Paříž netradičně + UTAJENÁ MÍSTA (letecky z Prahy)

Paříž netradičně + UTAJENÁ MÍSTA (letecky z Prahy)

Stručný popis zájezdu

Nezapomenutelný eurovíkend s průvodcem, během kterého poznáte Paříž trochu jinak než obvykle. Projdete se místy, kam vás jen tak někdo nevezme, navštívíte méně známá muzea, nahlédnete do tajemných pařížských katakomb a užijete si výhled z Vítězného oblouku či mrakodrapu Montparnasse. Objevte a zažijte s námi Paříž v jiném světle – bez starostí! 

ODLET z Prahy
INFO O DOPRAVĚLetecká doprava
UBYTOVÁNÍ hotel 2* nebo 3* v Paříži
STRAVA snídaně
VELIKOST SKUPINY max. 25 účastníků
PRŮVODCE po celý zájezdJana Amadou

Můžete zaplatit teď jen 5 995 Kč a doplatek do 28. 3.

28. 4. – 1. 5. 2017 (4 dny)
Zájezd je volný

Na co se můžete těšit

 • Nezapomenutelný výhled z Eiffelovy věže
 • Fantastická muzea a architektonické skvosty
 • Záhadné pařížské katakomby
 • Jedinečný Institut Arabského světa
1DEN

Pátek 28. dubna: Odlet z Prahy, přílet do Paříže, objednaným autobusem transfer na hotel, ubytování. 

V závislosti na čase příletu se můžeme vydat na procházku po nejslavnějším pařížském bulváru Champs-Élysées a zakončit první den u Vítězného oblouku. Zájemci si mohou zakoupit vstupenku na vyhlídku na vrcholu Vítězného oblouku a užít si tak večerní Paříž z úplně jiného pohledu. V rámci individuálního volna bude také možnost navštívit některé z muzeí (Louvre, Musée d'Orsay, Musée Galliera).

Jana Amadou

Kdo je průvodce:
Jana Amadou

2DEN

Sobota 29. dubna: Po snídani se vydáme k Paláci Chaillot na Trocadéru, kde navštívíme Muzeum francouzských památek a zhlédneme sádrové odlitky těch nejvýznamnějších francouzských staveb nebo navštítíme Národní muzeum námořnictva, kde uvidíme například Naopoleonův člun.

Poté budeme pokračovat kolem Eiffelovy věže a budovy sídla UNESCO až k Rodinovu muzeu, které shromažďuje neuvěřitelné množství Rodinových děl, zejména soch, kreseb a obrazů. Muzeum se nachází v interiérech jednoho z nejkrásnějších městských paláců, tzv. Hotelu Biron, jehož součástí jsou i úchvatné zahrady. Oběd ve formě pikniku si dáme v malém, lehce utajeném pařízském parčíku, v zahradě Cathérine Labouré.

Odpoledne budeme pokračovat kolem kostela Svatého Sulpicia, známého tzv. Pásem růže z knihy Šifra mistra Leonarda až do čtvrti Saint-Germain-des-Prés. Projdeme se místními okouzlujícími uličkami a navštívíme neméně slavnou katedrálu Saint-Germain-des-Prés, místo odpočinku jednoho z největších velikánů francouzské filozofie René Descarta.

Naše další kroky povedou kolem budovy Francouzského institutu přes ikonický most Pont des Arts až k Centre Georges Pompidou. Tato budova je naprosto odlišná od klasické romantické Paříže tak, jak ji známe. Ultramoderní stavba, které jaksi „chybí“ fasáda v sobě ukrývá jednu z nejzajímavějších sbírek moderního umění. Večer je navíc z nejvyššího patra překrásný výhled na okolí.

3DEN

Neděle 30. dubna: Po snídani se společně vydáme objevovat záhadné pařížské katakomby, stěny zdejších spletitých chodeb jsou od země až po strop vyplněny kostmi a lebkami. Poté se projdeme k Montparnasskému hřbitovu, kde je pochováno množství slavných osobností, vědců a umělců (Jean-Paul Sartre, Serge Gainsbourg a další). Zájemci si mohou užít vyhlídku na Paříž z mrakodrapu Montparnasse. Říká se, že právě z mrakodrapu je pohled na Paříž nejkrásnější právě proto, že mrakodrap nevidíte.

