé koláčky z Beléma

Vynikající koláčky v Belému

Vyzkoušejte tradiční koláčky (Pastéis de Belém) z listového těsta plněné žloutkovým krémem a posypané skořicí a cukrem, které se od poloviny 19. století pečou v Belému. Ve zdejší cukrárně, kde je vyrábí podle původního receptu jeptišek, si na nich pochutnáte.

Zažijte dokonalý relax v tradičních lázních v Japonsku

Japonské lázně onsen

Díky sopečnému původu ostrovů Japonska se zde nachází na 3000 léčivých lázní zvaných onsen. Koupat se budete v horkých přírodních sopečných pramenech. Očista Japonců je náboženským i společenským rituálem. Z nepřeberného množství onsenů si můžete vybrat koupele uprostřed zasněžené japonské zahrady nebo s výhledem na posvátnou horu Fudži. Kolem vás bude plout na podnosech rýžové víno saké a vy si budete dopřávat dokonalý relax.

Vyšlápněte si ke kráteru stále činné sopky Vesuv

Výhled z Vesuvu na Neapolský záliv

Udělejte si výšlap ke kráteru stále činné sopky Vesuv, ze které je nádherný výhled na Neapolský záliv a připomeňte si její sílu, kdy v roce 79 došlo k obrovskému výbuchu, při kterém bylo doslova pohřbeno starověké město Pompeje.

Nechte se provést všemi chutěmi Pobaltí

Pobaltská kuchyně

Pobaltská kuchyně je různorodá a vynikající. V letních dnech je ideálním osvěžením kvas, slabě alkoholický nápoj, kterému se říká dětské pivo. Pro milovníky sladkého je oblíbenou pochoutkou tzv. šakotis, dobrota z máslového těsta podobná našemu trdelníku, která se opéká nad uhlíky nebo ohněm. Ochutnat ale musíte i tradiční pobaltský bořšč, který v Litvě podávají studený a s kefírem.

12...4

68 pečlivě vybraných cestovatelských zážitků
Osobně prověřeno průvodci!

Přihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!