Top muzea v Paříži: umění a síla

Veronika Soustružníková Veronika Soustružníková, Průvodce Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 13156x

Nejatraktivnější muzea pro všechny milovníky nejrůznějších druhů umění.

Vyberte si z našich 37 zájezdů do PařížeZobrazit zájezdy

Paříž, stejně jako jiné metropole, nabízí turistům nejen krásné památky a zážitky, ale i pohled do minulosti různých oborů. V pařížských muzeiích uvidíte vše od nejznámějších uměleckých děl, přes módu až po dějiny vojenství.

Kdo neviděl Louvre, jako by v Paříži ani nebyl

Pokud se vydáte do Paříže, neměli byste vynechat zdejší chloubu, Louvre. Nemusíte být milovníci umění, abyste ocenili toto úchvatné muzeum. Pokud nebudete chtít jít dovnitř, obdivovat můžete honosné venkovní stavby s překrásnou zahradou.

Další zajímavá muzea, která stojí za návštěvu

Vrcholná díla Clauda Moneta, Renoira, Cézanna, Picassa a dalších můžete zhlédnout v oválných místnostech Musée de l’Orangerie. Poslední jmenovaný, Pablo Picasso, má ovšem také své vlastní muzeum. Musée Picasso najdete ve čtvrti Marais v noblesním šlechtickém paláci. 

Levý břeh Seiny býval již odedávna spojován s filozofy, básníky a umělci. Nyní zde naleznete Musée d’Orsay s impozantními impresionistickými obrazy. Navštívit v této části Paříže můžete tvorbu jednoho z předních romantických malířů v Musée Eugéne Delacroix, kde se projdete jeho bytem i ateliérem.

Sbírky šperků, středověkého umění a řemesel můžete obdivovat v Muzeu středověku – Musée National du Moyen Age. Rušné muzeum moderního umění Musée d’Art Moderne de la Ville de Paris se nachází ve východním křídle Palais de Tokyo a sbírky jsou zde zaměřeny na hlavní trendy umění ve 20. století.

Pokud vás zajímá africká kultura a umění, nezklame vás Musée Dapper. Milovníci módy si přijdou na své při sledování vývoje módy a módních doplňků v Musée Galliera. Milovníci parfémů zase pookřejí ve Fragonardově muzeu

Pokud jste v Paříži na delší dobu, můžete zhlédnout sbírky jednoho z největších muzeí asijského umění na světě, je jím Musée National des Arts Asiatiques Guimet. Umění z Afriky, Asie a Oceánie nabízí ke zhlédnutí Musée du Quai Branly.

Zejména muže zaujme jedno z nejobsáhlejších muzeí vojenské historie na světě – Musée de l’Armée. Výčet muzeí však zdaleka není vyčerpávající. V Paříži se nachází i muzeum Rodina, Maiolla a spousta dalších. Více informací o jednotlivých muzeích můžete najít v samostatných sekcích.

Veronika Soustružníková

Veronika SoustružníkováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Těmito místy Vás provedu osobně

Vyberte si z mých 2 zájezdů

Francie (Paříž)

Vezměte si Paříž do dlaně

Vyberte si jeden z našich 37 zájezdů do Paříže

Zobrazit aktuální zájezdy do Paříže

Nejbližší volný zájezd odlétá již 10. prosinceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/top-muzea-parize/Doporučujeme z Francie

Nejnovější z FranciePřihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!

Katalog 2021