Zájezdy pro cestovatele

Ptejte se nás +420 775 303 633 Po–Pá: 8–17

Tisknout zájezd  

To nejlepší z Pobaltí

autobusem

Kateřina Janoušková

Kateřina Janoušková průvodkyně

Poznávání krajin, lidí i kultury zůstává v srdci napořád.

7 dní / 4 noci14. 6. – 20. 6. 2021

Jediný termín v tomto roce

11 990/os.

Teď zaplatíte jen 50 % z ceny a doplatek do 14. 5..

Co máte v ceně?


Autobusem

Z Ostravy, Olomouce a dalších míst

Ubytování

Hotel

Stravování

Snídaně

Skupina

Do 45 osob

Průvodkyně

Po celý zájezd

To nejlepší z Pobaltí

Trojice zemí, které vás překvapí: Litva, Lotyšsko, Estonsko – objevujte krásy Pobaltí… Projdete se po písečných dunách Kurské kosy i přístavním městem Klaipeda. Navštívíte lotyšské Versailles, litevský vodní hrad a typická estonská tržiště. Vychutnáte si historickou Rigu, středověký Tallin i uličky Starého města ve Villniusu. Poznejte utajený kout Evropy a zažijte Pobaltí – s průvodcem, který se vyzná!

Na co se můžete těšit

 • Středověké hanzovní město Tallin
 • Písečné duny na Kurské kose
 • Nádherné centrum města Rigy
 • Poutní místo Křížový vrch

Co vše zažijete: den po dni

Odjezd z Ostravy, Olomouce, Brna nebo Prahy.


1.DEN

Pondělí 14. června: Odjezd z ČR ve večerních hodinách, noční přejezd do Klaipedy (Litva).

2.DEN
Písečné duny Kurské kosy

Úterý 15. června: Pobaltí nás přivítá nádhernými písečnými dunami na poloostrově Kurská kosa, po kterých se projdeme. Vydáme se do rybářské vesnice Nida, kde uvidíme letní dům spisovatele Thomase Manna. A prohlédneme si také přístavní město Klaipeda.

V ranních hodinách dorazíme do městečka Klaipeda, odkud přejedeme trajektem na poloostrov Kurská kosa (UNESCO). Tento písečný poloostrov s velkými písečnými dunami je rozdělen mezi Litvu a Rusko. My prozkoumáme litevskou část. Pokud nám bude přát počasí, můžeme se vykoupat v moři, projdeme se po písečných dunách a na „vrchu čarodějnic“ uvidíme desítky vyřezávaných dřevěných soch.

Současně navštívíme malebnou rybářskou vesnici Nida, kde je mimo jiné letní dům spisovatele Thomase Manna. Budeme mít také možnost ochutnat typické rybí pokrmy v některé z restaurací na promenádě v centru Nidy.

Odpoledne se vrátíme do Klaipedy, ubytujeme se a budeme mít pár hodin na odpočinek. Zájemci mohou absolvovat večerní prohlídku tohoto rušného přístavního města, kde kdysi žili a pracovali němečtí obchodníci.

Nocleh v Klaipedě.

3.DEN
Atmosféru Křížového vrchu musíte zažít

Středa 16. června: Cestou do Rigy si vychutnáme nezapomenutelnou atmosféru poutního místa Křížový vrch. V Rize si prohlédneme působivé secesní domy, Katedrální náměstí a zavítáme i na typickou lotyšskou tržnici, kde ochutnáme místní speciality.

Po snídani vyrazíme do hlavního města LotyšskaRigy (UNESCO), které je současně největším městem Pobaltí. Po cestě se ještě v Litvě zastavíme na Křížovém vrchu. Tento umělý pahorek pokrytý víc než tisícem křížů je křesťanským poutním místem, které symbolizuje odpor Litevců vůči okupačnímu sovětskému režimu.

Po této zastávce se již přemístíme do hlavního města Lotyšska. Riga je město s bohatou historií. Během procházky městem budeme moci obdivovat měšťanské domy s uměleckými štíty, secesní domy, Katedrální náměstí s románskou katedrálou, palác Petra Velikého a mnoho dalších zajímavostí. Uvidíme i monumentální Pomník svobody a na typické lotyšské tržnici budeme mít možnost ochutnat a nakoupit místní speciality. 

Nocleh v Rize.

4.DEN
Pohled na historické centrum Tallinu

Čtvrtek 17. června: Dnes nás čeká prohlídka překrásného hlavního města Estonska, které leží na pobřeží Baltu. Uvidíme impozantní katedrálu Alexandra Něvského, užijeme si výhledy z Hradního vrchu a vychutnáme si místní atmosféru v některé z kaváren či restaurací.

Ráno se přesuneme z Rigy do Tallinu, hlavního města Estonska (UNESCO), nevelkého, ale o to více zachovalého středověkého hanzovního města.

Prohlídku města začneme na Radničním náměstí u Radnice z 15. století a budeme pokračovat kolem Radniční lékárny, dále okolo kostela svatého Ducha a kostela sv. Mikuláše až k ruské pravoslavné katedrále Alexandra Něvského.

Na závěr určitě zbyde čas i na individuální procházky a nákupy na typickém estonském tržišti. Užijeme si i výhledy na město z několika různých teras na Hradním vrchu a budeme moci také posedět v některé z kaváren nebo restaurací v okolí Radničního náměstí. 

Nocleh v Tallinu.

5.DEN
Historická budova radnice v Kaunasu

Pátek 18. června: Cestou do Kaunasu si prohlédneme lotyšské Versailles – zámek Rundale. V Kaunasu si prohlédneme zajímavosti Starého města, nevynecháme Kaunaský hrad a projdeme se po nejdelší pěší zóně v Evropě.