Odpoledne se přesuneme k parku Jardin des Plantes, jehož součástí je také botanická zahrada, zoo nebo napříkald planetárium. Odtud se vypravíme k Institutu Arabského světa, jehož fasáda je netradičně architektonicky řešena a pokračovat budeme k bývalé starořímské aréně Arena Lutetia. Aréna je schovaná v zástavbě, ani někteří Pařížané o její existenci neví.

Večer si užijeme plavbu lodí po Seině. Z paluby lodě se nám naskytne nevšední pohled na nasvícené památky na obou březích řeky.

4DEN

Pondělí 1. května: Ráno začneme u klenotu gotické architektury Svaté kaple (Sainte Chapelle), která je ukrytá v areálu Justičního paláce. Dále budeme pokračovat kolem slavné katedrály Notre Dame a zastavíme se u jedinečného Památníku holocaustu (Mémorial des Martyrs de la Déportation), který spíše než památník z vnějšku připomíná vojenský bunkr.

Projdeme se Ostrovem svatého Ludvíka až k Vogézskému náměstí, jednomu z nejstarších pařížských královských náměstí. Naše poslední kroky povedou k symbolu Francouzské revoluce Náměstí Bastilly a k nádrži Arsenal, která dnes slouží jako městské přístaviště. Zájemci mohou využít individuální volno k nákupům ve čtvrti Marais, odpočinku či procházkám po této okouzlující staré pařížské čtvrti.

Odpoledne se přesuneme objednaným transferem na letiště a odletíme zpět do Prahy.

Máte dotazy k tomuto zájezdu?

Kontaktujte přímo specialistu, který tento zájezd pro vás připravuje:

Pošlete mi dotaz nebo zprávu

Karolína Petrová

Přímá linka: 596 111 602

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek a ty se mohou měnit.

Cena zahrnuje:

 • letenka Praha – Paříž – Praha se všemi poplatky
 • kabinové zavazadlo dle podmínek pro přepravu zavazadel viz níže
 • transfer letiště – hotel – letiště
 • 3x ubytování v Paříži v 2* nebo 3* hotelu
 • 3x snídaně
 • průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)
 • tištěný průvodce městem zdarma od Radynacestu.cz
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Cena nezahrnuje:

 • odbavované zavazadlo za příplatek (viz níže)
 • MHD v Paříži (17 EUR)
 • projížďka lodí po Seině (14 EUR)
 • vstupné na místě (pokud nemáte zakoupeno u CK)
 • Muzeum Pass umožňující vstup do památek
 • památky, které nejsou zahrnuty v Muzeum Passu – Opera Garnier, věž Montparnasse, pařížské katakomby
 • cestovní pojištění léčebných výloh
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 2 600 Kč

Ubytování:

 • hotel 2* nebo 3* v Paříži, poblíž metra (časový dojezd do centra Paříže cca 30 minut)
 • ubytování je v menších pokojích s vlastním soc. zařízením, Wi-Fi, TV

Strava:

 • v hotelu jsou podávány kontinentální snídaně (bageta, croissant, máslo, marmeláda, čaj, káva)
 • během dne bude možné zakoupit jídlo na místech s možností občerstvení
 • poblíž hotelu je možnost individuálního stravování v místních restauracích

Vstupné:

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

Cestovní pojištění:

Přečtěte si ohlasy účastníků, kteří s námi jeli na zájezd do Francie (783 ohlasů)

Nezávazná objednávka zájezdu

Shrnutí objednávky

Paříž netradičně + UTAJENÁ MÍSTA (letecky z Prahy)

 • Termín:28. 4. – 1. 5. 2017 (4 dny)
 • Doprava:z Prahy
 • Ubytování:hotel 2* nebo 3* v Paříži
 • Strava:snídaně
 • Cena za osobu:11 990 Kč

Specifikace objednávky

Počet osob:
Cestovní pojištění:
Cena celkem:
11 990

Kontaktní informace objednavatele

Pole označené (*) jsou povinné.
Jméno:*
Přijmení:*
E-mail:*
Telefon:*
Poznámka k objednávce:
"