To nejlepší z Paříže + VINOBRANÍ (letecky z Ostravy)

To nejlepší z Paříže + VINOBRANÍ (letecky z Ostravy)

(4.9/5) Zájezd ohodnotilo 13 zákazníků

Stručný popis zájezdu

To nejlepší z Paříže + VINOBRANÍ (letecky z Ostravy)

Nezapomenutelný eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější z Paříže a navštívíte tradiční vinobraní na Montmartru. Nevynecháte proslulou Eiffelovu věž a můžete si užít plavbu po Seině. Vydejte se s námi nasát atmosféru francouzské historie a umění, ochutnejte kvalitní vína při slavnostech na Montmartru a poznejte Paříž!

INFO O DOPRAVĚLetecká dopravaSvoz na letiště
STRAVA snídaně
VELIKOST SKUPINY max. 25 účastníků
PRŮVODCE po celý zájezd
1DEN

Odlet z Ostravy, po příletu do Paříže objednaným autobusem transfer na hotel, ubytování. V závislosti na čase příletu bude následovat program s průvodcem. 

2DEN

Po snídani v hotelu přejezd metrem do centra Paříže ke kostelu Saint-Sulpice, známému především tzv. Pásem růže z knihy Šifra mistra Leonarda a k Lucemburským zahradám, sídlu dnešního senátu. Počínaje Pantheonem, tedy národním památníkem Francie s hroby slavných francouzských osobností (je zde např. hrob Voltaira, Alexandra Dumase nebo Viktora Huga) vás Latinská čtvrť okouzlí i dalšími historickými budovami. Společně uvidíme např. kostel St. Etienne, slavnou univerzitu Sorbonnu, Clunyjský palác či pozůstatky antických lázní. Polední pauza v jedné z malebných francouzských restaurací na bulváru Saint-Michel vám dodá energii na další část dne.

V samém historickém jádru Paříže uvidíme chrám Notre-Dame, proslavený románem Viktora Huga "Zvoník u Matky Boží v Paříži", středověký palác a vězení La Conciergerie a klenot gotické architektury, kapli Sainte-Chapelle, ukrytou v areálu dnešního Justičního paláce. Kolem unikátní stavby pařížské Radnice dojdeme k Centru G. Pompidou, jehož architektura vyvolává značné rozpaky a následně ke kostelu St. Eustacha a historické budově Komerční burzy.

K večeru návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně.

3DEN

Po snídani se projdeme v nádherných Tuilerijských zahradách, v nichž se nalézá slavná Orangerie s neméně slavným cyklem pláten od Moneta a dalších impresionistické skvosty. Ty jsou uloženy i v Musée d´Orsay na protilehlém břehu řeky Seiny. Dopoledne můžeme strávit v jednom z největších muzeí světa - v Louvru, kde je vystaven i obraz Mona Lisa.

Po obědě se projedeme lodí po Seině. Z paluby se nabízí nevšední pohled na většinu pařížských památek včetně Eiffelovy věže.

Odpoledne se se vydáme na procházku na Montmartre. Uvidíme slavný kabaret Moulin Rouge, poslední zdejší mlýn Moulin de la Galette a nasajeme uměleckou atmosféru čtvrti Montmartre s nádherným výhledem na Paříž, baziliku Sacré-Couer a malebným náměstím malířů Place de Tertre.

V podvečer se zde každoročně koná slavnost vinobraní, doprovázená hudbou, průvody a ohňostrojem. Ochutnáme speciality regionální kuchyně a můžeme degustovat vína z různých francouzských regionů. Večer si můžeme užít slavnostní ohňostroj a vír oslav. Návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně.

4DEN

Den zahájíme navštěvou největší dominanty Paříže – Eiffelovy věže. Z jejího vrcholu vás bude čekat nádherný výhled na město. Procházkou po Martových polích dojdeme k budovám Vojenské akademie a Invalidovny, tedy místům spojeným s osobností císaře Napoleona I. Po nejkrásnějším pařížském mostu Alexandra III. a nejznámějším pařížském bulváru Champs-Élysées se dostaneme až na náměstí Svornosti (Place de la Concorde). Právě zde, pod ostřím gilotiny, skončila za Velké francouzské revoluce hlava krále Ludvíka XVI. i jeho ženy Marie Antoinetty. Vašemu zraku neujde ani kostel Maří Magdalény, postavený v antickém stylu a budova jedné z nejkrásnějších oper na světě, Opery Garnier.

Ve večerních hodinách transfer na letiště, odlet z Paříže do Ostravy, přílet v nočních hodinách.

Máte dotazy k tomuto zájezdu?

Kontaktujte přímo specialistu, který tento zájezd pro vás připravuje:

Pošlete mi dotaz nebo zprávu

Karolína Petrová

Přímá linka: 596 111 602

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek a ty se mohou měnit.

Cena zahrnuje:

 • letenka Ostrava - Paříž - Ostrava se všemi poplatky
 • přepravované zavazadlo 15 kg + kabinové zavazadlo 5 kg
 • transfer letiště - hotel - letiště
 • 3x ubytování v Paříži ve 2* nebo 3* hotelu
 • 3x snídaně
 • průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)
 • tištěný průvodce městem zdarma od Radynacestu.cz
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Cena nezahrnuje:

 • MHD v Paříži (17 EUR) + vlak do Versailles (6 EUR)
 • projížďka lodí po Seině (14 EUR)
 • jednolůžkový pokoj s příplatkem 2 600 Kč
 • cestovní pojištění léčebných výloh
 • vstupné do památek
 • vstupenky do muzea Louvre (15 EUR) a do zámku Versailles (15 EUR) budou k zakoupení přímo u průvodce
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 2 600 Kč

Podmínky pro přepravu zavazadel:

 • Zavazadlo v ceně zájezdu - malé kabinové zavazadlo o max. rozměrech 56 (d) x 45 (v) x 25 (h) cm, hmotnost do 5 kg (toto zavazadlo si lze vzít na palubu letadla)
 • Zavazadlo v ceně zájezdu - odbavované zavazadlo o hmotnost do 15 kg (toto bude odbavené do úložného prostoru)
 • Co nesmí obsahovat kabinové zavazadlo

Ubytování:

 • hotel 2* v Paříži, poblíž metra (časový dojezd do centra Paříže cca 30 minut)
 • ubytování je v menších pokojích s vlastním soc. zařízením, Wi-Fi, TV

Strava:

 • snídaně v hotelu jsou podávány formou bufetu
 • během dne bude možné zakoupit jídlo na místech s možností občerstvení
 • poblíž hotelu je možnost individuálního stravování v místních restauracích

Vstupné:

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

Cestovní pojištění:

Přečtěte si ohlasy účastníků, kteří s námi jeli na zájezd do Francie (783 ohlasů)


Bohužel, tento zájezd nemá momentálně žádný termín. Budeme rádi, pokud si vyberete jiný zájezd do Francie.


"