Po snídani vyrazíme zpět do Lotyšska. Naším dnešním cílem je Kaunas, bývalé hlavní město Litvy. 

Cestou se zastavíme v překrásném zámku Rundale. Předlohou tomuto zámku bylo francouzské Versailles a byl projektován architektem, který navrhoval nespočet známých paláců v Petrohradu. Užijeme si prohlídku zdejších zahrad i interiérů.

V odpoledních hodinách dorazíme do Kaunasu. Ubytujeme se, trochu si odpočineme a vyrazíme na prohlídku města ležícího na soutoku řek Nemunas a Neris.

Nemineme Staré město s nádhernou radnicí, které se říká Bílá labuť. Dále uvidíme Perkunasův dům a Vytautasův kostel a samozřejmě i Kaunaský hrad, kdysi mohutnou pevnost, která byla hlavní překážkou pro nájezdné německé rytíře.

Večerní volno můžete využít k příjemnému posezení v restauraci v okolí náměstí, případně k procházce po ulici Laisves aleja, která je jednou z nejdelších pěších zón v Evropě. 

Nocleh v Kaunasu.

6.DEN
Hrad Trakai

Sobota 19. června: Poslední den se přesuneme zpět do Litvy. Čeká nás vodní hrad Trakai a hlavní město Vilnius. A při návštěvě umělecké republiky Užupio poznáme i místní smysl pro humor.

Po snídani navštívíme město Trakai se stejnojmeným vodním hradem obklopeným několika jezery.

Z Trakai se přemístíme do hlavního města LitvyVilniusu. Projdeme se Starým městem s úzkými dlážděnými uličkami, barokními památkami a nádhernými kostely. V centru určitě nepřehlédneme budovu Vilniuské univerzity, kterou na začátku 17. století založil Stefan Bathory. S univerzitou sousedí Prezidentský palác, původní rezidence vilniuského biskupa a dnes sídlo litevského prezidenta.

Na Katedrálním náměstí najdeme hlavní litevský svatostánek, katedrálu svatého Kazimíra, patrona Litvy. Nepřehlédneme také Litevský hrad tyčící se nad Katedrálním náměstím nebo vyhlídku Tři kříže, odkud je krásný pohled na centrum města. Naší pozornosti neunikne ani cihlový kostel sv. Anny, který se kdysi zalíbil Napoleonovi natolik, že ho chtěl nechat převézt do Paříže.

Místní smysl pro humor uvidíme v umělecké republice Užupio, kterou na konci 90. let minulého století vyhlásili zdejší umělci po vzoru Montmartru v Paříži nebo Christianie v Kodani. Užupio se rozkládá v několika uličkách kolem řeky Vilnylé a my budeme mít možnost podívat se do jedné z uliček, kde je na jednotlivých destičkách sepsána místní ústava v různých světových jazycích. 

Odpoledne si užijeme ještě poslední večeři v Pobaltí (možnost ochutnat litevské národní jídlo cepelíny) a poté už bude následovat noční přejezd do ČR.

7.DEN

Neděle 20. června: V ranních hodinách návrat do ČR.Tento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Valentina Fischová
e-mail: fischova@radynacestu.cz
přímá linka: +420 776 028 448

Co už máte v ceně?

 • autobusová doprava
 • 4x ubytování v hotelu v pokojích s vlastním soc. zařízením
 • 4x snídaně
 • průvodce po celou dobu zájezdu (mimo volný program)
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • cestovní pojištění
 • vstupné na místě (cca 65 EUR)
 • doporučené kapesné na zájezd včetně vstupů (cca 100 EUR/ os.)
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 5 500 Kč

Jak je to s jídlem?

 • během dne při prohlídkách bude možné zakoupit jídlo na některé z přestávek v místech s možností občerstvení

Pojištění na cestu zařídíme

Koop 60 Covid + STORNO

1 050 Kčcelý zájezd
150 Kčden/osoba

Podmínky pojištění

Zdravotní pojištění se vztahuje také na onemocnění COVID-19.

To důležité — nepřehlédněte

Aktuální okolnosti

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příjezdu a odjezdu budou upřesněny v pokynech před zájezdem.

Program není povinný

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu.

Prohlídky památek

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.Články


Trasa zájezdu

Ohlasy cestovatelů
Nezávazně si rezervujte už dnes

Bez poplatku je teď možné změnit zájezd i 2 měsíce před termínem odjezdu.

To nejlepší z Pobaltí, 14. 6. – 20. 6. 2021

Pojištění
Osoby
Celkem

Kliknutím na tlačítko REZERVOVAT provedete nezávaznou rezervaci v souladu s našimi všeobecnými podmínkami.

Srovnání a podmínky pojištění
Rezervaci vám zdarma podržíme 3 dny • Po objednání zájezdu vám zavoláme a zodpovíme vaše dotazy • Objednávku lze poté dokončit online ještě dnes


S námi cestujete tak, jako byste byli všude místní

NÍZKÁ ZÁLOHA

Místo původní poloviny z ceny zájezdu nyní zaplatíte jen 25 %.

ZMĚNA ZDARMA

Zájezd si můžete změnit ještě 60 dní před termínem odjezdu, a to zdarma.

PENÍZE ZPĚT

Při zrušení zájezdu dostanete ihned zpět zálohu či nový termín cesty.

COVID POJIŠTĚNÍ

K zájezdu je pojištění na onemocnění COVID-19 nebo karanténu.


Katalog 2021