Plavba lodí po Seině: Paříž z jiné perspektivy

Veronika Soustružníková Veronika Soustružníková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 37864x

Skvělá příležitost vidět Paříž zase z úplně jiné perspektivy.

Vyberte si z našich 42 zájezdů do PařížeZobrazit zájezdy

Víte, že...

Na Seině v Paříži jsou tři ostrovy? Jen dva z nich jsou ale přirozené – ostrovy Cité a Sv. Ludvíka.

Projížďka lodí po Seině je výborná možnost, jak si v klidu, doslova vsedě, prohlédnout některá zajímavá pařížská místa, památky a mosty z jiné perspektivy. Pokud vám voda nevadí, určitě tuhle možnost, kterou metropole turistům nabízí, využijte.

Plavba na lodi

I kdybyste nebyli zrovna milovníci památek, atmosféra na lodi Vás doslova pohltí. Máte jedinečnou možnost nasávat místní pařížskou atmosféru, sledovat místní obyvatele, jak relaxují na nábřeží podél Seiny a zároveň se nechávat unášet na jejích mírných peřejích. Poplujete přes Ile de la Cité, kde minete pozoruhodnou katedrálu Notre Dame, přes Arabský institut, muzea Orsay a Louvre, pomalu až ke 13. obvodu, kde z dálky uvidíte i Národní knihovnu Francoise Mitteranda.

Při návratu se budete pomalu vracet přes ostrov Ile de Saint Louis, takže i zpáteční cesta pro Vás nebude monotónní, ale bude stejně záživná jako cesta tam. Poté budete směřovat až Eiffelově věži, dokonce i kousek za ni k mostu Bir Hakeim, jednomu z nejlegendárnějších mostů v Paříži, kde jezdí po povrchu i metro. Opravdu se nejedná o nadzemku, ale o linku metra číslo 6.

Tip

Doporučuje se plavba krátce po setmění, kdy máte veškeré pařížské skvosty krásně nasvícené a probouzí se pařížský noční život. Není větší nádhera, než když vidíte zářící gotickou krásku Notre Dame ze zadní perspektivy, jak se leskne na hladině Seiny. Neuvěřitelným zážitkem však zůstává hlavně nasvícená Eiffelova věž, kde vidíte dokonale snad každou železnou krajku této největší pařížské dominanty.

Říká se, že není nic krásnějšího než vidět rozsvícenou Eiffelovu věž z paluby lodi. Při troše štěstí, když budete na palubě v celou hodinu, bude na Vás dokonce blikat tisíce světélky celých pět minut. 

Čtení na podobné témaNejkrásnější snímky Eiffelovy věže: Odkud dominantu Paříže vyfotit jako profík?Přečíst

Na lodi si občerstvení koupit nemůžete, avšak před naloděním máte možnost si koupit něco k zakousnutí či sklenku vína v malém bufetu, který se nachází hned u vstupu.

Plavba na lodi není ani tolik drahá, za osobu zaplatíte pouhých 10 euro. Okruh trvá cca 70 minut a cestou se nezastavuje. Společností provozujících tyto výletní lodě je více, nejznámější jsou:

Les Vedettes du Pont-Neuf - lodě vyplouvající od Pont Neuf, Bateaux-Mouches - lodě vyplouvající od mostu Alma.

Ovšem pokud hledáte lodě se zastávkami na Seině, kde se dá opakovaně vystupovat a nastupovat, doporučujeme využít služeb městské hromadné dopravy na vodě, která se nazývá Bateaubus.

Veronika Soustružníková

Veronika SoustružníkováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Francie (Paříž)

Vezměte si Paříž do dlaně

Vyberte si jeden z našich 42 zájezdů do Paříže

Zájezdy do Paříže

Nejbližší volný zájezd odlétá již 9. květnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/plavba-lodi-po-seine/Doporučujeme z Francie

Nejnovější z FrancieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024