Vítězný oblouk: fenomenální střed hvězdy

Veronika Soustružníková Veronika Soustružníková, Průvodce Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 15786x

Jeden ze tří vítězných oblouků v Paříži je téměř stejně dlouhý jako široký.

Vyberte si z našich 27 zájezdů do PařížeZobraz zájezdy

Víte, že...

Pod obloukem se nachází hrobka neznámého vojína z První světové války, která symbolicky připomíná všechny padlé vojáky ve válce? 11. listopadu 1923, v den výročí podepsání mírové dohody, byl u hrobu zapálen věčný plamen.

Vítězný oblouk, Arc de Triomphe, stojí uprostřed place de Charles de Gaulle známé také jako place de l’Étoile. Kolem něj se paprskovitě rozbíhá 12 dlouhých ulic, které tvoří právě onu kouzelnou étoile, tedy hvězdu.

Císař Napoleon Bonaparte ho nechal vystavět roku 1806, rok po skvělém vítězství u Slavkova, aby připomínal jeho vítězné bitvy. Když však začal prohrávat, stavba byla dokončena až 15 let po Napoleonově smrti. Nejznámějším ze čtyř reliéfů zdobících oblouk je Odchod dobrovolníků, který bývá nazýván též La Marseillaise, a jeho autorem je Francois Rude.

V roce 1920 bylo pod oblouk uloženo tělo neznámého vojína, jeho památku a památku spousty dalších padlých ve válkách připomíná věčný oheň, který se zapaluje denně od 18:30.

Vyhlídková terasa

Vyhlídková terasa je 50 metrů vysoko a než se na ni dostanete, musíte zdolat 360 schodů, ale výhled stojí za to. Z vrcholu uvidíte 12 širokých tříd, z nichž mnohé jsou pojmenované podle míst Napoleonových vítězstvích a taktéž podle slavných generálů (např. nejširší pařížský bulvár Foch).

Navštivte tuto památku, symbol francouzského národního ducha! Jak již bylo řečeno z náměstí Étoile (oficiální název je Place de Charles de Gaulle) se paprskovitě rozbíhá 12 pařížských ulic. Hlavní ulicí je dvoukilometrová Champs-Élysées. Ta je na jedné straně ohraničená právě Vítězným obloukem (Arc de Triomphe), na straně druhé náměstím Svornosti (place de la Concorde).

Veronika Soustružníková

Veronika SoustružníkováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Těmito místy Vás provedu osobně

To nejlepší z Paříže + VERSAILLES
6. – 9. 5. 2021

Vyberte si z mých 2 zájezdů

Francie (Paříž)

Vezměte si Paříž do dlaně

Vyberte si jeden z našich 27 zájezdů do Paříže

Zobrazit aktuální zájezdy do Paříže

Nejbližší volný zájezd odlétá již 21. říjnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/vitezny-oblouk/Doporučujeme z Francie

Nejnovější z FrancieCestujte mazaně
rady, tipy a novinky!

Odebírejte náš newsletter a poznávejte svět výhodněji.Přihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!